bugün

malesef son dönemde ekonomi yönetimi tarafından sıklıkla yapılan durum.
artık milletin bıraktı kendini..
(bkz: göte giren şemsiye açılmaz)
yanlış yere tepki verilmesindendir. 4 tl'nin 2 tl'si vergi-maliye bakanlığına marş marş.
artık halkın 8 yıldır sikilmekten dolayı nevri dönmüştür ve inlemelerinin sikenler tarafından ciddiye alınmaması durumudur.
(bkz: muhteşem zam yüzyılı)
toplumun tek parça tepki vermemesi ile ilgili durumdur. sen ben kafayı kıracağız bu nasıl iş böyle adalet mi olur diye ama bazıları da tasvip ediyor bu uygulamayı sırf partizanlık adına. ee akp nin toplantılarına bakanlıklarına velhasıl sahne olarak görünecek yerlere biz değil de bu tayfa gittiğine ve karar alma mekanizmasında bu görüşteki insanlara yer verildiğine göre padişahım çok yaşaya aynen devam. hükümette de sıkı mı zaten aksini söylesinler. adamlar inanmış bir kez biat kültürüne e cahil de olunca muhatabın anlatamazsın... anlatamazsın..
halbuki asgari ücret daha yeni 633 lira falan oldu ama on gün çalışılıp bir depo benzin doldurulan bir ülkede herkesin ayaklanması gerekirken birliktelik yapamıyoruz yapamayacağız..
(bkz: vereni cami avlusunda)
her boku hükümete kakalayan zihniyetin yine bu işin içine girmesinden kaynaklı gelişme.
(bkz: tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış)
tam anlamıyla tepki veremememizden kaynaklanan siklenmeme durumudur.

her sabah saat 8'de alem fm de nihat sırdar dinleyicilerine araçların dörtlüleri ile protesto yaptırıyor. ulan ben yapıyorum. benimle birlikte katılım da bir hayli var.. ancak taksilere, minibüslere bakıyorum tık yok.. ulan sizin arabanız akaryakıt yakmıyor mu?

bu durumda siklenmek mümkün müdür sizce?
vatandaşı 'ananı da al git' diyecek kadar ciddiye alan bir başbakanın ve tayfasının sallamayacağı tepkilerdir.
gayet normaldir. verilen tepkiler, annelerin, her kızdığında çocuğa ''seni öcüye veririm'' deyip korkutması gibi havada kalan tepkilerdir. başka ülkelere kızıp boykot etmek babında mallarını almayalım gibi absürt tepkileri de biz veriyoruz, adamların çok da şeyinde oluyor. o hesap. yok arabaları kullanmayalım, yok dörtlüleri yakıp söndürelim... nedir ki bu? kim dikkate alır bunu? istersen bütün gün yak dörtlülerini ya da 6 ay arabana binme, kimi ilgilendirecek senden başka? kimseyi... biz millet olarak birlik olmaktan uzak insanlarız. tepki göstermek için sivil toplum kuruluşlarının vatandaşları bir araya getirmesi gerekir, göze batan eylemler yapmak gerekir. bizde bunları organize edecek ne bir kuruluş ne de bu işlere vakit ayıracak! vatandaş mevcuttur. ben olsam ben de almam aq. üç gün zırlayıp alışıyor, sindiriyor, unutuyoruz nasılsa.
(bkz: alışmış kudurmuştan beterdir)
her olayı siyasi rant olarak kullanan muhalefet yüzünden ciddiye alınmaması.
muhalefet bile bu konuda muhalefetliğini yapamazken halk ne yapsın. devlet devlet olup vergilerini toplayamadığı için bu yola başvuruyor. olan ise maaşlı çalışana oluyor. vergisini tam olarak ödemesine rağmen dolaylı vergi yükünü de üstüne alıyor.
iktidara sahip olanların sahip oldukları gücü nasıl kullanacağına örnek olan olaydır.
(bkz: zamına koyim)
tepkiler sadece sözlük ortamları ya da paylaşım sitelerinde küfürler ederek klavyenin tozunu attırma şeklinde olduğu sürece yaşanılan kaçınılmaz durum.
(#10521557)
hergün milyonlarca araç 4 lü yakıyorsa

kim veriyor lan bu %46 yı
sıfır araba satışlarındaki patlamadan kaynaklanıyor olabilir.
bazılarının olayı anasından bakarak yorum yapmasına yol açan olmayan tepkidir.
Tepkiyii ciddiye almadıkları gibi inatla zm olması kaınılmaz sondur hatta zam son olmayacaktır.
halen anlam verilememiş bir durumdur.
memleketimizdeki koyun nufusuyla alakalıdır . onlar otla çalıştığı için benzini pek iplemiyorlardır.
(bkz: 2011 ilk benzin zammı)