1. 1.
    anneler günü dolayısıyla bir araya geldiğimiz klasik türk ailesi hadisesi esnasında konunun dönüp dolanıp adayın kim olduğuna geldiği tartışma.

3 kız 3 erkek bir aileyiz dün bir aradayken adaylar arasındaki sözlü tartışmayı saygı değer abime sorduk yine mi adayın rte?

yine rte ve sonsuza kadar rte...

utanmıyor musun peki bu ülkenin kurucu liderine ayyaş,
    kardeşlerine, annenin tuttuğu partiye pislik bunlar çöplük bunlar demesine?

onu CHP'ye söyledi size değil... ve yandaş medyanın viral haberleriyle ekledi, aynen aktarıyorum; komşu ülkelerin bizden nefret ettiği, erdoğanın dik durduğu ve üretim için israil lobisinin engel olduğu, fetönün amerikadan ülkeye müdehale ettiğini. a haber veya atv'de klasik akşam haberleri...

Hırsızlık yaptıklarına inanıyor musun dedim?

Evet sen de yaparsın, belediye başkanı olsan kardeşlerine akrabalarına iş vermez misin? annenin üzerine yemin et yapmaz mısın?

Oy çaldıklarına inanıyor musun? dedim.

Evet sen de yaparsın, kamoyu araştırması yapıyorsun ve rakibinden aranda fark yok, sen seçimi kazanmak için her yola başvurmaz mısın? gerektiğinde yalan söylemez misin? sivri dilli olmaz mısın hakaret etmez misin.

Abi ülke ekonomik krize sürükleniyor, satmadıkları fabrika, kırmadıkları kalp kalmadı 16 yıldır ülkenin yönetimi tek partide, doviz başını aldı gidiyor turizmden başka ülkeye döviz girişi durdu. bunlar gitmediği sürece de yatırımcı gelmeyecek, ülke normalleşmeyecek sence de durdurmamız gerekmiyor mu?

Bizim kimseye ihtiyacımız yok ülke zenginleşiyor, senin dünyadan haberin yok.

Bakın değerli arkadaşlar abim diye demiyorum, fakat akp ile ilgisi yok mitinge asla gitmez parti tutmaz sadece oy verir.

peki biz bu hale nasıl geldik? ve nasıl kurtulacağız?

öncelikle bu bakış açısı ile düşünen birinin rte harici oy vermesini unutalım.
    ben son kardeşim 2 üniversite okudum şimdi 3. sü felsefe okuyorum 39 yaşındayım. abim en büyüğümüz aramızda 15 yıl var. ilk okul mezunu, gözleri iyi görmez öyle internette bakim, gazete köşe yazarı takip edeyim hak getire sadece haber kanalları arasında dolanır durur.

dün hayatında yılmaz özdil okudun mu abi dedim HAYIR

fox izliyor musun? HAYIR

Muharrem ince'nin miting konuşmalarını dinledin mi? HAYIR

Değerli arkadaşlar, TRT türkiyenin benim vergilerimle yayın yapan kanalı dahil şu anda tv seyretmekten başka hiç bir şey yapmayan kitleye siz sesinizi duyurmaya çalışıyorsunuz. 5 kardeş ve annem ile Muharrem ince'ye oyumuzu vereceğiz. fakat üzülerek söylemek isterim ki abim ve abim gibi kişileri çevremizde gördüğümüzde onlara kızmayın. yandaş kanalların viral haberleriyle sizinle tartışanlardan özellikle aile bireyleriyse uzak durun. asla kazanamayacağımız bir SAVAŞ

bonus: aile olarak bir whatsapp gurubumuz var. abim de orada seçim gününe kadar her gün bir ak parti rezilliğini video veya fotoğraf ile çok yazılı metne girmeden paylaşacağım. ilk paylaşımım soma'da askerlerin tutuğu işçiye tekme atan Başbakan Erdoğan'ın müşaviri olan Yusuf Yerkel olacak. ve hergün başka bir rezilliğini paylaşacağım.

bugün 14 mayıs 2008'de babamı kaybettim. ümit ediyorum 25 haziran'da ona güzel bir haber vereceğiz.

abimi de allaha havale ediyorum...
    30 -10 ... gencyazi
  2. 2.
    afedersin ağabeyin çomarın önde gideni flamacısı imiş allah yardımcın olsun atsan atılmaz satsan satılmaz onu da o kusuru ile kabul edin.
    ya da tüm akrabalık ilişkilerini kesip reddet kendisini.
    5 -2 ... faso aga
  3. 3.
    Büyük resmi, küresel planları gören abi ile bir çapulcanın tartışmasıdır.
    4 -8 ... ehl i hakikatt
  4. 4.
    Bol sinir stres barındıran tartışmadır.

