1. 1.
  Hayretle izlenen durum. Harita yine turuncuya boyanmış. Her şey ak partinin elinde. istediği ile iktidarı kurar. Ama kaybeden akp. Hasiktir lan..

  Not: akp-mhp koalisyonu en olasıdır.

  Edit: bilmeyen ergenlere duyrulur. Hükümet kurma görevi her zaman en çok oy alan partiye verilir.
  15 -20 ... orjinaldeli
 2. 2.
  (bkz: kendini avutmak)
  5 -1 ... thegodsmustbecrazy
 3. 3.
  çünkü seçimi kaybetmiştir. tek başıma iktidar olamazsam giderim diyolardı.
  3 ... stajiyer
 4. 4.
  kendilerini tüm türkiye zannederek "milli irade" diyenlerin tek başına hiçbirşey yapabilecek hakkaniyete sahip olmadıklarının ortaya konulmasından kaynaklanmaktadır.
  gerçekçi olalım, akp'nin tek kaybettiği seçim değil, akp artık bitti. yakında saadet gibi sadece seçim arabalarını duyarız.
  5 -2 ... tenpura
 5. 5.
  81 ilde oylarını düşürmüş bir partiyi seçimi kaybetmiş olarak göstermek aptallıktır. gören de tek başına iktidar olma şanslarını kaybetti sanar.
  3 -2 ... tembel adam
 6. 6.
  aktrollerin patladığı su götürmez gerçektir. yaklaşık 5 milyon oy kaybetmiştir, açın 2011 seçimlerinin sonuçlarına bakın.. uzun adam nerde yanlış yaptık diye düşünmeli... kısacası akp nin düşüşünün başladığı seçim olarak tarihe geçmiştir.. bir sonraki seçimlerde daha güzel günler yakındır.
  1 -1 ... wysander
 7. 7.
  her ihtimalde, en kötüsünde dahi iktidar ortağı.
  kaybetmedi, lakin oy kaybı olduğu aşikar.
  4 ... white beard
 8. 8.
  ak parti eğer güvenoyu alamazsa ve koalisyona yanaşmaz ise bir-iki ay içerisinde tekrar seçime gidilir, zira ak parti 276'nın altında kaldı. chp-mhp-hdp koalisyonunun hayal olduğu düşünüldüğüne göre iki ihtimal var, ya chp-akp veya mhp-akp. e chp ve mhp'nin gelecek seçimleri düşünerek koalisyona yanaşması ise imkansız değil ama zor göründüğüne göre tek çare üç partiden de güvenoyu alıp bir seçim hükümeti kurulması ve bir yıl içerisinde tekrar seçime gidilmesi olacaktır. bana kalırsa şu anda ufukta görünen tablo ise o yönde.

  bilinen ve kesin olan bir şey vardır ki şu tabloda her halükarda recep tayyip erdoğan'ın başkanlık sistemi hayali suya düştü bu aşikar.
  2 ... ulu manitu
 9. 9.
  Bence %50' den 40' a kadar duşen bir parti fena kaybetmiştir. Ve çatir çatir çatirdiyordur. Diğer seçim de buyuk ihtimal dahada eriyecek oylar.
  -1 ... inzaghigi
 10. 10.
  Kesinlikle kaybetti. Sizi avutmak isterdim ama kay bet ti.
  ... secretgirl