bugün

bir ak partili nin neden ak partiyi savunduğunun gerçeğidir. Okursanız bilginize bilgi, okumazsanız cahilliğinize cahillik katarsınız.

--spoiler--

bolu dağı tüneli 10 yılda %40 ını yapabildi önceki hükümetler üstelik 210 milyon dolar harcadılar, ve daha da devam edemeyeceklerini düşünerek orayı patates deposu olarak kullanalım dediler.

ak parti başa geçtiğinden sonra kalan %60 lık kısmını 180 milyon dolara 4 sene de tamamladı.

%40 10 sene 210 milyon dolar
%60 4 sene 180 milyon dolar.

şimdi keşke harcanan paralar tam tersi olsaydı da içim gam yemeseydi.

satılan fabrikalar deniliyor,

evet bir çok yer satıldı tekel de dahil peki ya neden hiç düşündünüz mü ?

amerika'da ve avrupa ülkelerinde itfaiye ve polisler dahil bütün kamu çalışanları her sene yeterlilik testine tabii tutulurlar eğerki belli kriterleri geçiyorlarsa göreve devam ederler. burada adam devletin bir kurumuna giriyor..

ömrünün sonuna kadar memur. olmaması gereken birşey.

turk telekom un satışı da rekor satış olarak belirtildi o dönemin gazeteleri tarafından.

avustralya polisine taş atarsanız silahını çeker direk vurur. türkiye de böyle bir uygulama yok.. yada dünya nın bir çok yerinde aynı şekilde...

bir çevrenize bakın.. 2002 den bu yana metro, yol, alt yapı, sağlık, eğitim ne kadar da değişti..

eskiden uçağa binmek lükstü, sular düzgün değildi.

ben çok iyi hatırlıyorum hastaneden randevu alırdık; randevu almaya 1 saat bekle, 10 gün sonrasına randevu verilir.

10 gün sonra gidilir doktor uzaktan bakar ilaç yazar gönderir.

öyle ilacı her eczaneden alamazdık yalnızca hastanenin içerisinde bulunan eczaneden alınırdı. oda aynısı olmazdı muadilini alırdık ilaçların...

ankara - istanbul yolunda 6 trafik lambası olan bir beşyol vardı. kamyon kuyruklarını çok iyi hatırlarım olan kazaları, ölen insanları...

aslında şu anda sorgulanması gereken kim biliyor musunuz ?

bizleri ülkeyi satmakla suçluyorsunuz ?

9 banka, 2001 tarihinde merkez bankası’ndan mesai saatinin bitiminden sonra 4.1 milyar dolarlık alım yapıyor. ve dolar 685 bin liradan 1 milyon 80 bin liraya çıkıyor..

bu 9 bankanın bir saat sonraki karı, 1 katrilyon 153 trilyon türk lirası. bir gün sonraki karları, 1 katrilyon 635 trilyon türk lirası.

milliyetçiyim diyerek gezi parkında dolaşanlar oldu: milliyetçiydiniz de, bu ülkenin böyle göz göre göre soyulmasına neden seyirci kaldılar, neden sesleri çıkmadı, akşam karanlığında merkez bankası soyulurken, milli bankamız soyulurken, milletimin bütün imkanları soyulurken, milliyetçiliğinizi o gün neden hatırlamadılar?

ak partiyi terörist ve pkk lıkla suçluyorsunuz...

barzani ve talabani ırak tan çıkamazlardı fakat 1993 ten 2002 yılına kadar chp-mhp-dsp-anap-dp-dyp hükümetleri diplomatik pasaport vermiştir bütün ülkelere en üst düzey türkiye diplomatı olarak gitmiştir rahatlıkla...

abdullah öcalan ın asılmasını engelleyen kararname de;

bülent ecevit, devlet bahçeli ve mesut yılmaz ındır.

http://img474.imageshack....4/765/68510500x690kw3.jpg

cumhuriyet tarihinde 79 senede 6,100 km duble yol yapıldı. 9,5 senede ak parti 15,500 km duble yol yapmıştır, neden kimse bu ülkeye güvenli yol yapamadı ?

emin çölaşan 2003 yılında seneye 6 sıfır atılacak, atılırsa taksim meydanına çıkar eşşek gibi anırırım, çünkü enflasyon batar dedi.
2002 yılında merkez bankası döviz rezervi ak parti hükümetine 27,5 milyar dolar olarak devir edilmiştir. şu an 135 milyar dolardır ve bu rakam bir dünya rekor udur. açın ekonomistleri okuyun, açın diğer ülkeler ile türkiye nin gelişme haritasını inceleyin.