Arkadaş iyi bile dayanmış. Böyle bir abim olacaktı dayak manyağı yapar, siktiri çekerdim. Anama babama da söylerdim mirastan pay vermesinler, rte doyursun o karnını.
    9 -2 ... alkolik oldum
  5. 5.
    Yazının neresini elestireyem bilemedim ki.

Ulkemize en cok yabancı yatırımcı girdigi donem bu donemdir yoldas herkimse. Bunun aq parti ile alakasi pek yoktur ama dogrusu da budur.

Yasinin oldukca kucuk oldugunu varsayıyorum, politika yalan söyleme sanatıdır. En iyi yalan soyleyebilen ve buna beceri olarak erişebildigi icin mi sucluyorsunuz sn erdogani?

Ben 3 universite okumadım, bir universite okuyorum. isteye adresini veririm gelir ziyaret eder bir de ona anlatırım. YAlan soylemeyin, soyleyecekseniz de gidin teknigini ogrenin.
    -6 ... alpertunna
  6. 6.
    Klasik müdafaalarla kurulu solcu tartışmasıdır.

————————————-
    utanmıyor musun peki bu ülkenin kurucu liderine ayyaş,
    kardeşlerine, annenin tuttuğu partiye pislik bunlar çöplük bunlar demesine?
    ————————————-

Şu demagojiden sonrasını okumadım. Benim anne tarafı da chp’ye oy atıyor. Öyle ki üzerimde emeği büyük olan rahmetli dedem koyu solcuydu. Evlerinde atatürk resmi vardı hatta.

Evlerine gittiğimizde bana fettoş ne yapıyor falan derdi. Ondan dolayı klasik solcu davranışlarını çok iyi biliyorum. Dedem olduğu için sürekli suyuna gidiyordum. Allah var 1 kez bile münakaşa etmedim bu konularda kendisiyle. Çünkü üzerimde hakkı büyüktü.

YaZara bakınca aklıma direkt Dedem geldi. Atatürk, siz yobazsınız, bu ülkenin kurucusu o vs. hep aynı terane. Hiç mantık, akıl ve izan çerçevesinde konuşan bir solcu görmedim ben.

Bir de son dönemler; CHP’nin fetö’yü savunduğu dönemlerde fetö için ağladığına şahit olmuştum. Yahu dedim dede, sen bu adamı sevmezdin ne oldu böyle?

Bana demişti: ya tayyip bunu da kullandı attı, görmüyor musun üzerine gidip yok etmek istiyor ne yapmış bu adam?

Ah Dedem ah... allah rahmet etsin. Cenaze namazı beklerken tabutu başında okuduğum yasin’lerin haddi hesabı yoktu. Sol cenah olunca maalesef evlatlarının neredeyse hiçbiri kur’an okumayı bilmiyordu annem hariç. Kardeşlerinden(büyük amcalardan) istikamet sahibi insanlar vardı tabi onlar da okudular.

Ne elem verici bir durum.
    1 -10 ... lightsaber
  7. 7.
    valla bizim akrabalarda da abiniz gibilerinden çok mevcut. bunlar da genel de yaşlı insanlar olduğu için tartışamıyorsun da. neyse, üstteki arkadaş politika yalan söyleme sanatıdır, en iyi yalanı da erdoğan söylediği için oyumuzu ona vermeliyiz gibi bir şey söylüyor. kardeş hadi bunun farkında olmayanlara laf söylemiyorum da, hem bunun farkında olup hem de iyi yalan söylediği için ona vermeliyiz mantığı çözemiyorum. yani yalan olduğunu bile bile en çok ve en güzel yalan söyleyene mi oy vermeliyiz.
    2 ... sacma sapan isler
  8. 8.
    biz abi kardeş birbirinizi yeyelim onlar ekran arkasında ele ele kol kola birlikte gününü gün etsin .
    1 ... freeyim
  9. 9.
    abiyi aldırmak için hala çok geç değil bence. tamam kelime manası ile aldırılamaz artık ama aile arasında para toplayıp uzak bir adaya bıraktırılabilir.
    4 -2 ... mel mel bakan gibson
  10. 10.
    Allah kurtarsın kardeş diyeceğim ama sonuçta abi... Atsan atılmaz, satsan satılmaz...
    Zor valla.
    Bu arada başınız sağolsun. Allah abin dahil geride kalanlara uzun ömür versin.
    ... dinsiz kitapsiz kafir