bugün

(bkz: bazıları hayallerde yaşıyor)

bop eşbaşkanı tayyip beyin işine gelmektedir terör neden bitirsin ki sorusunu gündeme getirir.

(bkz: bop haritasındaki kürdistan)

edit: seri seri eksi yedim ne akpli varmış sözlükte.
9 yılda bitiremediği terörü akp lilerin hala bitirecek sanmasıdır.akp ancak terörü azdırmıştır.
akp bu gidişle ülkeyi bitirecektir, ötesi yalandır.
apo'nun ev hapsine geçmesine ramak kala gülmekten karnıma ağrılar girdiren durum. kafa mı buluyorsunuz milletle evladım ?
ülke bölündüğü zaman bitirecektir, doğrudur.
heron skandalları, bazı generallerin akp ye faydalı olmasın diye savaşmamaları, hatta önlem almamaları olmasa gerçekleşebilir.

bu belgeli,delilli olaylarla akp nin gücünü kırıp,pkk ya moral vermek isteyen askerlerimiz çok ne yazık ki. hakikat bu. ölenler ise ya gariban astsubay ya askere giden saf,tecrübesiz gençlerden oluşmakta. böylece terörü bitirecek olan savaşsız kısım sekteye uğratılmaya çalışılmakta.
konuşmakla nah biter . konuş akp konuş. biter bu terör biter. konuş. daha çok konuş.
son 9 yıl içerisinde ülkenin geldiği noktaya bakılırsa pavlov'un köpeğinin bile şartlandırılamayacağı önerme.
Sözcünün bir reklamında çok güzel anlatılan durum. Pembe gözlüklerle ak partiden umut beklemek.
Generallerin neler yaptığı ortada. Sırf tetör bitmesin, akp kazanmasın diye neler yapıyorlar. Ama inadına biter bu iş. Artık barış gelmeli, Türk-Kürt kardeştir demeli herkes. Tetörden kazanç sağlayanlar ortaya çıkarılıp onlardan da hesap sorulmalı. Bu işi ancak AkParti yapar.
tanım: bazılarının hayallerini süsleyen fakat sadece hayallerde kalması muhtemel olgu.

tanımı girdim şimdi rahat rahat girişebilirim. be kardeşim sen 13 tane şehidin verildiği bir günde, hem de akp iktidarının döneminde yaşanan bunca olaydan sonra, 15 haziran diye verilen tarihler, 15 temmuza mı ertelendi acaba diye düşündüğümüz zamanlarda utanmadan, sıkılmadan, böyle bir troll lüğü yapıp, insanları galeyana getirip, yazarlıklarını mı yakmak istiyorsun. şu anda burada sana sövmek isteyip sövemeyen o kadar adam var ki. utanmadan hala troll lük peşindesin.

şakirtsen ve bu entry'i girdiysen allah belanı versin. yok benimki kara mizah diyorsan, bu kadar insanın bu acı gününde yaptığın boktan kara mizahtan dolayı allah yine belanı versin.

edit: imla
a: akparti
t: terör
m: masa geneli

a: ortak elin nasıl?
t: iyi kanka sen taşlamaya devam et
a: olm atacak taş kalmadı lan.. hele futboldan falan bahsedip oyalayayım ibnetorları
t: ehehehe aferin la kevaşe. kafan basıyo bazen
a: (masaya) olm fener çok pis lan. beşiktaş da şike yapmış.. ben şikerim böyle futbolu.
m: rererörö..
t: bittim kanka, okey çaktım hemi de... ödesin piçler şimdi hesabı...

akp yandaşı, sarı fişli, ılıman müslüman yazar söylemidir. ılıman müslüman ne lan bu arada? terörü bale yaparak mı bitireceksin. senin ülkende insanlar "oğlum ölmeyecekse kürdüstan kurulsun" noktasına gelmişler. yani terör bitmiş mınakoim başka bir şey başlamış zaten.

