bugün

Cumhurbaşkanımızın az önce il başkanları toplantısında müjdelediği file. seçim çalışmalarında dağıtacaklarmış. slogan da : biz kampanyamıza doğa ile bütünleşecek bez ve file ile yola çıkacağız. oley.

edit: ajanslara da müjde olarak düştü.
görsel
görsel
poşet yasağının kimlere yaradığı anlaşıldı.

file ve bez poşet lobisi.

not: ironi değildir.
bunlar otel ve restoranlara sıvı yumurta kullanma zorunluluğu getirdiklerinde unakıtan'ın oğlunun sıvı yumurta fabrikası kurduğu ortaya çıkmıştı.
Kekle başkan olan adamın damarı bulmasıdır.

Bu milleti siz keriz mi sandınız? Adam işi biliyor. Evet.
yaklaşan yerel seçimlerde dağıtılacak makarna ile beraber halka ulaştırılacak kutlu filelerdir.
Iyi hos ta o fileler nasil dolacak onu anlatin bilelim.
(bkz: kıraathane)
(bkz: oralet)
(bkz: çay)
(bkz: kek)
(bkz: millet bahçesi)
(bkz: file)

vaatler bu şekilde giderken, vaatlerin son dalgasıdır.
(bkz: en az 3 file).
Göz boyamada kullanılan boş filedir. Sen rant için ağaçları katlet sonra poşeti paralı yaptın diye çevreci ol. Oldu canım peki peki.
Çok gülüyorum buna ya... poşeti paralı yap, Sonra masraf yap alternatifini dağıt.

Bu şeye benziyor; istanbul kart iade makinelerine. Kartı basıyorsunuz sonra iadesi için bir saha basıyorsunuz.
atalarımızın dediği gibi "minareyi çalan fileyi hazırlar.".
bizi mutlu edendir. bir filemiz eksikti, çok şükür o da oldu.
file vereceğine içine konacakları versenize.
seksi bir fikir. sevdim bunu.
vatandaşın kendisine dandik veya ufak tefek bile olsa eşantiyon materyaller verilmesini sevmesi üzerine oynayan bir seçim taktiği.
Kenevirli olacak zaar. Poşet sarıp içen müptezeller gezecek ortalıkta. Ben de sarardım galiba.

Not : kenevir ile poşet muhabbeti vardı geçenlerde. Ondan yola çıktım. Kesin değildir.
Fileleri Yandaş bi firmaya ürettirmişlerdir çoktan.