bugün

yüzde 47 olduğu halde azınlık muamelesi görmek. hep yanlış anlaşılmak...
rte açısından bakarsak ;

(bkz: lüküs hayat)
Atatürk düşmanı bir hükümetle yaşamak. Buyrun bakın işte delil, işte ispat fazla söze gerek yok.

http://www.ctunnel.com/in...0ed42ebdc8478229542615273
"Hem müslüman hem laik olunmaz ya müslüman olacaksın ya laik." Recep Tayyip Erdoğan.
işte bu zihniyetle yaşamak.
yuzde 47 oranında tercih edilen hayattır. iyimidir hoşmudur bilmem, ama rağbet gördüğü kesindir. peki yuzde 47 inanmışmıdır, çaba harcamışmıdır,"bizimde bu başarıya katkımız şurada oldu" diyebilicekmidir(başarı olarak gördüklerini farzediyorum), samimi duygulara sahipmidir, yoksa işin kolayınamı kaçmışlardır, vahiyle inercesine gelen birine oy atmakmı kalmıştır sadece yuzde 47 ye, tartışılır...
(bkz: entry i yuzde 47 nin eksilemesi)
(bkz: yuzde 53 boş durma)
yüzde 47'lik kafası ,gözü ,kaşı ,burnu kapalı insanın "ak partili hayat oh ne rahat" mantığını taşıdığı yaşam biçimi.
Kimi için çok rahat, özde bayat bir yaşam biçimidir. Sanatsal bir biçimde ifade etmek gerekirse.

ampul hayat©
(lüküs hayat temposunda söyleyiz, çevrenizdekileri toplayıp koro halinde söylerseniz çok makbule geçebilir)

oyunu ona verdiysen
girdabına girdiysen
sırtın hiç yere gelmez
ah ne güzel bu ampul özel

iki oyun var bunu bil
biri genel biri il
basarsan damgayı ampule
dolar evin kömür ile

tayyip tam bir eziyet
anlamadın bunu hayret
cebinde paran kalmadı
haydi ara tayyip amcanı

heyyy

ampul hayat, ampul hayat
öp unakıtanı yan gel de yat
ne güzel şey, oh pek rahat
yoktur eşin ampul hayat

birileri aç gezer
hava kirli halk bezer
sen boş ver bunları
bak keyfine at oyları

birisi laf edemez
tayyip varsa herkes çömez
davanız büyük dava
ne alemsin, bunlar hava

çok kötü şeyler yaptınız
babanızın malı gibi sattınız
bilançoyu düzeltince
sırıtarak halka baktınız

heyyyy

ampul hayat, ampul hayat
öp tayyipi yan gel de yat
hamdolsun, pek de rahat
yoktur eşin ampul hayat.
(bkz: yola devam)
chp'li hayatı göremediğimiz ve bu gidişle de göremeyeceğimiz için , karşılaştırma yapılması zor hayattır.

(bkz: rodos kac saat ceker hacı)
kömür/gıda yardımı ve menfaatten ibaret olan hayattır. yok kendimi geçtim, bu menfaat hırsına acıyorum. para ve menfaat adamı kör eder. görmek istediklerini dahi göremezsin.
doğalgaza %85 yerleştirdiler diyorum, hala "hissetmedim" diyor. yapacak birşey yok.
kazık sokanın levelı artıyor herhalde. yeni dünya düzeni amk !
her deveye, bir diken düşen hayattır.
insanların inanç dünyalarını kullanmak. onların oylarını allah rızası için kömür makarna v.s. v.s. gibi yarıdımlarla toplamak. türkiyeyi karış karış satarak yoksul kesimi dahada fakirleştirmek. zengin bir kaç tane adamı daha da zengin etmek(kendi hükümetleri ve şahsi hesaplarını kabartmalarını da unutmamak gerek). ülkeyi ayrımcılığa sürükleyerek türbanlı-türbansız, türk-kürt, alevi-sunni diyerek bunun üzerinden rant elde etmek, vatandaşları birbirine kırdırmak. en önemlisi bütün bunları yaparken abd emperyalizmine karşı türkiye'yi peşkeş çekmek. ak parti ile yaşamak değil bu ak parti ile uçuruma sürüklenmek. türkiyenin kendi içindeki dinamikleri herzaman her yapılana karşı kendini korumuştur ve koruyacaktır bunlarda geride kalıcak buna eminim...
- her türlü yolsuzluğa göz yummaktır. (benim hırsızım mübarek hırsız zihniyeti)
- her zam sonrası içten içe küfür edip, diğer akplilerin yanında "iyi yaptılar iyi" demektir. (kaypaklık)
- hüseyin üzmez'i savunabilmektir.
- ihalelerden olabildiğince faydalanabilmektir.
- imam hatip lisesi müdürüyken başbakan özel kalem müdürü olabilmektir.
- cumhurbaşkanlığı bütçesi'ni vatana millete hiç bir hayırlı iş yapmadan aşabilmektir.
- karayollarına ait helikopterle parti propagandası yapabilmektir.
- toki'ye miting düzenletebilmektir.
- beldes projesi'nden vatandaşları değil yandaşları faydalandırmaktır.
- çocuğu veren allah rızkını da verir anlayışını devam ettirip kültürsüz, cahil, sosyal yardıma muhtaç bireyler yaratmaktır.
- yaradana sığınıp yaradılanı mağdur etmektir.
her gün darbe tehditi ile karşı karşıya olmaktır.
zararlıdır tavsiye edilmez.
gündemi meşgul etmektir. bu yüzden insanları kandırmaktır.
tatlı hayattır.
milli gelir 1500 dolardan 10.000 dolara çıkmıştır. fakirlerin sayısı azalmıştır ancak beklentiler de aynı paralelde yükseldiği için memnuniyetsizliklerin olması doğaldır.
daha iyisini yapabileceğine beni inandıracak biri olursa oyum onadır.
(bkz: eziyet)kurumları birbirine düşürme ve yeni nesil bir zengin yaratılan bir hayat.
(bkz: böyle hayatın ta aq)
Müreffehtir. Dinli imanli güpguzel bir hayattir.