1. 1.
  Yasal takibe takılmış 4.5 milyon borçlunun borcunu satın alacak, öğrenci, emekli, asgari ücretlinin borcunu silecek, geri kalanını faizsiz 10 yıl yapılandıracakmış hanımefendi. Yahu sanki kendi cebinden ödeyecek. Yine borcunu zamanında ödemiş, ayağını yorganına göre uzatmış dürüst vatandaşın sırtına bineceksiniz.

  Kimse kabul etmese de El ile tutulur tek aday Temel reis. Ama bizim muhalif kesim de koyun olduğu için %5'i zor alacak. Açık ve net söylüyorum Akşener ikinci tura kalırsa oyumu rte'ye atarım. Böyle saçma seçim vaadi olmaz.

  Edit: şu durumu idam ile kıyaslayan sıgırlar var. Artık alakayı ben çözemedim.

  Ayrıca yapılmsyacak şey değil, evet yapılabilir. Ama neden yapılıyor amk. Herkes ayağını yorganına göre uzatsın. Biz mi dedik evkurdan 48 ay taksitle iphone alın diye.
  5 -7 ... ata ters binen kovboy
 2. 2.
  Hem de akplilerin ağzına ağzına ahahah.
  1 -2 ... zallin kuzeni
 3. 3.
  güney kore çok daha büyük bir borcun altına girdi ve zorlanmadı. zannedersem 10 bin doların altında ki orta ve alt gelir grubundaki insanların borçlarını siliyor. devlet ödeyecek.
  iyi bir yapılandırma ve antlaşma ile borç zaten asgari sınıra çekiliyor.
  örneğin bir borçlunun 100 lirasını 20 lira peşine aracı-hukuk şirketlerine satan bankalar var.

  tabi bu hemen olacak iş değil . işler rayına sokulursa olmayacak olay değil.

  akp bir kalemde 700 milyonunu sildi iki yandaş şirketin.100 milyar liraya kadar bu devlet karşılar hiçte zorlanmaz birde insanlar rahat nefes alır.
  işsizlik fonunda ki parada buna yeter.

  vatandaşın şu andaki genel borcu 550 milyar lira. bunun ödenmeyen ve sonrası ödenemeyecek olan kısmı en fazla %20'sidir buda 110 milyar lira ki bununda yapılandırması 40-60 milyar liradır. (ben yüzde 20 diyerek en yüksek risk seviyesini yazdım.)

  100 milyar çalınan paraların yüzde 10'u bile değil.
  2 -2 ... baris hemen simdi
 4. 4.
  Bankalar varlık şirketlerine tahsil edemediği alacaklarını %70-80'e varan oranlarda devrettiği için aktrollerin dediği gibi hayal olmayan vaattir. Bu haliyle sıçmamıştır.

  Mesela x bankasının 10 lira alacağı var ama alamıyor diyelim... varlık şirketine diyor ki; 'sana ben bunu 2 liraya Satayım, alabiliyorsan sen al.'

  Yani ne oluyor? 8 lirasından vazgeçiyor banka. Yani bu ne demek? Meral Akşener varlık şirketlerini aradan çıkartıp bu borçları çok cüzi bir miktarla kapatabilir.

  Tabi sabah akşam a haber izleyen aktrollere ne anlatıyoruz amk?
  7 -4 ... alkolik oldum