1. 1.
  ak parti dışında hiçbir parti bugün aile partisi olmayı başaramamıştır.
  bir çoğu sanal temeller üzerinde yükselir ve aslında toplumla uzaktan yakından alakası yoktur.

  mesela mhp terör ve türkçülük üzerinden yıllarca prim yapmaya çabaladı, zaman zaman başardı da ama hiçbir zaman klasik türk ailesinin içine sinmedi, aldığı oylar çoğu zaman tepki oyu oldu, yani siz ortadan tepki verilecek argümanları kaldırırsanız mhp'ye oy verecek kimse kalmaz.

  aynı şekilde chp'de kendisini din düşmanlığı, sanal bir devlet koruyuculuğu üzerinden şekillendirdi. tarlada çalışan ahmet emminin ve her sabah kalkıp işine giden muammer ustanın tamamen uzak olmadığı ama anlayamadığı konulardı bunlar. mesela laiklik üzerinden o kadar oy devşirildi ki, allasen nedir ya hu laiklik, bu kadar sanal bir gündem olabilir mi?
  ha şimdi biraz rayına oturur gibi oldu, ama bu sürecin devam etmesi lazım, normalleşmek herkes için lazım.

  bdp'de tam olarak aslında chp ve mhp'nin sentezidir. emin olun mhp ve chp ileride koalisyon yaparsa bu ülkede en mutlu olacak parti bdp olacaktır.

  ak parti ise bütün bu partilerden farklı bir yerde konumlandırmıştır kendini.
  ak parti aile partisidir, halkın gerçek gündemidir.
  bakın mhp, chp ve bdp'nin gençleri sürekli devrimden, şiddetten, eylemlerden beslenirken ak parti'nin gençleri hiçbir zaman böyle işlerin içinde olmamıştır.

  bakın chp, mhp ve bdp başkanları tayyip erdoğan'ın dişlerini sökerken, onu bin bozkurtla kovalarken, terörle tehdit ederken elindeki muazzam güce rağmen erdoğan çıkıp da bunları tehdit etmemiştir.
  bunların türk halkına dair bir planı, projesi yok, açıkçası halk bunların umrunda da değil, oyumuz %1 artsın da yerimizi koruyalım derdindeler ve bu amaç doğrultusunda onlar için her türlü şaklabanlık, her türlü şiddet mübah.
  işte tam da bu sebeplerden dolayı onlar suni gündemin birer temsilcisiyken ak parti aile partisidir, türkiye'nin gerçek gündemidir.
  9 -13 ... teflontava
 2. 2.
  aile partisi olduğu için ananı da al da git, gözlerin görmediğin halde sana iş vermişiz dediler değil mi? dedirten hede.
  (bkz: ak partinin sekiz senede yaptıkları)
  -2 ... fotograf cekebilen kara sinek
 3. 3.
  (bkz: ama öldü efendim)
  (bkz: ben bilmem)
  -1 ... mqkina
 4. 4.
  (bkz: porno arşivi yapan aile olur mu kazım)
  3 -2 ... alexander birtoveregan
 5. 5.
  aile partisi olduğu kanısına evlatların bir anda zengin edildiği gerçeğinden varıyorsak doğru bir önermedir.

  (bkz: akp nin dolar milyoneri veliahtları)
  -2 ... donato
 6. 6.
  bir akplinin savunmuş olduğu gerçekliğin içinde yer alan, nüshalanmış maddelerden olan;

  mhp terör ve türkçülük üzerinden prim yaptı, bu yüzden olmadı gibi düşünceyle, akp'nin aile partisi olduğu kanaatine varılmıştır. böyle bi görüşle bu kanaate varmakta bildiğiniz aptallıktır. bu sözde gerçeklikler altında akp dışındaki partilerin hangi yönlerden prim yaparak, türk ailesinin içine sinmediği ve neler doğrultusunda bi yerlere gelmeye çalıştıkları açıklanmıştır.

  şimdi akp'nin aile partisi olması, diğerlerinin olmaması ve akp'nin ne tür primlerle böyle bir düşünüşe ittirdiğini açıklayalım;

  - kürt açılımıyla, terör örgütü liderinin elini sıkarak.. akpliler tarafından partinin barışçıl tarafta olduğu savunulmaktadır. tabi bunu sadece onlar öyle idrak ediyorlar. aile partisi olmaya aday bir madde bu onlar için.

  - seçim öncesi kömür, makarna dağıtması.. yine akpliler tarafından yardımsever, ailelere önem veren bir mantığa bürünmelerine sebep olmuştur. tabi iki kömür, biraz makarna gerçekliği görmeyi engellemektedir.

  - davos'ta çekip, gitmesi durumunda.. bu adam çok otoriter, tam devlet adamı olabilecek gibi mantığa yatan halk vardır. aile içinde otorite önemlidir tabi.

  - roman açılımıyla.. romanlarıda el üstünde tutuyor gibi düşüncelere girenlerde vardır. adam zaten kasımpaşalı, kasımpaşa zaten çingene muhiti.

  - en über ve de süper olan primi ise; dini kullanmasıdır. istismar etmesidir. dini bütün vatandaşların, en zayıf noktasından yakalayarak kandırmaktır. bununda dini yönleri ele alarak, bunu gerçekleştirmesi en büyük primidir. recep tayyip erdoğan yahudiler tarafından "cesaret ödülü madalyası" almıştır. el sıkışarak resim cekilmişlerdir. lakin allah (cc) buyuruyor ki;

  "Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. içinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete, doğru yola iletmez." (Mâide Sûresi, 5:51)

  başka bi taraftan ise,

  ab uyum yasaları ve abd istiyor diye;

  cuma namazında "Allah katında tek din islamdır." ayeti kerimesini kaldırtarak, yerine hadis-i şerif okutulmak üzere böyle bir değişim yapılmıştır. tabi bunları savunan kesimin çoğu bunu bilmemektedir. dinimizi, kendi menfaatlerine göre belli kural/kaideleri değişime uğratacak bir partidir akp.
  2 -2 ... libidoping
 7. 7.
  (bkz: bitarafıyla gülmek)
  1 -1 ... thebestofme
 8. 8.
  (bkz: aile şirketi)
  1 ... ozzzzi
 9. 9.
  kesinlikle katılıyorum, kadrolaşmanın, şirketleşmenin bir diğer adı da, "aile olmak" olsa gerek.
  1 ... kimera
 10. 10.
  ak partinin cemaat partisi olduğu gerçeği.
  1 ... cehennematesi