bugün

görsel
sırça Köşk'ü okumanızı tavsiye ederim.
ak parti gider tüp sırası olur.
He he, şimdi gıda maddeleri çok ucuz ya... böyle geyik muhabbeti olmaz...
kalalım ya, aç kalalım amk...
Tam tersi ilk dönem bi zenginlik yaşarız sorma nasıl güzel. sonra bu saadet döneminin g.tümüzdeki kaldıraç etkisiyle havalara felan gireriz. Nihayetinde bir bakmışız kuçaktan kuçağa geziyoruz.
AKParti gidince Türk milleti ve Türkiye zenginleşecek, aktroll tayfası ise fakirleşecek. Yani kısaca AKP gidince Türkiye kazanacak.
Umarım aç kalırsınız. Zaten sizi aç bırakmayan yeni gelen hükümetin AMK. Akp sayesinde kazandığınız zenginliklerin hepsini geri alacaklar yıllarca milleti nasıl süründürdüyseniz akp gidince siz sürüneceksiniz.
bu şu demek sanırım. aldığımız paraları haketmiyoruz. dolayısı ile düzgün bir yönetim gelirse hazırki mamamızdan oluruz.
geberin !
daha ne kadar aptal oluruz? yarışması düzenleniyor sanki ülkede.

görsel
bu sözü söyleyene kızmıyorum.
bir yerde haklılık payları da var.
bu sözü söyleyen üç grup insan vardır.

1. grup: devletin ballı kaymaklı ihale işlerini alanlar. örn; milyar dolarlık ihaleler alıp bırakın ülke sıralamasını, bulunduğu şehirde vergi listelerinde adı geçmeyen, devlete ödeyeceği vergileri silinenler, şehirleri betona gömen kesim, devlet kamu mallarını özelleştirme adı altında 3-5 kuruşa alanlarla hata payı %95'i bulan devlet yatırımlarını dolar üzerinden ödeme garantisiyle yapanlar...

2. grup: belediyelerde, devlet-komu işinde akraba parti tarikat cemaat kontenjanından işe girenler-atananlar, 3-5 maaş alanlar, kpss ösym vb sınavlarda çalınan sorular ve mulakatlarda adam kayırmacalarla bir yere gelenler, intihal (akademik hırsızlık) tercüme bürolarında çevirilen araştırmalarla vb alınan akamik sıfatlar, bir tane bilimsel araştırma makalesine atıf yapılmamış adı üniversiteden başka bir şey olmayan eğitim kurumlarında ders veren akademisyen olan prof-doç-dr olanlar, başına geçtiği idareci olduğu kurumun kapısının önünden geçmemiş ve yönetim idare kurullarında bulunmamış bazı liyakatsizler..

3. grup: yeterli vitamin mineral protein alamayan ve çağın ve geleceğin gerekliliği ölçüsünde eğitim öğretim göremeyen kendini geliştiremeyen kesim ki; beslenme ve eğitim öğretimin insan zekası aklı (beyin) üzerinde etkilerine değinmeye gerek görmüyorum.
insan gibi yaşamak, dengeli sağlıklı yeterli beslenme, eğitimli olmak ile karın doyurmakla nefes alma okur yazar olma diploma almak arasında ki farkı bilmeyen insanlar, üretmeden yardıma muhtaç olarak yaşayıp tek derdi karın doyurmak olan, devlet kamu kaynaklarından gelecek yardıma muhtaç olan onun bunun eline bakan kesim.

utanılacak bir durum olan milyonlarca insana gıda yardımı, elektrik su doğalgaz faturalarına yapılan yardımı, giyecek yakacak yardımını övünerek anlatan idarecilerin olduğu ülkede yaşıyoruz.
oysa asıl övünülecek durum bizim yardıma muhtaç insanımız yok diyerek, insan gibi yaşamayı bırakın; canlıların en basit ve temel ihtiyacı karın doyurmayı (maslow's hierarchy of needs) beceremeyen milyonlarca insana sahip olmamak bir idarede iktidarda asıl övünülecek eserdir.
asıl acı olan ise karnını doyuramayan insanlar bununla övünüyor ve sistemi kutsallaştırıyor.
kimse "bana balık verme ya da balık tutmak için olta da verme. bana balık tutacağım göller dereler nehirler ve balık tutma özgürlüğümü ver" demiyor.
nasrettin hoca'nın "biraz da biz ölelim" demesi hatırlanır.
Tas yalıyorsa aç kalsın Bi zahmet.
boyle dusunen ve ak partinin gitmesi durumunda zaman icinde gercekten bu hale dusecek cok insan var. menfaati olan gocunsun.
A101 çöplüğünde ıspanak kemiren öşek fako beyanı.

Öşektir, fazla şey etmeyin..
aç olduğumuza göre çoktan gitmiş ....
geçmişte tügaz margarin kuyruğuna girmiş çeşit çeşit acılar çekmiş hakılı kişi söylemidir.
Şu an öğrenciler okula giderken beslenme çantalarında hiç bir şey yoksa ,20 yıldan beri bizi yönetenler sorumlu değil mi?
Sanki şu anda bolluk bereket içinde yaşıyor vatandaş.

En son ne zaman pastırma, kaliteli bir baklava yedin diye sorsan bön bön bakar andavallar.
istanbulda araba koyacak yer bulamıyoruz. açlıktan bahsediliyor.

bu kadar kimin. uzaylıların mı ?
Her türlü aç olacağız belli bir kesim dışındakiler. Hangisi daha az aç bırakır ona bakmak lazım. Çünkü belediye işçisi olan bile hemen sağını solunu akrabasını kayırma derdine giriyor. Bir de üst makamları düşün. iş ahlakı olsa biraz, Görgüsüzlük olmasa belki seçim yapılabilir.
şüphesiz ki bariz bir gerçektir. ak partinin gitmesini dileyerek ülkenin batmasını arzuluyorsunuz

farkında değilsiniz

bu ülkenin akp ye, reisimize ihtiyacı var

benimde, seninde hepimizin ihtiyacı var

özetle : ak parti varsa ekmek var. ak parti yoksa sefalet var.
aç kalın a.q.
(bkz: haa tamam o zaman)