bugün

çoğunlukla akademisyenler aydındır. taraf olmamalıdırlar. görevleri de daha aydın nesiller yetiştirmek, bilime katkı sağlamak ve bu yolda ilerlemektir. ancak unutulan konu şudur kardeşim. tarafını ilk belli edenler dikkat edersen hükümete yakın olan akademisyenlerdir. bak bakalım akp içinde kaç tane akademisyen var ya da üniversitelere bak rektörlerin kaçı akp li değil. eğer hükümet üniversitelerde kendi saflarını akademisyenlerle sıkıştırıyorsa buna karşı bir grubun ortaya çıkması kaçınılmazdır zaten.
Bazen yanlış bir durumdur aydın olduklarını düşünmek.
genelde kitap yazıp zorla öğrencilere ondan aldıran cebini düşünen insanlar olmaları üzücü.
Ben de henüz gözüm açılmamışken böyle düşünüyordum fakat şimdi hiç değil. Eminim ki aralarında aydın ne demek daha sözlük tanımını bilmeyen vardır. Kendi götünden uydurduğu tanımı orada burada satıyordur sonra bir de şey demiyorlar mı bu böyledire ahjshs ulan sen kimsin senin nerden geldiğini...

PS: herhalde dumlupınarda olsak gözümüz bu kadar açık olmaz. Kategorikmiş kardeşim burada senin takılacağın en son şey buydu ama.
işte kategorik yargılardan hoşlanmıyorum. hangi akademi? dumlupınar yunivörsiti de akademi princeton da. bunları aynı torbaya koyamazsın.
yanlış yapmaktır. çünkü akademisyenler denizli'dir.
yanlış yapmaktır. çünkü akademisyenler denizli'dir.