1. 1.
  din kardeşlerinden yedikleri 17/ 25 aralık ve 15 temmuz kazıklarına rağmen hala görülen eziklik, en başta tayyip'in darbe girişiminden iki gün sonra ortaya çıkıp taksim gezi parkına sarmasından ve ak troll'lerin gezi diye havlamalarından belli. bir türlü geçmiyor.

  malum ak partililer bundan üç sene evvel gezicilere fetö ve pkk ile saldırmışlardı, artık nasıl korktularsa?
  7 -6 ... sinirlenmicem
 2. 2.
  atatürkçü, sosyal demokrat kesimden on küsur sene üzerine yedikleri sillenin etkisinden bunlar, yok öyle hain osmanlıyı diriltmek. ancak sünnet düğünlerinde şaklaban gibi giyinip mehter çalarlar.
  6 -2 ... sinirlenmicem
 3. 3.
  olmayan ezikliktir. kusura bakmayın ama durum böyle. solcular, anarşistler, komünistler, sosyalistler yıllarca gezi direnişi diyerek övünedursun akp çoktan atı alıp üsküdarı geçti. adam her seçimde oyları silip süpürüyor, sen ise hala gezi gezi diye övünüyorsun. akpli olmadığımı bilen zaten bilir ama bu, bazı toplumsal gerçekleri söylememek için engel değildir. akp her seçimde solculara ayar üstüne ayar veriyor ama sen hala gezi diyorsun.

  kaldı ki değil gezi parkı, akp hiçbir zaman soldan, sol eylemlerden dolayı yıkılmaz. bunu aklınızdan çıkarmayın. akp ancak sağdan yıkılır. türkiyedeki sol; merkez sağı, türk milliyetçilerini, milliyetçi muhafazakarları yanına almadan başarılı olamaz. sürekli gezi diyerek akp'nin eline koz vermek yerine gerçek muhalafete uygun adımlar atıp ekonomi, tarım, hayvancılık, sanayi gibi konularda ciddi planlar ve projeler bulup bunu halkın anlaması için ellerindeki belediyelerde hayata geçirmeleri lazım solcuların.

  tunceli ovacık ve eskişehir büyükşehir belediyelerini saymazsak sol partilerin türkiyede halka yönelik doğru düzgün bir planları olduğunu söyleyemeyiz.

  ayrıca gezide, solcuların akp'nin eline verdiği en büyük koz da bazı marjinal sol grupların, pkk ve dhkp-c'nin alanlarda olmasıydı. akp bu durumu çok iyi kullandı ve sağ seçmenin oyunun çoğunu almayı başarabildi.

  ülkemin solcusu sokak eylemlerinden, hırçınlıktan, kaldırım taşı fırlatmaktan kurtulup bir an evvel halka doğru düzgün kendini tanıtmalı ve mümkün mertebede bazı toplumsal alanlarda varlığını hissettirip elinden geldiğince nasıl bir gelecek vadettiğini gerçek eylemlerle göstermelidir. gezi olayları gibi, dhkp-c'nin gazi mahallesinde yaptığı gibi, pkk'nın hendek stratejisi gibi eylemlerle sol bir yere varamaz.
  2 -1 ... foseptik cukura dusen burjuva
 4. 4.
  geçmiyor zira atatürkçüler sosyal demokratlar gezi'de fetö ile kendilerinden önce mücadele etmişlerdi.. ak partililer gezi'de fetö ve pkk ile saldırmışlardı.
  14 -3 ... sinirlenmicem
 5. 5.
  fetöcü polisler gezi'de halka biber gazı sıkarken, katlederken reisleri (bkz: emri ben verdim) dediği, peşindeki avaneler de alkış tuttuğu içindir.

  ateşiniz bol olsun.
  7 ... inmyopinion
 6. 6.
  yandaş müslüman yerli ve milli hahahah.

  yemin ediyorum sike sütülecek aklınız yok.

