1. 1.
  Öncelikle yengilgiyi kabul etmeli, Davutoğlu yerini Abdullah Güle veya karizması olan lider dene bilcek birine bırakmalı ve eskiyle övünmeyi bırakıp adam akıllı yeni söylemlerle en erken tarihte yeniden seçime gitmeli

  fakat bana sorarsanız böle bir şey yapamayıp kendi kendilerini bitireceklerdir.
  ... mugiwara
 2. 2.
  şapkayı önüne koyup neler yaptıklarını ve akıllanmaları gerektiğinin vaktinin geldiğini görmelidir. ve şu saatten itibaren parti içinde çıkacak her türlü kargaşayı iyi yönetmelidir. yoksa anap dsp gibi parlayıp parlayıp söneceklerdir.
  ... i am lucifer
 3. 3.
  Özeleştiriyi önce bi yapsın.

  Sonrası malum erken seçim.
  ... frekans
 4. 4.
  hiçbir şeydir. insanlar kendisini istememiştir, o da bunu zaten kabul etmiştir. demokratik bir meclis istenilmiyor muydu? eşit temsil falan? ben ak partili olarak hakkımdan feragat ediyorum, meclisteki o üç saçma sapan partinin hiçbiri beni temsil etmiyor, etmesini de istemiyorum. muhalefetim ben artık. erken seçim falan, hiçbir şey olmasın. ak parti kimseyle koalisyon kuramaz, öyle bir şey vaad ettiği için oy vermedik biz ona. o üç parti koalisyon yapıp ülkeyi yönetsin. bir kere de onların istediği olsun, nolacak ki? bu istenmiyor muydu tam olarak yoksa?
  4 -2 ... silvara
 5. 5.
  13 senedir iktidarda kök saldılar artık. bu seçimle görmüş olduk ki halk artık, 'ağır ol bakalım' dedi kendilerine, 'artık kafanıza göre inisiyatif sahibi değilsiniz.' artık ona göre davranmalılar.
  2 -1 ... jarrus