siyaset okuluna gittim bahçeşehir üniversitesi,

chp li milletvekili geldi süheyl batum şunu söyledi:

" biz chp olarak hiç bir dinin mensubu insanı kıyafetinden dolayı yargılamayız ve parti yetkililerin de yargılamasına izin vermeyiz. " o sırada ayağa kalktım ve şunu söyledim;

" 2008 referandum sürecinde avcılar belediye başkanınız " müslüman kadınların rahibe gibi giyinmesi için evet " afişi bastırıp billboard lara astırdı ? o zaman yalan söylemiş oluyorsunuz dedim, yanıt olarak " belediye başkanımızın o tavrını yakışıksız buluyorum." dedi ve sustu.

--spoiler--
okumadım kardeş. durumumuzda vardı üstelik.
elektrikler kesikti okuyamadım hocam.
Doğru, abd muhalif partisini savunması lazımdı.
Ak partili oldugundandir. Ak partili chp yi mi destekliyecekti allam yaa dedirtir.
--spoiler--
barzani ve talabani ırak tan çıkamazlardı fakat 1993 ten 2002 yılına kadar chp-mhp-dsp-anap-dp-dyp hükümetleri diplomatik pasaport vermiştir bütün ülkelere en üst düzey türkiye diplomatı olarak gitmiştir rahatlıkla...
--spoiler--

Bu şaka yazıyı kim uydurdu? CHP ne zaman iktidar olmuş da diplomatik pasaport vermiş? ikinci DP 1992'de kuruldu ve hükümet yüzü göremeden 2005'te ANAP'a katıldı. hangi hükümet?? Nedir bu uludağ'daki yalan bilgi furyası?
peki ülke bu kadar gelişti, neden hala 15 milyon asgari ücretle çalışan işci ve milyonlarca işsiz var madem ülke bu kadar gelişti neden hala 1,6 milyon kredi kardı borcu olan insan var. madem ülke bu kadar gelişti neden ülkenin her kurumu çatır çatır satılıyor. neden ülkenin borcu 3 katına çıktı diye cevap verilecek entrydir. yol yapmakla olmuyor.
eğer partili partisine sahip çıkmazsa hiç kimse sahip çıkmaz.
Okudum tabii haklısın sende ama ;

CHP MHP BDP SP gibi partiler gelse emin ol :

YOL
ULAŞIM
SU
TÜNEL zaten yapacak hastanede yapacak o vergileri nasıl harcayacak sanıyorsun ve bana göre akpden daha iyi şeyler yapardı.

Birde hastaneler ücretsiz olacak diyen bir başkan ve şuan hala ücretli olan hastaneler çoğu özel hastane olup devletin yapmadığı hastane .

Yapabildiği söyle yap eyvallah ama halkı umutlandirma yapamıyorsan yapamam dersin.
korku. tek nedeni bu. türkiye'nin başından geçenler belli, yasaklar diz boyu, ikna odaları, asit çukurları, bunların hepsi yaşandı bizim ülkemizde. bunlar kimin döneminde son bulduysa o partinin, o görüşün gardiyanı olarak görülüyor. diğer partiler diyor ki 'biz değiştik, zamanında çok tepki çeker diye düşündük, aslında biz de bu yasakların kalkmasını istiyorduk.' bunu da ak parti seçmeni samimi bulmuyor. verilen hakların geri alınması gibi bir ihtimal olduğunu kaç kişi düşünüyor bilmiyorum ama sırf bu 'özgürlükleri' getirenler onlar olmadığı için bir kin olduğu kesin. günümüzde bu kin ve nefreti ak parti yaratıyor, gün gelecek ak partinin koyduğu yasakları kaldırarak bir parti kahraman ilan edilecek ve bu döngü devam edecek. yoksa yeni şafak gazetesinin yaptığı ankete göre ülkenin %70'i yolsuzluk olduğuna inanıyor.
çünkü savunulması gerektiği dönemlerin artık bittiğini, akpnin artık misyonunu tamamladığını ve siktirolup gitmesi gerektiğini bilmiyor. çünkü demokrasinin ne demek olduğunu bilmiyor. demokraside vefa denen şeyin olmayacağını bunun çok yanlış sonuçlar doğuracağını bilmiyor.
güncel Önemli Başlıklar