bugün

muhalefet olan her yayın kuruluşunu, her siyasi oluşumu ve ilerde varlıklarına tehdit oluşturabilecek her şirketi susturma çabasıdır.
(bkz: akp nin insan hakları ve demokrasi anlayışı)...
katıldığım tespittir.

bakın 7 yıldır ülkemizde olanlar ortada. ancak malesef akp iktidarı cumhuriyretimizin temel değerleriyle büyük bir kavga içindedir. bu kavgayı sürdürmek için de kendisine muhalefet eden ve atatürk cumhuriyetini savunan aydınlarımızı susturmak istemektedir. herkesin telefonlarını dinleyerek insanları telefonda bile konuşamaz duruma getirmiş ve ülkemizi adeta bir korku imparatorluğu haline getirmiştir. yani ben bile telefonda rahat rahat konuşamıyorum.

darbe yapacaklardı diyerek saygın insanlarımızı, ve her şeyden önemlisi koskoca paşalarımızı hapse atmışlardı. allah aşkına be adamlar siz de hiç mi akıl yok 30 tane el bombasıyla darbe mi yapılırmış. yani bir kere koskoca paşanın, öğretim görevlilerinin, akademisyenlerin, hele hele atatürkçü insanların darbe ile ne işi olur. böyle diye diye türk silahlı kuvvetlerini bile sindirdiler neredeyse.

amaç belli tabi; darbe yapacaklardı, demokrasi getiriyoruz kisvesi altında bütün muhalafeti sindirmek, susturmak ve gizli ajandalarını gündeme getirmek.

gerçekten durumlar çok vahim. ulusal duyarlılık sahibi aydınlarımız bir araya gelip artık bu vahim tabloyu değiştirmek için adımlar atmalılar. ne gerekiyorsa yapılmalı. biz gençler de uyuşuk uyuşuk gezmek yerine bu aydınlarımıza destek olmalıyız.
muhalefetin yerlerde sürünmesinden ileri gelir.

herşeyi de devletten beklemeyin kardeşim.
güncel Önemli Başlıklar