1. 1.
  genel seçimlerde akp'ye oy vermiş seçmendir.

  elbette ki herkes iradesiyle oy pusulasında meclis'te kendini en iyi temsil edecek partiyi oyunu atar fakat akp seçmeninin bir kısmında durum farklı.

  bu bir kısım akp seçmeni ekonomi politikaları, siyasi tavrı, Ab üyeliği için değil de sadece dindar söylemlerinden dolayı akp'ye oy veriyor. bir yere kadar burada da problem yok belki ama, asıl sorun bu bir kısım seçmenin dindar olduğu için akp'nin yanlışlarına laf edilemeyeceğini düşünmesi.
  yani dinine saygı duyan, dinine bağlı halkımız, bir siyasi partiye din gibi, kabul edildiği zaman hiçbir şekilde yanlışla bağdaştırılmayacak gibi davranıyor.
  öyle tehlikeli ki bu durum, akp'nin yanlış yaptığını seslendirmek, sanki dine hakaret etmek gibi algılanıyor, ki bu algı sadece akp seçmeninde değil, diğer seçmenlerde de oluşmuş durumda.

  bakınız hüseyin üzmez'in yaptığı bir yanlış, islam'a maledilebiliyor. tekbir giyim'in sahibinin 3 eşli olması akp'yi eleştirmek için bir araç oluyor.

  islam eşittir akp, dindar insan akp'ye oy verir denklemleri her kesim için son derece yanlış ve bunu bir şekilde düzeltmek gerek.

  ve bu bir kısım akp seçmeninin akp'nin de yanlış yapabileceğini, kutsal olmadığını bir şekilde idrak edebilmesi lazım, en acilinden.
  21 -6 ... lumpiya
 2. 2.
  chp ve deniz baykal zihniyeti yüzünden her geçen gün sayısı artan seçmen.
  10 -6 ... chilavert
 3. 3.
  ortalama bir türkmü$.

  oyle dediler gecen
  2 -2 ... amaaslihepiyiydi
 4. 4.
  sonunda osmanli ozlemi çektiğini anladiğimiz tuhaf güruh. aşağidaki fotografla ne olduklarini tekrar ispatlamişlardir.

  ben var ya...
  2 -1 ... day light
 5. 6.
  artık demokrasicilik oynamaktan sıkıldığını gözlemlediğim seçmen gurubudur. gerek cumhurbaşkanlığı döneminde ahmet necdet sezer'e etmedik laf bırakmamalarına, gerek yargıyı kontrol etmeye çalışmalarına, gerek chp'nin kapatılmasını talep etmelerine ve liderleri tayyip erdoğan'ı ilah yerine koyup ne derlerse yasa kabul etmelerine ve akpli yetkililerin bile kabul ettiği bazı abukluklara kesin komplodur demelerine(son osmanlı padişahı pankartına montaj demek, photoshop'la insan klonlamaya yandaş medya oyunu demek) bakarak diyebiliriz ki artık akpli demokrasiden sıkılmış, totaliter bir islami rejim devrimi istemektedir.
  3 -1 ... panzerkampf
 6. 7.
  aşağıda paylaşacağım videonunda gösterdiği gibi dogmalardan kurtulamamış, ağa babaları neyi ezberlettiyse papağan gibi onu tekrarlayan cahil insanlardır.
  http://videogaleri.gazetevatan.com/10839_Erdogani-sasirtan-evet.html
  11 -6 ... berdussair
 7. 8.
  -inanıyor musunuz
  -meeee
  -inan mıyorsunuz değil mi
  -meeee
  -işte fark ortada...
  23 -9 ... weber
 8. 9.
  neye evet diyeceğini bilmeden herşeye evet diyen seçmendir. sonra böyle güderler işte insanı.
  fıkra değil gerçektir, yaşanmıştır aşağıdaki olay:

  rte: kılıçdaroğlu' türban sorununu çöeceğine inanıyor musunuz?
  akp seçmeni: eveeeetttt!
  rte: inan mıyorsunuz değil mi?
  akp seçmeni: eveeeetttt!
  rte: işte fark ortada... *

  (bkz: şaka gibi)
  (bkz: allah ın sopası yok)

  (bkz: http://video.ntvmsnbc.com...outh-park-sessizligi.html)
  13 -3 ... atgmuls
 9. 10.
  basma kalıp imalat tiplerdir . önlerine neonla ne söylecekleri yazılmazsa neye evet neye hayır diyeceklerini bilemeyen tiplerdir.
  5 -1 ... klauss
 10. 11.
  (bkz: akp ye bir şey söyleyince geçmişten bahseden akpli)
  5 -1 ... cany13