bugün

gerçekten eğer bu meblağ 1 aylık elektrik gideri ise, vay halimize.. bildiğin soyuluyoruz.
nükleer santral mi işletiyorsun lan?
1 milyar lira elektrik faturası mı olur amk?
http://www.radikal.com.tr...ika&utm_date=17022015

edit: recruit sağ olsun uyardı, 1 milyar değil milyon olacak. hadi ben uykusuzum, size noluyor lan?
devletimizin büyüklüğünü gösterir. yersen.
sanılanın aksine fenerbahçe'nin büyüklüğünü gösterir.

d.kuyt
vatandaş el birliği ile ödeyecek onu, biz hiç ödetir miyiz sayın böyüğümüze.

nasıl mı ödeyecez? elektrik faturalarımıza bakın anlarsınız nasıl ödeyeceğinizi...
milyon o.
Helaldir. Evet.
El insaf.
faturada gösterilen tutar 1 milyon 149 bin 805 tl. ama haberde milyon yerine milyar demişler...yine de çok tabi.
başıma bir şey gelmeyecekse 1 milyar değil o ha tabi yine çok çok fazla bir meblağ ama milyar deyip te ekonomiden istifa ettirmeyin insanı.
nerden bakarsan bak bu 1 trilyon.
cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın ülkemiz için yaptırdığı sarayın elektrik faturası tutarıdır. içerdekiler yanar dönerse biz napalım bilader? eyvallah.
milyar değil milyon olan fatura tutarıdır. yine de çoktur ve ohadır.
"ucube putçu kemoşlara dert olmuş cumhurbaşkanlığı sarayımızın elekrik harcamasıdır. boşuna yırtınmayın isteseniz de istemesenizde ödeyeceksiniz o faturada payınıza düşen rakkamı. muhteremler.." (bkz: Kraldan çok kralcılık)
1 milyondur 1 milyar değil. ama yinede coktur mk.
hadi bakalim beyler pamuk eller cebe.
ortalama aylık 70 tl civarında fatura geldiğini varsaydığımızda 14.000 den fazla ailenin elektrik faturasına bedeldir.
(bkz: Sen milyar sen milyon)
hz. ömer'in kendi cebinden mum yaktığı düşünüldüğünde " vay islam dini vay " dedirtir.
o saray denen yerde ne sikim bir elektrik sayacı kullanıyorlar dedirten durumdur.
dön dön can dayanmaz amk.
2001 şubatını aklıma getirendir. imf'den ecevit iktidarının son demlerinde alınan 15 milyar dolarlık borcun bizi imfye borçlu ülkeler listesinin bir numarası yapışını, o borç batağında iken akp'nin iktidara gelip 7 sene içinde borcu bitirip fon'a borç verecek duruma gelişimizi. hah bunlarıda biz ödemiştik değil mi canlar? pekala onca borçlu iken ödediklerimiz neden göze batmıyor acaba. evet evet alkışlar alkışlar bize. akpli değilim. hiçbir siyasi partiden yana değilim yalnızca bazı şeyleri görmek gerek.
olm yemin ediyorum salak burdakiler valla. milyon ne milyar ne bilmiyorlar yav dediğim başlık.

kendimi adeta bir meslek lisesinde hissediyorum. resmen sözlüğe gelip başlıklara bakınca en zeki hissediyorum kendimi hoşuma gidiyor.
teşekkürler.
çüüş dedirtir.

aslına bakarsanız pekte şaşırtıcı değil. bu denli görkemli bir sarayda 300-500 lira elektrik faturası gelmez herhalde. sadece aydınlatma aparatlarının aylık tüketimi 100 binlerce liraya tekabül edebilir.

ulan biz fatura kabarık gelmesin diye evde tasarruf ampulleri kullanıyoruz yinede 150'lik oluyoruz. hacı o değil de bu fatura halkın cebinden çıkıyor bir şekilde. kol böreklerimiz afiyet olsun. lakin; ben duyarlı bir vatandaş olarak şimdi e-devlet kanalıyla cumhurbaşkanına yazacam. teessüflerimi bildireceğim kendilerine. aynı şeyi sizde yapın lütfen. bu halkın koyun sürüsü olmadığını anlasınlar.

not: milyon olmasın ya la?
not2: milyon bile olsa kol gibi amk.

hayırlı işler.
Noluyorsa artık aksarayda düşünmek istemiyorum.
1 torba kömüre,makarnaya oyunu satar , akşam dolmuşla eve gider yeri gelir parası olmaz kilometrelerce yürür ama israfın alasına helal olsun der geçer. Ya beyin yok, yada beyni dış güçler tarafından ele geçirilmiş.
bu para senin benim cebimizden çıkacaktır.