bugün

Sebebi öğrenciler. Sınıfımda matematik profesörüne yalakalanmak için hocam kitap çıkarsanıza falan diyorlar.
Akademisyeninde böylelikle götü kalkıyor.
Öğrenci profilimiz boktan.
Öğretmen ve akademisyenlerin gereksiz egosu tamamen kanunlar yüzünden. Anlatır çıkar umursamaz. kendini geliştirmez. beğenmediğini bırakır. bu böyledir.
elinde sonunda öğretmenlik mesleğinin sonuna geleceğiz. internet üzerinden okuma başlayınca bu asalaklar gider rahat olun.
gerçekten akademisyen olmayı hak etmişlerse, yani torpilli değillerse öğrencilikten gelen bir mevzu. akademisyenler tabiri caizse sınıfın en ön sırasında oturan öğrencilerdi. sınıf arkadaşları kendilerini pek sevmez. böyle olunca ister istemez bir ego yarışına girilir, bu ego yarışının yansıması da meslek hayatına girilen an törpülenemez. bilakis artar. çünkü nasıl ki bir kadının en büyük düşmanı başka bir kadınsa, bir akademisyenin en büyük düşmanı da başka bir akademisyendir. ego çarpışması devam eder. bu da ister istemez öğrenciye yansır.
aşağılık kompleksinden olabilir.

türkiye'de hiç okumadım ama okuyanlardan ve arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla bokunu çıkartıyorlarmış bu ego olayının.

aşağılık kompleksini yenemedikleri için hep ezik hissettikleri için yada hayattaki tek başarıları bu olduğu için olabilir.

zamanında yeterince sosyalleşmemiş, kendisini keşfedememiş insanlar onlara göre bilgi olarak yukarıdalar ve siz bilgi olarak aşağıdasınız, bu da ego tatmin etmek için harika bir fırsat.

fakat dünyadan olaya bakınca türkiyedeki eğitim, bilim, akademik gelişim sıfıra oldukça yakın.

keşke bir kaç iş yapabilseler de egolarında haklı olsalar.

derse girmeyle, sınav okumayla, öğrencilerin dersleri geçmek için sizi pohpohlamasıyla bilim yapılmıyor. ben bazen 15 saat çalışıyorum laboratuvarda yayın çıkartmak için, analiz yapmak için, öğrencilerin tezini yetiştirmek için. bugüne kadar da hiç kimseden şikayet almadım. hatta öğrencilerimle ucuz pub a gidip ucuz bira bile içmişliğim var. kendimi övmek için değil aradaki farkı göstermek için söylüyorum.

neyse, imkanınız varsa avrupaya yada amerikaya gidin.
dışarıdaki muadilleri kendilerinden daha becerikli ve yaratıcı olduklarındandır.
çok biliyorlar ondan. cidden çok biliyorlar ama. en azından çoğu çok biliyor.
(bkz: egoistler neden akademisyen olur)
o kadar okursan sende elinde olmadan kafayı yersin.
Hepsi öyle değildir aslında.
koca koca insanlar peşlerin de hocam hocam diye bi taraflarını yirtiyo dersten kalırım diye karşısına titreye titreye çıkıyo istediğini bırakır istediğini geçirir. o egolu halleri sadece okul da oluyo ama dışarıda adam yerine konmuyolar. diplomayı al bak nasıl sönüyo sana karşı olan egoları.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.