bugün

ülkedeki enflasyon, üretim, ticaret, tüketim hakkında yorum yapmıyorlar. sadece vatan millet sakarya. onun dışında ülkedeki mülteciler hakkında da yorum yapmaktan kaçınıyorlar.
ekonomi bir gün düzelebilir ama vatan millet gidince gelme şansı yok. 100 senedir öğrenemediniz şunu. sonra vay efendim niye kaybettik.
nah düzelir, ekonomi olmadan vatanda olmaz amk, vatan dediğin sadece bir toprak parçası değildir, paran yerlede sürünüyor, adamların parasına muhtaçsın, osmanlıyıda bu plansızlık, programsızlık mahvetti, siz yine inanmayacasınız ama izle gör neler olarak.
Üretim: türkiye üretim üssüdür. türkiye bir çok sektörde avrupa sıralamasında ilk 5 tedir. nüfusa oranla bakıldığında da dünya sıralamasında bir ülkedir. üretim konusunda ülkenin bir problemi yoktur.

Enflasyon: Enflasyon vatandaşın yaşamı için çok büyük bir problemdir. fakat özellikle son 6 aydı enflasyon düşmeye başlamış fiyat sabitliği görülmeye başlamıştır. fakat bu dalgalanmaların 1-2 yıl sürmesi mümkündür.

Ticaret: Türkiye deli gibi ticaret yapan bir ülkedir. yer altı kaynakları olmayan ve görece verimsiz olan arazilerde ticaret konusu sadece üretim mallarıdır. türkiye'de bu konuda ziyadesiyle başarılıdır. lakin toplamda 30-40 yıllık bir endüstri geçmişi olan bir ülkenin kalkıp 200 yıl önce sanayi devrimini gerçekleştirmiş bir almanyayla yarıştırmak saçmalık olur.

Tüketim: türkiye ve dünyada tüketim çılgınlığı zaten kapitalizmin getirdiği ve yıllardır dünyanın içinden geçen bir sistemdir. bunun malesef ki bir çaresi yoktur.
an itibariyle 1 kg kuşbaşılık et 550 tl olmuştur.
güncel Önemli Başlıklar