bugün

üniversitelerimizin nasıl birer bilim yuvası, akademisyenlerimizin de ne kadar tutkulu birer eğitim aşığı olduğunu idrak etmemize vesile olan toplantıdır.
https://streamable.com/a5jjk

sokrates'in atina okulu'ndaki savunması gibi maşallah.

gurur duydum akademisyenlerimizle.
"profösörlüüme dokunanın anasını avradını s.kerem" diyor amcamız.
hah hah diyen amcadan porf yapmışlar. bizim maaallede bunlar bakkalık yapıyor.
Önemli olan üniversitedeki eğitim değildir, inansın kendini yetiştirebilmesidir
Geçtim Türk üniversitelerini ister stanford'da ister south carolina'da okuyun, kendinizi yetiştiremezseniz okuduğunuz bölüm ne olursa olsun hiçbir işe yaramayacaktır.
Örneği de yukarıdaki entrydir.

Edit veriyim eksik olmuş:
Ha bu demek değildir ki üniversite okumayalım, kendi kendimize, kendimizi geliştirelim.
Tabi ki okuyacağız. Okumalıyız.
Ama bu ortamda biraz zor...
Dersimize böyle delikanlı proflar girdi de biz mi ff aldık amk? Yok abi bize Nasip olmaz.
Bir sekilde o yerlere getirilmis iki adet torpilli iceren video. Sunlardan egitim alsan ne olur almasan ne olur aq. Her yere universite acmanin sonucu...
aslında tam olarak şöyle demek en iyisi. al birini vur ötekine. ünisinden belli. (bkz: hitit üniversitesi)
söven prof orayı haketmiyor da kayda alan hanımefendi mi hakediyor. ilk çağ üniversitesi stayla.
recebin ilim adamı

öyle başa, böyle de tıraş

senelerdir söylüyoruz

adamlar niyetlerini belli etti

''bize imam ve polis lazım, gerisi baksın başının çaresine''

siz gülüp eğleniyorsunuz

ama onlar gayet kararlı bir şekilde

hedeflerine adım adım yürüyor

o zaman ne yapacaksın ?

önce eğitimi yozlaştırmak lazım

ahan da böyle ne idüğü belirsiz tipleri işin başına koyacaksın

siz gülün gülün

bunlar adım adım hedefe gidiyor.
https://twitter.com/lvnto.../1183282077560647680?s=08

üniversitelerin ve akademisyenlerin bu ülkeye bilimsel katkısını yukarıda bulabilirsiniz.üniversitelerde hademe olamayacak adamları profesör olması durumunda ülkemizin durumu içler acısı.
Siktiri boktan öğretim üyeleri tepeden inme akademisyen olup çıkıyor. Üniversitelerden pay alıyorlar, söz sahibi oluyorlar.

Tepeden tırnağa Eğitimde kalitesizliğin zirvesini yaşıyoruz resmen.
güncel Önemli Başlıklar