bugün

türkiye cumhuriyeti devletinin, şuanki iktidarının biz ilk seçim dönemindi hiçbirşeye zam yapmadık açıklamasının sonucunda artık boku çıkartılmış zammıdır. benzinin fiyatı daha üç gün önce yirmi kuruş inmesine sevinen halkın 2gün önce yapılan yirmi üç kuruş zamma alışamadan benzinin gün itibariyle üç kuruş daha zamlanmasıyla sevinci kursağına dizilmiştir artık yeter durumuna gelmiştir vatandaş, kardeşim siz hiç cebinizden benzin almıyosunuz ondan bu kadar rahat zam yapıyorsunuz düşüncesini akıllara geitrmiştir ama artık yeterdir yanidaha iki gün önce benzin ucuzladı benzin alsak mı derken 95 oktan kurşunsuzu 3.16 tl ye almışkan bugün almak istesek 3.19 tl ye alıcazdır, dünyanın hiçbir yerinde bu kadar abartılmamıştır zamlar artık yeter insaf denmelidir. akp yandaşları eminimki rte başkanımız icraatları süper düşünürken soruyorum size benzininiz bedava mı da bu kadar savunuyosunuz bu adamı artık düşünün de doğruları görmeye başlayın, arabaya mı binmeyelim yani???

edit: kışın ortasında yüzde seksen zam yapıp mayısta size süper şekilde yüzde yirmi indirim yaptık diye kendini savunanlar hala başımızda, koyunuz ve bizi güdenler halka yüzde altmış oranında doğalgaz geçirdik ,sevinsinler yüzde yirmiye diye oturmaya devam etsinler yerlerinde.
15 temmuz'dan sonra 17 temmuz'da yani bugün , yani az önce sıcağı sıcağıba yapılan zamla gözümüze bir kez daha sokulan yükseliştir.

ulan sanki bu hükümetin arkasında çarşı var, gol gol diye bağırıyor, bunlar da süreki bize gol atıp duruyorlar.
doğal gaz zammı da az sonra. *
artık zam gelcek mi diye değil ne kadar gelcek diye merak ediyor insan.
alıştık artık. hergün zamla uyanıyoruz. hiç maaşa zam yok..
(bkz: akepe)
dünyanın en pahalı benzinini kullanmada açık ara şampiyonuz artık. durmak yok yolmaya devam.
bir hafta içerisinde akaryakıta ikinci zammı çakan adaletsiz adalet ve kalkınma partisi nin kulakları, bu vesileyle bilinçli vatandaşlar tarafından bolca çınlatılmaktadır.
çevresinde bu kadar çok petrol rezervi olan ülke varken dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan canım ülkem.sınırın ötesinde bişey var ama çözemedim
dünyada petrol fiyatları artarken hemen gerçekleşen ama aynı zamanda 120 dolardan 70 dolar'a inince ne hikmetse hemen yansımayan değişimdir.
bugün gerçekleştirilen zammı çok da büyütmeye gerek yok. altı üstü 8 kuruş daha kazıklanıcaz. bunu bu kadar büyütenları da pizza hut reklamındaki çocuğa benzetiyorum.

reklam:
-pizza o kadar lezzetliydi ki tam 6 dilim yedim.

yazar:
-akaryakıta 8 kuruş zam gelmiş amına koyyim.
türkiye'de başa gelen her hükümet, benzin fiyatlarını yüksek tutuyor. çünkü onlara göre 1 numaralı gelir kaynağı. onlar açısından bakıldığında haklılar.

benzinin rafineri çıkış fiyatı 0,8 dolar/litre. yanlış duymadınız, bu kadar az. sanırım biz bu 0,8 dolarlık benzini 3,50-4,00 tl aralığında bir fiyata alıyoruz.* hem benzine ederinin 5 katı para ödüyoruz, hem de petrolü sürekli dışarıdan alarak dışarı bağımlı bir ülke haline geliyoruz.

benim bu duruma bir çözüm önerim var. daha önce bir çok kişinin de dile getirdiği gibi, yakıt olarak etanol kullanmak. brezilya 1936'dan beri yapıyor örneğin. %25 ve %100 etanollü gasohol dedikleri yakıtları var.

peki türkiye'de benzine en fazla ne kadar etanol katılmasına izin veriliyor? en fazla %5. o da şu şartla; devlet %2 ye kadar katılan o etanolden vergi almazken %2 yi geçince alıyor.

etanolün litresi 1.00 dolar civarına mal oluyor. benzine göre daha yüksek bir maliyeti var. hükümetler bu mevzuya bu yüzden yaklaşmıyor. ellerine geçecek olan verginin azalmasını istemiyorlar. fakat uzun vadede düşünüldüğünde, hem petrole daha az bağımlı, hem de halkına daha çok rant sağlayabilen bir ülke haline geliriz. güzel olur, hoş olur.
birileri bisiklet işine mi girdi diye düşünmekten kendimi alamıyorum.
görsel
elektrikli araç üreticileriyle yapılan anlaşmanın sonucu gibi.
türkiye'de çok ama çok normal olan hadisedir.

zira bu ülkede epdk diye saçma sapan bir oluşum var ki, bu adamlar ilkokul müsameresi bile düzenleyemez.

big four**** kafasına göre her hafta varil fiyatları üzerinden geçirirken abiler uyuyor.
yalnız bu epdk yöneticilerinin sorunu değil, bu resmen paravan şirket kurar gibi göstermelik kurulmuş bir kurum, bu devletin bu piyasadaki otoritesizliği.

enerji bakanının varil fiyatları şu fiyatları bu fiyatları diye ağlanarak, doğalgaza %18, elektriğe %9 zam yapılan ve halktan gık çıkmayan bir ülke burası neden bahsediyorsunuz siz. bu sükunet ortamında ise geçiren geçirene tabi.

şunların yarısı başka bir ülkede olsa savaş çıkar be, en son filipinlerde benzin zammı oldu kaç gün olay oldu, yapılan zam sonucu da litresi 1.6 lira oldu.

2013'e gelmeden türkiye'de litre fiyatı 5 tl olacak,varın gerisini siz düşünün.