bugün

Şu ayetlere bir bkz:

25- furkân sûresi
53. o, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır." s.144

27 - neml sûresi
61. yahut yeryüzünü karar kılma yeri yapan, içinde nehirler akıtan, onun için oturaklı dağlar yapan ve iki denizin arasına bir engel koyan mı? allah ile birlikte başka bir ilâh mı var!? hayır, onların çoğu bilmiyor!" s.153

35- fâtir sûresi
12. iki deniz aynı olmaz. şu tatlıdır, susuzluğu giderir, içimi kolaydır. şu ise tuzludur, acıdır. bununla beraber her birinden taze et yersiniz ve takınacağınız süs eşyası çıkarırsınız. allah’ın lütfundan istemeniz ve şükretmeniz için gemilerin orada suyu yara yara gittiğini görürsün." s.176

55- rahmân sûresi
19. (suları acı ve tatlı olan) iki denizi salıvermiştir; birbirine kavuşuyorlar.
20. (fakat) aralarında bir engel vardır, birbirine geçip karışmıyorlar." s.228
Yoğunlukları ve bazı özellikleri farklı olan iki su kütlesi karşılaştığında aralarında yüzey gerilimi oluşur ve adeta gizli bir perde gibi bu iki suyu birbirinden ayırır.

(bkz: yüzey gerilimi)
diş macunlarının kırmızılı olanları var. ortası beyaz böyle sıkınca beyazın çevresine aralıklarla 4-5 tane kırmızı çizgi-parça geliyor. ve de hiç karışmıyor. şimdi macunun tüpünü, bir alttan, bir üstten sıkıp ortadan basıtırıp sonra kapağı açıp sıkınca yine çizgiler aynı şekilde geliyor beyaz ayrı geliyor. karışmıyor. çok ilginç. ben bunu denedim. patricia teyzemde vardı. koydum no frost buzdolabına. biraz bekledim. sonra kestim ortadan ikiye. bir de ne göreyim arada ince bir plastik torba gibi poşet gibi birşey var. orada imana geldim. müslüman oldum. patricia teyzeme döndüm hemen. hristiyan mısın dedim. evet dedi. elimdeki bıçaklan hemen orada kestim onu da. ama içinden torba çıkmadı. olsun. öenmli değil. sübhaneke amin.

tanım : sudur, bir gün elbet karışır.

(bkz: osmosis)

(bkz: osmoz)
tefsir kitaplarındaki hikayesi meşhurdur bunun.. hani şu kaptan kustolu olan:

şimdi bigün kaptan kusto yine çok önemli bilimsel araştırmalarından birini yapmak için, tam bu iki denizin birleştiği yerde denize giriyomuş;. akdenizden girmiş bu .. atlantikten çıkmış.. ama nası heycanlı;. "ananskiym noluyo la " demiş.. "noluyo la" demiş hemen ordakiler..

"ananskiym bu iki deniz birbirine karışmıyo ya la" demiş kusto.. "nası karışmıyo la" demiş ordakiler..
"olum burda su yuttum. orda da yuttum.. ikisi de tuzlu. amma burdaki sıcak, ordaki de o kadar sıcak değil, amma bu iki su karışmıyo" demiş.. "vallaha mı la" demişler.
"vallaha olum inanmıyosan gelin kendiniz bakın" demiş kusto!.

sonra orda bi de müslüman varmış. sırıtarak gelmiş bunnarın yanına. "ne heycanlandınız amnakoyım" demiş. "ne sırıtıyon la yarakhasan" demişler buna.
"yaraam ben biliyodum ki bunun böyle olduğunu" demiş yarakhasan. "nerden biliyodun la nyaraam" demişler.
"olum kuranda yazıyo ki" demiş yarakhasan da!!. açmış göstermiş.. sonra hepsi secdeye durup şahadet getirmiş.. sonra kusto da çıkmış gemiye. o da secdeye durmuş.. sonra hep birlikte ikindi namazına durmuşlar...

lakin burda bir ufak dipnotu hemen söyleyeyim.. iki denizin karışmadığı; yarakhasandan ve dahi kurandan binlerce yıl önce denizcilerin kitaplarında yazıyordu.. kaldı ki bu iki deniz yavaş yavaş birbirine karışmaktadır da!!!
(bkz: ateistleri müslüman yapan video)
marmara denizi ile adriyatik denizi'nin karışmaması da çok büyük bir mucizedir. vay be kuran herşeyi biliyor, hemen gidip müslüman olayım!
bir diğer fantastik fiyasko.

Rahman Suresi - 22. "O denizlerin her ikisinden de inci ve mercan çıkar."

vay be... biliminsanları gerçekten salak. mercanların tatlı suda yaşayamadıklarını söylediler yıllarca; yazdılar binlerce kitapta; öğrettiler milyonlarca insana.

bak o yıllarda ne denmiş... tatlı sudan mercan çıkıyormuş.

madem bilim yapacaksınız doğru yapın. artık gözümüz açıldı. dünya üzerinde tatlı su denizi var ve içinde mercan yaşıyor! evet. evet.

ben şizofren değiliz!!!
öğlen sıcağını cehennem ateşlerinin harlanmasına bağlayan 'birisi' * nin bir diğer coğrafi öğretisidir.

sen olmasan biz ne yapardık? kim öğretirdi bize tatlı suyu olan bir denizin dünya üzerinde var olduğunu?

amin.