1. 1.
  farklı bakışlara göre değişen durum. liberal mi? neo liberal mi bunlar? liberalse, hangi liberalizm türlerini barındırıyor? siyasi, iktisadi, salt, negatif, pozitif, klasik, modern..

  çıkamadım işin içinden. buna dair, fikir ve yorumun ötesinde ispat endeksli bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.
  ... need4sleep
 2. 2.
  akape ekonomide liberal, özgürlükçü düşüncede ise neoliberaldir.

  kısaca, akapenin ne idüğü belirsizdir.

  Recmi vaciptir.
  2 -1 ... aglaya ivanovna
 3. 3.
  neo-liberal, faşist, muhafazakar, ayrılıkçı, özgürlükçü vs. partidir. ne ararsan vardır içinde. akp, hele ki bu gece kusura bakmasınlar ama, tam japon pazarı gibidir.

  akp, nevi şahsına münhasır, tek adamın sürekli değişen haleti ruhiyesine ve arzularına göre tavır alan ilkesiz ve tabii ki oportünist bir oluşumdur.
  ... zarbut
 4. 4.
  neo liberaldir. özelleştirme herşeyi çözer sanıyor.
  ... ukraynali
 5. 5.
  alsında morpheus daha liberal. (bkz: matrix)
  1 ... hayat 81den ibaret
 6. 6.
  liberalizm ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. ümmetçi - muhafazakar - siyasal islamcı... bunlardan her biri akp'yi daha çok tanımlar. ama ne ekonomi de ne de sosyal anlayışında en ufak bir liberallik yok.
  ... kompetan
 7. 7.
  Net şekilde Neo liberal olduğunu kanıtladı. Devleti şirket gibi yöneteceğiz, özelleştiricez diyorlar her türlü yardımı kesmeye ve ülkeyi tamamen vahşi kapitalizmin kucağına itmeye çalışıyorlar.

  He bizim liboşlara göre akparti sosyal devletçi bir model güdüyor. Hangi sosyal devletse bu öğrencinin aldığı Bursa bile göz dikmişler o kadar sosyal devlet yani.

  Ak parti bal gibi Neo liberal. Zaten liberaller ile Neo liberaller arasında çok da bir fark yok ikisi de aynı yolun yolcusu.
  5 -1 ... keyf kahyasi
 8. 8.
  ak partiye neoliberal diyen net cahildir kusura bakmayin.

  liberal veya neoliberal bir yonetimi olan ulkede bu kadar fazla regulasyon olmaz. fiyat kontrolculugu olmaz.ekmegin fiyatini dusurmek, etin fiyatini dusurmek için ayda bir valilik-belediye toplanmaz. devlet devasa kamu yatirimlari yapmaz. sosyal yardimlar devasa boyutta olmaz (38 milyar tl ) vs diye uzar gider. en onemlisi liberal veya neoliberal bir yonetim kesinlikle hukuk üstunlugunu savunur.liberalizmi sadece paradan ibaret görmek dogru degil.liberalizm hukuk üstünlüğüne kapitalisme onem verdigi kadar onem verir.

  ak parti şu an devletcilikle devlet kapitalizmi arasında gidip gelmektedir..
  1 -4 ... hubel
 9. 9.
  Akp pragmatist ve çıkarcı bir partidir.

  Amorftur. Türk halkı gibi. ikiyüzlüdür.

  Dün oslo'da pkk ile masaya oturup bugün mhp ile ittifak kurar.

  Dün ışid için öfkeli sünniler der, bugün isid'e operasyon düzenledik der.

  Dün 2. El marksistleri kullanır, bugün 2. El ülkücüleri. (Üzgünüm beyler kullandırmayın kendinizi)
  4 ... muhendis tarihci
 10. 10.
  ak partiye bir ideoloji atfetmek ak partiyi övmektir.. ak partiyi oluşturn güruh bir ideoloji sahibi olabilecek kadar idealist veya omurgalı değildir...

  ak parti tam manasıyla islamcı bile sayılamaz.. suriye ve ırak'ta açıkça israille işbirliği içindedir...

  ak parti'nin iç politikası hazine arazilerinin zimmete geçirilmesi üzerinedir dış politikası ise "bağdat'a ilk amerikan bombası düştüğünde paramızı isteriz" cümleciğiyle özetlenebilir.
  5 ... arbutus unedo