bugün

3 vakte kadar gerçekleşmesi muhtemel hadisedir..bana göre 10 sene içinde kesinlikle gerçek olacak..

hatta bu süre 5 seneye kadar da düşebilir..abd'deki başkanlık seçimlerine bağlı süreç..

mitt romney gibi ''şahin kanattan'' biri gelirse, türkiye'nin işi çok zor..adam türkiye'yi kafadan feda etmiş..türkiye'siz nato'yu savundu geçen tv programında..

başbakan da gitmiş iran'a..bir gün iran'da bekleterek diplomatik bir hakarette bulunmuşlar kendisine..

ona rağmen mevlanacı bir yüzsüzlükle, hiç tepki vermemiş..ve ertesi gün ancak görüşebilmiş ahmedinejad ile..

nitekim daha önceden de obama aynısını yapmış ve maçı bahane ederek başbakan ile görüşmesini ertelemişti..

düşünsenize ''maçı izleyeceğim..sonra gel'' diyor adam..işte türkiye'nin ayakta duran dış politikası..

şimdi de kalkmış ''iran'ın nükleer programının arkasındayız'' diyor başbakan..

davutoğlu dışpolitikasının iflas ettiğini göremiyor..suriye,libya ve iran konusunda nasıl dünyaya maskara olduğumuzu anlayamıyor hala..

''ben yaptım doğrudur öyleyse'' diyor..

obama'nın ılımlı ve barışçıl yapısına kanıp ''amerika için vazgeçilmez olduğumuzu'' sanıyor..

hayır sayın başbakan..

amerika bizi çok rahat harcar..iran da çok rahat bir biçimde satar..hatta gerektiği zaman vurur da..

öte yandan ''rusya ve çin'' diye bir alternatif de yok..

böyle bir alternatif olduğunu iddia eden adam ''rusya ile çin'in birbirine rakip olduğunu ve çin ile abd arasındaki derin ekonomik ilişkileri bilmiyor'' demektir..

başlarım sizin saçma salak mevlanacı dış politika anlayışınıza da osmanlıcılığınıza da..

ülkenin başını yiyeceksiniz..onun için üstün bir gayret harcıyorsunuz..

31 mayıs 2010'da az daha başarıyordunuz, top direkten döndü..

gene aynı çaba içindesiniz..

biz osmanlı falan değiliz..bu iş bilgisayar oyunu oynamaya benzemez..

yarın birgün savaş çıkar da binlerce şehit tabutu gelirse eğer, dini kullanarak oyunu aldığın insanlar, kendi elleriyle seni indirirler, durduğun yerden..

bugüne dek yaptıklarını takdir ettim..hatta akp'ye oy verdim geçmişte..

ama bu dış politika ve dini eğitim konusunda birer bir zıt düşünüyorum..

elin arabı, elin farsı için anadolu evlatlarını kimseye harcatmayız..

artık yeter bu topraklarda kan dursun artık..

otur ticaretini yap, ekonomini geliştir..ama ortadoğu'nun siyasi ve askeri meselelerinden uzak dur..

başlarım osmanlısına da bilmemnesine de..bir füzeyle başına yıkarlar ülkeyi..
zorla götürseler katılmayacağım savaştır.bana mı sordular ortadoğu politikalarını izlerken, ya da ülkeye danıştılar mı hiç abd'ye danıştıkları kadar,bop'u referanduma sundular da ben mi kabul ettim..onu bunu bilmem kime güvenerek savaşa gireceklerse girsinler. ama amerikanın piyonu olarak hiç bir savaşa girmem. zaten ne oy verdim bunlara ne de destek..kendi bedelini kendi ödesin..madem bir şiirine ağlayan bu kadar koyun var, alsın bir çoban olarak bu koyunlara ön safa sürsün,,hem samimiyetlerini de test etmiş olur böylece..ayrıca böyle bir savaşa tayyipçilerin bile girmek isteyeceğini düşünmüyorum.
güncel Önemli Başlıklar