  (bkz: akp lilerin şirk beyanları sıralı tam liste)
  6 ... rumeli71
 7. 7.
  doğrudur.

  zira 15 temmuz demokrasi zımbırtılarında ortada kurtarılacak bir koltuk , daha bölüşülmeye devam edilecek bir pasta vardı ve herkes canını ondan öne attı.en azından büyük bir kısmı diyelim.

  anlayamadıkları şu , ulan ortada koltuk yok para yok ihale yok rant yok bu solcular niye canlarını ortaya attılar ? niye gezide kadınlı erkekli günlerce polise direndiler ? bize meydanlarda yemek getirilirken etrafımız polisler tarafından korunurken bunlar niye ceplerinden para verip masraf ettiler de baş kaldırdılar ?

  bunları düşünüyorlar kafayı yiyorlar , sebep bulamıyorlar.eziklik ondan.
  8 ... kullanilmayan hesap
 8. 8.
  vatandaşlarına karşı fetö ile işbirliği yapacak kadar düşmüşlerdi gezi'de. ben olsam ben de atamam bu ezikliği.


  http://www.sozcu.com.tr/2...ller-araya-girdi-1455435/
  1 ... sinirlenmicem
 9. 9.
  "foseptik cukura dusen burjuva" üstadım her zamanki keskin analiz yeteneğiyle şunu yazmış:

  "..........ülkemin solcusu sokak eylemlerinden, hırçınlıktan, kaldırım taşı fırlatmaktan kurtulup bir an evvel halka doğru düzgün kendini tanıtmalı ve mümkün mertebede bazı toplumsal alanlarda varlığını hissettirip elinden geldiğince nasıl bir gelecek vadettiğini gerçek eylemlerle göstermelidir..........."

  bence çok doğru bir gözlem. ama ben epeyce daha ekstrem bir şey söyleyeceğim:

  ".........ülkemin şehirli/medeni insanı dhkpc, pkk, mlspb gibi deformist sol örgütleri kendi eylemlerinden dışlamayı öğrenmelidir......"

  ne zaman bir yerlerde çevreci bir eylem başlasa ve belli bir kitleselliğe ulaşsa bu deformist sol örgütler orada beliriveriyorlar..
  ilk başta çevrecilerin hoşuna gidiyor. çünkü bu örgütler geldikleri zaman 300-500 kişilik büyük bir kitleyle geliyorlar..
  ancak bu örgütlerin tek amacı oradaki çevreci hareketi ele geçirip kendi propagandalarının yapıldığı bir platforma dönüştürmek oluyor.. çevrecilik filan pencereden uçuyor..

  gezi hareketinin ilk üç gününün sloganı "ağaçlarımızı vermiyoruz" du..
  üçüncü günden sonra slogan "bizim derdimiz iki-üç ağaç değil" e dönüştü.. çünkü aşırı sol örgütler geziye umumiyetle üçüncü günden sonra katıldılar.

  e be tarraam, derdin "2-3 ağaç" değilse gezide ne işin var? hem senin derdin ağaç değilse derdin ne?

  tabii bu tarz sol örgütlerin gezi hareketine katılması iktidarın çok işine geldi. gezideki sol örgüt flamalı tiplerin bol bol fotografını çektiler ve çomarlara servis ettiler.. geziye türk bayraklarıyla katılanlar unutuldu gitti --hayatımda en çok türk bayrağını ve atatürk resmini gezide gördüm-- ama dhkpc flamaları akıllarda kaldı.. gezi hareketi insanların zihninde birkaç terörist örgütle ve alevi radikalizmiyle eşitlendi..

  türkiye'nin doğru düzgün bir sol harekete çok ihtiyacı var. ancak eğer böyle bir hareket kurulursa 12 eylül 1980 öncesinden kalma radikal sol süprüntüler tamamen dışlanmalıdır..

  bu radikal sol örgütler fettuş'a çok benzerler. eğer bir hareketi desteklemeye başlamışlarsa bilin ki planları o hareketin içine sızıp ele geçirmektir.

  türkiye'de bu radikal sol sızmalar yüzünden ne çevrecilik, ne feminizm, ne yurttaş inisiyatifleri doğru düzgün yeşerebiliyor.
  5 -1 ... arbutus unedo
 10. 10.
  Cani. Bakınız eziklikleri geçmemiş. Biraz ötede 15 temmuz falan kasın, hafifler.
  2 -1 ... menewoman