1. 1.
  ak47 li bir terorist gördügünde kacacak delik arayan,heyecandan ne yapacagını sasıran counterdır.hatta bu kisiler olayı o kadar abartırlar ki "get in poission and waiting for my go,team fall back,follow me,go go go"tarzından sacma salak komutlar verirler.
  1 ... old times
 2. 2.
  (bkz: ak47 kalashnikov)
  ... cenaze
 3. 3.
  dust2'nin ilk elleridir. terörler üstüste kazanıp para almıştır.. bu paralarla büyük bir ihtimalle ak 47alarak hücuma geçeceklerdir. el başlar, bomba kurulur ama 3 counter 4 terör ölmüştür. counterlar 3 frag kazanmak için a ve b kapılarına abanırlar. ama o mutsuzdur. elindeki m4a1 ağırlık yapar. tam b kapısı tüneline girecekken görür yerdeki ak 47 yi. zıplar. "regroup team" komutunu verir. sağa sola bakar. daha almadan g ye basar atar tüfeğini. alır içinde 85 mermi kalmıştır. üzülür ölen terör için ve hızla bombaya yönelir. sanki oyun bi anda güzelleşmiştir. çıkışa gelmeden r ye basar şarjörü yeniler, 4 yapıp sis atar. pusan terörü ak 47siyle vurur, bombayı defuse kit ile çözer ve o dayanılmaz hazzı alarak yeni elin başlamasını bekleyen counter teroristtir.
  dudaklarından şu kelimler dökülür: vatan sağolsun!
  15 -1 ... scarface
 4. 4.
  her el leş kargası gibi ölen teröristlerin etrafında dolanır, keleşi gördüğünde üzerine atlar, lakin bilmez ki bu bir tuzaktır. keleşin cazibesini bilen terörler, counterların keleşin başına üşüşeceğini bildiğinden pusuya yatarlar, counter tam g'ye basar ve o acı ses duyulur.
  kıssadan hisse: dimyattaki keleşe giderken evdeki colttan olma.
  1 ... ayseciginalpellayadoyduguan
 5. 5.
  teröristlerden birisinin elinde ak 47 gördüğü anda içi içini yer. onu mutlaka öldürmeli ve ondan da önemlisi, diğer takım arkadaşları almaya yeltenmeden o silahı almalıdır.
  ... arude50
 6. 6.
  elindeki ile yetinmesini bilmeyen mahlukat, polis kılıklı bir terörist.biraz da derine inersen dağa çıkma isteğini bile görebilirsin.

  (bkz: içimizdeki irlandalılar)
  -1 ... ne vakit seni dusunsem karnim guruldar
 7. 7.
  muhtemelen kevları olmayan kantırdır. ak 47'nin tek kurşunu ile 40 hp kaybeden kantır, ikinci bir kurşun yemesi halinde canı kırmızı alarm verecektir ve kantır bunun bilincindedir. colt'la mp5'le sıksa o mazlum kantır neye yarar, 7.62'lik kurşunlar karşısında çaresizdir onun nato standardı mağdur kurşunları.
  hatta hakkında gign behbüdov'un bir şiiri vardır:
  ak 47 kalashnikov a zaafi olan counter
  söyle bana napirsen, coltunu mu yağlirsen
  bekleme boşuna pusuda biçarer
  sen olacaksın teröristler karşısında kaybeden.
  3 -2 ... azureel
 8. 8.
  elindeki colt'un değerini bilmeyen, gösteriş düşkünü counterdir.
  1 ... can bogazdan gelir
 9. 9.
  awp alacak parası yoktur.
  ... birayargordumsanki
 10. 9.
  Sekmek değil la o, 50 kere söyledik yani.

  Silahın tepmesi, şahlanması denir.
  2 ... golgebeyi