bugün

Trip o trip.
Borumu ? Eski parayla toplamda 20 katrilyondan bahsediliyor.
bakaraya makara diyenlere, gemicikleri denizi indiren oğullara, yolsuzluktan yolsuzluk beğenip yetim hakkı yiyenlere ' adamlar çalıyor ama çalışıyor' diye destek veren büyük islam mücahidi, allah'n sevgili kulu, çok büyük müslüman akp tabanının ( o taban da nasıl birşeyse artık) ak saray çok israf yapıyor diye kara kara düşündüğünü iddia eden vaziyettir.
olm bu adamlara rant var, beleşten para kazanacaksın diye söz ver, değil ak saray 1000 ak saray diksen yine göt kılın olmaya devam eder
Görebilene israf değilmiş.

Hayır ne görüyosunuz amk, bize de anlatın 30 liralık hıyarlar?
Akp ve taraftarları olarak Osmanlı ve saltanat sevdası içinde olduğunuzdan hala Osmanlı dönemindeki güç ve azamet simgelerinden örnek vererek durumu kurtarmaya çalışmanız hiç de yadırganacak bir şey değil. Osmanlı imparatorluğu yıkıldı, yerine Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Dünya çok değişti. Güç artık bilgiye ulaşmak ve onu kullanmak. O saraya harcanan para ile kaç okul yapılırdı. Kaç hastane yapılırdı. Kaç öksüz ve yetimin eğitimini tamamlaması sağlanırdı. Bunlar güç gösterisinden daha önemli...

Akp çok fazla oy kaybetmeyecektir. Ama ülkemiz geleceğinden binlerce genci kaybedecektir....
Hangisi önemli ...
Oyunuz önem verdiğiniz konuya göre değişecektir.
sarayın oy kaybettireceğini düşünenlerin akılları eski cumurbaşkanı Ahmet Necdet sezer zamanında kalmış.

o dönemde anayasa fırlatılarak ekonomi alt üst edilse bile köşkte gereksiz yanan lambalar söndürülür hatta fazla telefon faturası gelmesin diye abd ile yapılan görüşmeler 3 dk ile sınırlandırılırdı. yani cumhurbaşkanlığı makamı tasarruf mevduatları birimi olup çıkmıştı. şaka gibi.

ben hep diyorum bu zihniyete recep tayyip erdoğan çok fazla.

bir söz vardı ekmek için ekmeleddin pasta için tayyip diye.
En fazla yüzde 1 belki 2.
Kaybettirmez olur mu? Ülkenin geliri artsa ,işsizlik azalsa insanlar erdoğana yakışır derdi.Ama gel gör ki yolsuzlukların ortaya çıkması ,işsizliğin artması , doların yükselmesi ve saray için ultra para harcanması ve maliyetinin açıklanmaması insanları Akp den soğutuyor.Son seçim anketlerine göre 7-8 puanlık bir AKP oylarında düşüş öngörülüyor .Bence bu düşüşte belkide 2-3 puanlık bir payının bu aksarayda olduğunu düşünüyorum.
Sevgili yazar arkadaşlarım ;
Şimdi yazacağım konu , Ak Saray'ın ülkemize ve AK Parti'ye verdiği zararlarını anlatmak istiyorum . Bu konu yazı yazacağım. Ülkemizde kendisini Dünya lideri (!) zanneden zat bulunmaktadır. Demokrasisi gelişmiş ülkelerde böyle devasa büyüklükte bulunan saraylar bulunmamaktadır . Sarayları yapan liderler ; halkını düşünmeyen , memleketini kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden , devletin içinde saygı değer bürokratları kendisine bağlayan , kendisini ve çevrelerini zengin eden bencil olan yaratıklardır . Ak saray' ın maliyetleri hakkında bilgi vermek istiyorum. Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek , Ak saray maliyetinin 1 Milyar 370 Milyon TL olduğunu açıklamıştı. Dünya liderinin (!) sık sık kullandığı eski parayla 1 Katrilyon 370 Trilyon ...
Ak Saray'ın yapılarak Ak Parti 'nin halktan koptuğunun ve sık sık eleştirdiği tek parti dönemine doğru gittiğinin bir kanıtıdır. Ak Parti , 2002 yılında halkımıza büyük vaatlerde bulunarak tek başına iktidar oldu. 12 yıl uzun süreli iktidar serüveni... Ak Parti , seçimi kazandığı sene meşhur balkon konuşmasında '' 3 Y ile mücadele edeceğim . '' demişti . Şimdi Türk milleti olarak soruyorum nerede mücadele ? Bilmeyen arkadaşları aydınlatmak amacıyla üç y 'yi tanımlayayım. 3 y ; Yolsuzluk, yoksulluk ve yalandır. Bunlarla mücadele edeceğim demişti. Yolsuzluk deseniz geçen yıl meşhur ''17-25 ARALIK '' operasyonu sonucunda sıfırlanılanılmayan Milyon dolarlar , ayakkabı kutularında çıkarılan paracıklar ... Ne kadar yolsuzlukla ve rüşvetle mücadele ettiği aşikardır. Yoksulluk deseniz aldı başına gidiyor. Türk - iş'in yaptığı '' Yoksulluk Farkı'' araştırmasına göre yoksulluk sınırı 4238 TL'dir.
Bu sarayı yapacağına halkının refahını yükseltici toplumsal kamusal harcamaların oranını yükselterek toplumsal refahı yükseltmek gerekirdi. işsizlik deseniz aldı başına gidiyor ve %10 gibi oranları yakaladı ve geçmektedir. Bu halk saray istemiyor ve bu halk iş istiyor , aş istiyor , geleceğini aydınlık görülen ve yaşanacak bir Türkiye istiyor. Bunu yapacak olan Sosyal Demokrasiyi hayat felsefesi haline getiren , Türkiye partisi Cumhuriyet Halk Partisidir yani Halkın Partisidir. Bundan dolayı Ak Parti ' nin oylarının ciddi anlamda düşeceğini tahmin etmekteyim.