1. 1.
  ak partinin kayırdığı zengin zümrenin dışında kalan zenginlerin oluşturduğu topluluktur.
  3 -3 ... beyaz etli prens
 2. 2.
  yazar kelime oyunları yaparak belli bir fikri empoze etmeye çalışmıştır. benzeri "chp nin zengin kesimden oy aldıgı gerçeği" dir. hadi bir kere sıçtın be birader neden bir de üzerine tüy dikiyorsun?
  2 -2 ... golhiat
 3. 3.
  bu insanlar aynı zamanda öyle hazımsızdır ki benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi? diye ekonomik yönden kendinden aşağı herkese küçümseyerek bakmakta, böyle insanlarla seçmen olarak bile aynı kategoride yer almayı en aşağılayıcı durum saymaktadırlar. yanımdan geçen iyi giyinimli saten boneli kişiyle sokakta aynı yolda yürüken, yanımdan geçerken görünce onlara dayanamıyorum, hazmedemiyorum itirafını kadın kolları toplantısında basının önünde açıklayabilecek kadar öz güven sahibi, floryada jip kullanan çarşaflı kadın gördüklerinde yol vermeyip hakaret edecek hatta küfür edecek kadar seviyesiz insanlardır. Kendilerine sorsan demokratik toplum, sosyal devlet yanlısıdır. hani otobüse binersin karşında süslü püslü şıkır şıkır bir hanım oturur, her giydiği markadır, siyah güneş gözlüklerini çıkarmaz hiç gözünden, tepeden bakar herkese sonra ağzını açıp yanındakiyle konuşmasını duyarsın sanırsın yontulmamış kereste, konuşmasıyla ters köşe eder insanı (çok şahit olmuşluğum vardır böyle vakaya) chp li kadınların çoğunda bunu görüyorum ben bakan aldanır objektif, insancıl, moder insan diye yanına yanaşırsın hayret edilesi muameleyle karşılaşırsın. elitler dışında kimsenin konuşmaya, gezmeye, eğlenmeye hakkı yok sanırlar, malum para el değiştirdi. Her fırsatta küme küme oturup en elitinden en avamı ak partiye laf sokarlar, yüksek sesle eleştirirler, onlar gibi düşünmeyen herkes yobazdır, tutucudur, faşisttir.
  2 -3 ... ant z
 4. 4.
  laiklik ile zenginlik arasında ilişki kurulacaksa bu sadece zeka ve gönül zenginliğidir. maddi açıdan kimlerin zengin olduğunu, kimlerin seçimlerde tunceli'ye gidip beyaz eşya dağıttığını söylemeye gerek yoktur.

  bu olaylar yaşandığında tunceli'de bir kadıncağız,

  "bize balık vermesinler, balık tutmayı öğretsinler" şeklinde isyan etmişti. ak parti sadece balık dağıtabilir * bu, fakirlere yardım ettiğini ya da işsizliğe çözüm aradığını göstermez. göz boyamalık bir seçim sürecinden sonra dağıttıklarının kat be kat fazlasını (ç)aldığı gerçeğini de değiştirmez.
  2 -1 ... fink ployd
 5. 5.
  zengin zümre tanımından ziyade ak parti yandaşlarının dengesizliklerinden nefret eden diğerleri demek daha doğru olacaktır.

  yahu yazarın biri çarşafı ile florya'da jeep kullanan kara çarşaflı kadın gördüklerinde yol vermeyerek hakaret eden ve yol vermeyen insanlardan bahsetmiştir. bende o kara çarşafı içerisinde yolu nasıl gördüğünü merak edip sorarım, işte bu at gözlüğünüz için sizlerden nefret ediliyor biliyor musunuz?

  chp'li kadınların güneş gözlükleri altından tepeden baktığını, insanları eleştirdiği ve kendilerinden başkalarının eğlenmeye hakkı yok sandıklarını da dile getirmişler. be hey at gözlüğü takan beygir. senin türbanlılarında adamların altından kalkmıyor. türbanı takıp dini satıp bütün herşeyi doyuncaya kadar yaşıyor. insanlar bu iki yüzlülüğünüzden nefret ediyor biliyor musunuz?

  yobaz tutucu ve faşist diye suçlamalardan yakınıyorsunuz sanırım aynaya bakıyorsunuz.
  3 -1 ... golhiat
 6. 6.
  (bkz: yine aptal bir başlık)

  (bkz: anladık yandaş yazarsın da bu mallık niye)
  2 ... alles
 7. 7.
  Türkiye'nin CHPye oy veren zenginleridir , tüm zenginler içindeki oranları %80i geçmektedir.

  Tüm dünyada zenginler sağ politikaları desteklerken Türkiye'de sol'u destekler gibi görünmelerinin sebebi CHPnin artık sol olmayışıdır.

  Bu kitle aslında akpartiden değil , karakafalı siyah Türklerden ve onların fırsat eşitliği bulup çalışarak geliştiği her türlü ortamdan nefret ederler. Bu fırsat eşitliğini savunan tüm siyasi oluşumlardan da nefret ederler. menderes özal ve tayyip bunlara örnektir. Özal'a bile "viski içtiğine bakmayın , şeriatçidir , takkiye yapıyor" dediler bunlar.

  CHPli zengin beyaz Türk kitle anadolulu siyah Türk'lerin yükselişini kendisine en büyük tehdit olarak algılamaktadır. yivrenç siyah Türkler heryerdedir artık , uçaklarına bile binmektedir , bu ne rezalettir , neyse ki Anayasa Mahkemesi hukuku ayaklar altına alarak da olsa başörtüsünü serbest bırakan anayasa değişikliğini esastan bozmuştur da bu karakafalıların en azından kızları üniversiteye girememektedir. Zaten bi bıraksalar bunlar yüzünden CHPli beyaz Türk kitlenin çocukları yakında üniversiteye bile giremeyecektir. Ama Gülen denen adam en büyük tehdittir , zira kızların başını açıp okumaları konusununu onların iradesine bırakmıştır , yani anayasa mahkemesi falan dinlememektedir bu adam.

  bu nefret ile Kılıçdaroğlu'nun halkçı görünümlü politikaları gün gelecek çelişecektir. nefret sahibi zengin zümre şu anda "tayyip gitsin de kim gelirse gelsin" modundadır , kasketten falan hiç hoşlanmamaktadırlar , ama lüks gömlek de işi kurtarmıştır birazcık. ancak 2011de CHP iktidara gelmezse Önder Sav önderliğinde derin CHP , kıvrak bir hamle daha yapıp Sühely Batum yada başka bir ergenekon savunucusunu partinin başına getirecektir.
  3 -2 ... daedalus
 8. 8.
  Zengin de değilim akp'yi de sevmem. Çünkü saydam değillerdir. Bulanık su gibiler. Altından ne zaman ne çıkacağı belli değildir.
  2 -1 ... kronik depresif
 9. 9.
  Parayla zeka doğru orantılı değildir sayın tespitçi. Akıllı tek bir insanın akepe yi sevmesi beklenemez. Akıl var mantık var.
  1 ... kucukkurbagaminikkurbaga