şu ülkede bir kez de ateş düştüğü yeri yakmasın ya. bir kere de insan hayatı bu kadar ucuz olmasın.
halanın testisleri olması sonucu amcalaşma evrimine benzeyen içinden çıkılamayası bir durumdur.
tüm türkleri öldürerek sorunu çözeceklerdir.
bu kafa karışıklığı ve kararsızlıkla zor olandır. pkk'nın istediklerini vererek bitirebilirler ki o taktirde kendileri de tamamen biter. tek kalan çareleri, bu işler resmi yalan bunu ancak biz çözeriz düşüncesinden vazgeçip, hakim devlet paradigmasına geri dönmeleridir. yani terörle her alanda gerçekten mücadele etmeleridir. kendi tabanının da beklediği tavır budur.
gerçekten inanmak istediğim önerme.

akp, chp ya da mhp olması da farketmez. biri çıksın şu terörü bitirsin. yok etsin. mahvetsin.
biz zaten ekonominin düzelmesini de istemiyoruz, kanal projesi de istemiyoruz.

öncelikle bu terörün bitmesini istiyoruz. ailelerin gözyaşları dursun istiyoruz. daha fazla çocuk babasız kalmasın istiyoruz.

vicdanı sızlamaz mı buna sebep olanların. hiç düşünmezler mi bu dünyanın altını, üstünü.

sen merhametinden bir zerre ver ya rab!
bitmiş olan terörü emperyalizme yaranmak adına hortlatanlar mı bitirecek. güleyim bari.
görsel
iktidar sahibi olmaları ile birlikte terörün 'demokratik söylem'e(!!!!)bürünmesi ise kastedilen,evet,bitirmişler,dağda gezen katili,ya da katilin fikriyatını 'siyasi zemine'(!!!!) taşıyarak olayın 'TERÖR' olarak değil de 'açılım' olarak değerlendirilmesine nedem olmuşlardır.
Tüm bunları yaparken,yıllardır ne ile suçlandıklarını bilemeden içerde yatanlara göz yumarken,mesela,bugün,Diyarbakır'da 'özerklik' ilan ediyoruz diyenlere göz yummuşlardır.Silivri'de yatanlar 'bir eylem hazırlığında'(!)lar da alenen özerklik ilan edenlerin ne hazırlığında olduğu nasıl farkedilememktedir cengaver savcılarımızca merak konusudur.
Yıllardır silahla kabul ettirilmeye çalışılan söylemin bugün el sıkışılarak halledilmesine göz yummak nedir,azılı bir katil müebbete mahkum ediliyorken senelerdir bu ülke huzuruna kurşun sıkanların elebaşısını görüşleri 'bizim için değerlidir' diyenler hangi yasaya göre dışarıdadırlar şiddetle merak ediyorum.
Teröre siyaset elbisesi giydirmek onu bitirmekse,sıkıntı yoktur....
Kitapçıların 'best-seller' raflarından ziyade,biraz daha tarih,azıcık daha siyaset!!!!
(bkz: it iti boğmaz)
pkk terörünü bitirse* kendi terörünün yaratır ki yarattı da.
hayalle yaşayanın götüne koyayım, yaşamayanın da..
pkk terörünü bitirip, mahalle baskısı terörünü başlatır. ikisi de can alır heralde.
pkk'yı yok edip bitirmek var, ülkeyi bölüp bitirmek var, hangisi?
en başından iddia etmek istiyorum ki, bu önermeye katılıyorum.

türkiye tarihinde görmediği kadar demokrasiyi ak parti hükümeti döneminde görmüştür, hatalarıyla yanlışlarıyla ak parti adına bunu rahatlıkla söylebilirim. nerden mi biliyorum? (bkz: türkiye tarihi)

önermeye niçin katıldığıma dönecek olursak; "teröristi muhatap almam", "kökünü kurutalım" gibi yöntemlerle terörün bittiği hiçbir dünya ülkesinde görülmemiştir. ilgililer araştırabilir, fransa gibi milliyetçiliğiyle ün yapmış bir ülke bile, teröristi muhatap almış, sorunu masada çözmüştür.

beğenseniz de beğenmeseniz de canlar uluslararası hukuk diye bir kavram var ve ne diyor biliyor musunuz: açıkça şiddete başvurmuyorsa topluluklar, -tam bağımsızlık dahil- tüm isteklerini gerçekleştirebilmek için örgütlenebilirler. şu gereksiz açıklamayı da yapmam gerekiyor ki; türkiye'de kürtler tam bağımsızlık filan da istemiyor.

yüreği yaralı 20 anne var şu an, türk kürt hiç fark etmez hepsi anne. ölenlere allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve baş sağlığı diliyorum.

ve çok sevgili türk milliyetçisi kardeşlerim; sizden de rica ediyorum. bir kez daha düşünün, barış için yalnızca bir kez daha düşünün, çok zor değil inanın.