bugün

Orada petrol var. Yalan söylüyorlar. Ama görünen o ki bizim saftirik vekiller de buna inanmış. Abd ortaklı firma "aaa petrol buldum alın sizin olsun, hayrını görün" mü diyecekti? Ne bekliyordunuz? Güneyde var kuzeyde yok öyle mi? Sınırın hemen ötesinde var şırnakta cizrede yok öyle mi? Yav he he. inandık bu dolmayı biz de yedik.

Saf olmayın.
Bizim arama yaptığımız yer oldukça sakat bir bölge. bir sızıntı olmadıysa oralarda pek petrol yok.

Esas yanarlı dönerli araziler rum kesimi ile israil arasında levant-nil havzasında leviathan-afrodit bölgesinde bulunuyor. Zaten onlar da mısır ile anlaşmış, çalışmalara tam gaz devam ediyorlar. Hatta gazze şeridi de yıllardır bu yüzden ambargo yiyor. Çünkü affedersiniz yırtık dondan çıkan şey gibi israil-mısır karasularını bölüyor.
Bizim için esas mesele girit ile aramızda sıkıntı olan, afrika'ya uzanan herodot havzası. Kıbrıs işinden bize ekmek çıkmaz. Güney kıbrıs cevresinde Çük kadar bile ekonomik alanımız yok. Kuzey kıbrıs hâlâ türk işgali altındaki alan olarak belirtiliyor ve tüm dünya rum kesimini çevre karasularında tek hakim tanıyor. Bu nedenle de kuzey kıbrıs adı altında arama yapmak demek bulduğun petrolü, gazı rumlara hediye etmek demek.
Büyük ihtimal Elimiz boş döneceğiz. Unutmayın, uluslararası hukukta "Kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti" diye bir ülke yok. Zaten mesele de bu. Yoksa o bölgede ister at oynat, ister petrol ara, ister denizin ortasında mumbar dolması yap.

Ha bu arada, total gas falan çoktandır el attılar o işe. Biz de paso arıyoruz.
ha bırakalım yabancı ülkeler çıkarsın o zaman? saçmalayan milletvekilinin önergesi.
Bu işler ile haşır neşir bir zat oralarda bir şey var..

Çıkaran köşeyi dönecek..

Ama israil izin vermiyecek..

Demişti zamanında...
Mersin Erdemli'de aramaların sonuçsuz kalması, Alanya'da ise 100 gündür arama yapılmasına rağmen başarı elde edilememesi nedeniyle verilen önergedir.
Tengir budun 'bakın ben CHP'ye de çakıyorum' demek için fazlasıyla şov yapmış.

Adam burada Ne diyor?
Yaptığımız faaliyetler sonuçsuz kalıyor, boşa para harcıyoruz diyor. Aramayı yapan şirket ihaleye bile girmeden aldı bu işi diyor. Bu parayı Mersin'de çiftçiye harcayalım diyor. Mısır'a, Rum kesimi'ne, israil'e nispet yapmak için boşa para harcıyoruz diyor.

Tengir budun şov yapmak için CHP'ye yükleneceğine, akape'nin kadim dostu Katar'ın 'petroleum' şirketiyle Amerikan ortaklığında 'Güney Kıbrıs Rum kesimi hükümetinden izin alarak' Kıbrıs'ın Güneyinde 3 ay önce sondaja başladığını yazsın. Bizim akapelilerin kadim dostu katar Rumlar'la iş birliği yapıyor, tengir de boşa harcanan paranın çiftçiye verilmesini isteyen milletvekiline yükleniyor.

Bir Ahmet hakan'laşma çabası mı yoksa
Yine 'ekonomi sıkıştı, piyasa rahatlasın diye akape'ye vereceğim' demenin altyapısı mı? Bunu da kendisi açıklasın.
Klasik cehebe zihniyeti size oy verenlere aciyorum.

Oyunuzu akp'den yana kullanın müminler çok geç değil.
sezgin tanrıkulu gibi bir genel başkan yardımcısı olan partiden bahsediyorsunuz. akıl, politik kabiliyet ya da vatanseverlik beklemeniz komik.
önergede israil ve yunan ordusu gelsin biz de çıplak yüzükoyun uzanalım da demiş mi? var o potansiyel partide çünkü.

özal: bir hizmet yapacağım zaman solcular ne der ona bakarım. beğenirlerse vatan çıkarına değildir deyip iptal ederim. karşı çıkarlarsa bu proje vatana faydalı deyip yaparım.
iranla Türkiye savaşında iran saflarında yer alacak insanların olduğu bir partinin diğer milletvekili saçmalaması.
chp mersin milletvekili ali mahir başarır tarafından tbmm'ye verilen önerge.
görsel

--- spoiler ---
akdeniz’de, toplamda 6 yerde petrol ve doğalgaz arama çalışmaları yapılacağının kamuoyunda konuşulduğunu belirten başarır; “erdemli ve alanya kuyularından anlaşılacağı üzere diğer kuyulardan da bir sonuç alınamaması durumda toplamda tüm maliyetler hesaplandığında, yaklaşık 2 milyar doların akdeniz’in derin sularına gömülecektir.” dedi.
https://www.ensonhaber.co...ti.html?utm_source=wShare
--- spoiler ---

şimdi, ben de akp'ye muhalifim, akp'yi en çok eleştirenlerden, yolsuzluklarını en çok yazanlardan biriyim.
ama türkiye'nin akdeniz'de petrol arama çalışmalarını durdurması demek, o bölgeyi israil, kıbrıs rum kesim,, mısır ve yunanistan'a bırakmak demektir.

aramadan petrol bulamazsın.
bunun için 2 gemi satın aldık ve bu iki gemimiz bu yukarıda saydığım ülkelerin petrol arama gemilerinden daha üstün ve donanımlı.

akdeniz dediğiniz yer vakti zamanında bir türk gölü haline gelmiş yer.
ve bizim bu petrol arama işlerini durdurmamız demek türk gölü akdeniz'i ite köpeğe bırakmak, hatta kktc'yi onların kucağına vermek demektir.

böyle adamlar nasıl vekil oluyor anlayamıyorum.
ha kılıçdaroğlu'nun genel başkan olduğu bir partide böyle bir vekilin de olması normal.