bugün

faşizmi ve militarist fikirleri benimsediği için aslında kendisinin cahil-cühela bir insan olduğunu ilan eden, ilkellikte sınır tanımayan bireydir. kimsenin kimse gibi düşünmek zorunda olmadığını bilmez, yılmaz özdil okur filan işte. bilirsin. hede hödö.
yıllardır akp'nin halkı söğüşlediğini göremeyen ve hala ''biz akp'ye oy veririz, yaşasın erdoğan'' diyen seçmeni cahil ilan ettiği için haklı bireydir.
akp'nin oy deposu kömürü çıkaran işçilerin ölmesi/@derberker entrysindeki durumları görmezden gelen bireyi cahil ilan eden bireydir. biliyorsa ve bu tip durumlardan sonra hala akp'yi seçiyorsa kömür iyi verilmiş demektir.
kendi cehaletini ortaya çıakran bireydir ayrıca.
tüm akp seçmenleri için değil ama büyük bir kısmı için doğruyu söylemiş bireydir. az sayıdaki kitle ise rayına oturmuş olan düzenin, ekonomik dengenin bozulmasından etkilenme ihtimali olan üst düzeylerde bulunan şahıslardır.
geriye kalan herkes için; (bkz: cahil)
istatistiklere bakmak lazım. akp nin en çok oy aldığı yerlerdeki kişilerin öğrenim durumu, illerin modernleşme oranları hep düşük olan yerler. aksini iddaa eden olursa niye hep batılılardan akp fazla oy alamıyor düşünürüm. istanbul akp diceksiniz peki oy verilen yerlere baktığınız da hepsi hangi il kökenli, oy oranlarının yüksek olduğu yerlerdeki insanların eğitim durumu nasıl görmezden gelinemez.
islamiyet'i biliyordur. müslümanları tanımaktadır.
bekir coşkun isimli şahıs. kendisi o kadar zeki, o kadar zeki ki gazetesindeki köşesinden hükümete/devlete direktifler vermektedir her gün. her gün olumlu bir fikir üetmektedir ülke adına. çok şey katmıştır bize. canım benim.
(bkz: ahh aziz nesin ahhh)
(bkz: böcek sürüleridir efendim)*
tek gördüğü, öptüğü, yaladığı postal olan bireydir.
ne kadarda haklısın degil mi dedirten durum bu mantıkla yeni cümleler kurarsak

ben üniversitede okudum kesin nenemden daha aydınımdır nenem kesin cahildir.
ben üniversitede okudum kesin dedemden daha aydınımdır dedem kesin cahildir.

bu nasıl bir mantıktır. üniversite kampüsünde aylak aylak gezip hiç bir bok yapmadan mezun olan ideali olmayan insanlar gürühünün kendi yaşam tarzlarının yaratan tarafından bahşedilmiş bi hazine olarak görüp mutlak doğruyu bulduklarını zannediyorlar
genelide kendini aynı kalıba sokup hep bir ağızdan bağırmaktan öte bişey değildir
boş laftır.
gözünü hayatın gerçeklerine yummuştur.
güncel Önemli Başlıklar