bugün

görsel

Gazeteci Süleyman Özışık, Oruç Reis'in Antalya açıklarına demir atmasıyla ilgili konuştu. Oruç Reis'in beklenen görevini yerine getirmiş ve ara vermiş olabileceğini söyleyen Özışık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni bir müjde daha vereceğini söyledi.

https://www.internethaber...ideo-galerisi-2126444.htm
öyleyse seçim yakın.

zira bizim böyle bir tespiti yapacak alt yapımız yok.
vardı . fakat , fetö bunları çaldı.
doğalgazın tıpasını açıp kaçırdı .
reisin kapı gibi diplomasını yok eden
gazı da kaçırır ....

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversite
diplomasının olup olmadığı tartışmasına
yazar Cemil Barlas da katıldı.
Barlas, Erdoğan'ın diplomasının FETÖ'cüler
tarafından çalındığını öne sürdü.

https://www.youtube.com/watch?v=9zhX-n_lQ54
Umarız doğru haberdir ama nedense insanın pek inanası gelmiyor.
(bkz: pek umurumda olduğu söylenilemez)

doğru olsa bile, 300 trilyon metreküp bulunsa bile pek önemli değildir.
hele ki yeni yaptırım gelse alıcı bile bulunmaz.

benim umurumda olan, euro'nun yeniden 4 ve dolarîn yeniden 3 tl olması. fakat sıfır atarak değil...
Demekki yağmur yağacak.
" ben akdeniz de 2 trilyon metreküp doğalgaz
demedim , ben akşehirde iki kilo soğan kaç
para dedim " ....

Tarih: 17 Şubat 2017, Yer: Kahramanmaraş
"Cumhurbaşkanlığı sistemi şahsımın projesidir"
diyen Erdoğan 4 dakika 50 saniye önce
"Bu sistemi şahsım için isteyecek kadar
halim yok, karaktersiz değilim" dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=kknOZaKyEx8
arabası olan fullesin sonra bik bik ötmesin ben zammı duymadım diye.
Bulunca çıkarıp satmış da oluyo muydu?...

Baloncu geldi hanııımmmm....
Akdeniz karadeniz değil. Maalesef Orada işler çok karışık net değil. Şayet kıbrısın civarında bir yerden gazı çıkartsanız dahi Siyasi Pek çok nedenden (kuzey kıbrısın tanınmaması, kıta sahanlığı, buna bağlı olarak sınırların net belirlenmemesi) hukuken haklıyken haksız duruma düşürülmemiz olasılıkları var. Türkiyeye O gazı tek başına yedirmezler. Belki en iyi ihtimal ve senaryoyla kıbrısta 3 garantör (türkiye yunanistan ingiltere) ülke var, artı kuzey ve güney kıbrısı da ilave edince gaz bunlar arasında otomatikman 5 e bölünür. Tabi O da anlaşma olursa. Bu şartlarda ise çok zor.

Edit: bildiğiniz üzere gündem meis adası nedeniyle yunanistanın meseleyi uluslararası tahkime taşımadan (kaybedeceğini bildiğinden istikşafi görüşmeler adı altında oyalama taktiği) kotarma gayreti söz konusu. Yani doğalgaz, kıbrıs civarında değil de türkiyenin hak iddia ettiği meis kıta sahanlığı yada kendi münhasır bölgesinde çıktıysa -ki oruç reis de geri çekildi- (nato görüşmesi bahanesiyle) o taktirde yunan mevzuyu bizans taktikleriyle kapalı kapılar ardında halletmeye kalkacaktır muhtemelen. Çünkü mısır yunanın meis tezi zokasını yutmadı. Ama abd seçimlerinden sonra ipi amerikanın elinde olan sisi trump'ın baskısıyla yan çizer türkiyeyi satarsa işler yine karışır. Şu aşamada bölgedeki tüm aktörler abd seçimlerine endeksli ve beklemede. Başkanlık Seçiminden sonraki duruma göre vaziyet alacak gözüküyorlar. Buna rusya da dahil..
Ne tesadüf secimlerede az kaldı.
Büyük nehirlerin delta ağızlarından yaklaşık 150 mil ile 300 mil açıklarında devasa hidrokarbon yatakları bulunur. Bunun ornekleri çok Meksika Körfezi, Amazon deltası ,Basra Körfezi .

https://twitter.com/temmu...tatus/1306156266511835137

ilginç , tuna nehri ve karadeniz . çok büyük
olmasa da kızılırmak ve sakarya nehirleri ....
okuyan da kızılırmak falan ne varsa akdenize dökülüyo sanır.
bi seyhan var orda... daha adana'da kuruyo.

hoş, petrol eski zaman olayı.
sevince boğmuş haberdir.

görsel

2 trilyonda kaç sıfır var lan ona göre kopalım.
bizim böyle bir tespit yapacak altyapımız olmadığını muhteşem ulu yazarlarından öğrendiğimize göre dağılabiliriz arkadaşlar.

t: nedense vatansever solcularımızı üzecek olan gelişme. ülkemize hayırlı olsun.
madem bulundu ben niye göremiyorum amına koyim her seçimde sözde buluyorlar doğal gaz her sene artıyor zam ustüne zam kesin bulunuyorsa bile katara rusyaya peşkes çekiyorlar. yalanci dolandirici iftiraci sahtekar akp.
AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan: ‘Doğalgazı Biz Keşfettik .

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, hükümetin icraatlerine ilişkin konuşurken milyonlarca yılda oluşmuş doğalgazı keşfederek milletin hizmetine sunduklarını söyledi.

https://www.ensonhaberkib...-dogalgazi-biz-kesfettik/

görsel

görsel

görsel
dün gece saat 00.12 itibari ile 3 trilyon metreküpe çıkmış doğalgazdır. bizim reyizin ekibi hızını alamamış her şeye zam yaparken kazara buna da yapmışlar ya lan.
Ve de milletin hizmetine sunulmuş olması!

E o zaman bunca zam ne?

Yalan bunların ibadetidir.
(bkz: ver gazı).
Zam geliyor hazırlanın.
bizim topraklarımızda gaz bulunuyor ama dıj güçler oraya gelemessin orası bizim diye engelliyor... neymiş avrupa enerjiye muhtaçmış hadi ordan dünya'nın en güçlü 9.ordusuyuz kimse birşey diyemez anca doları batırırlar zaten battı batcağı kadar.

Bizim olanı alıcaz almassak osmanlıdaki gibi bizden alırlar.
gidem de kıçıma çelik don giyem

bunlar ne zaman gaz bulsa

sağlam kazık geliyor.
ilerleyen zamanlarda değişik dönüşleri görebileceğimiz açıklama.

- hani gaz bulmuştunuz, nerede?

+ biz bulduk ama çıkartmadık. vatandaşımız için yeni bir uygulama başlattık. biz gazı buluyoruz vatandaşımız çıkartıyor. hani yol kenarlarında görürsünüz ya kendin pişir kendin ye gibi. gazı kendin çıkart kendin kullan.
biz halkımız için çalışıyoruz. halk gaz istemiyor biz ne yapalım?
Hep bunu yapmak istemişimdir.

(bkz: Hass tir be Rıfat abi)

Bir akp şeyinin boş söylemi.
güncel Önemli Başlıklar