1. 1.
  ev hanımlarının kafasını en çok kurcalayan konu. "akşama ne yemek yapsam" konusunda bir sürü düşünce kafasından geçer. eğer evde yemeklik malzeme azsa sorun değil eldekilerle yapılabilecek en güzeli yapılır. fakat daha yeni pazardan gelinmiş ve yemeklik malzeme konusunda bir sıkıntı yoksa ve seçenek çoksa, ev hanımları bu seçenekler arasında boğulabilir.
  1 ... fasafiso
 2. 2.
  Çeşitli zenginliği olan, günün son ve esas yemeği...
  1 -1 ... fatal
 3. 3.
  en ağır en yağlı ve en çok yenilen öğün yemeği.
  1 ... highresistance
 4. 4.
  çok yağlı ve ağır yiyecekler yenilmemelidir. metabolizmanın en yavaş çalıştığı akşam vakitlerinde genellikle hafif ve besin değeri yüksek yemekler yenilmelidir. gerçi bu söylediğime ben bile inanmıyorum ya neyse.
  1 ... sex files
 5. 5.
  türkiye'de en önemli öğündür: aile, sevenler, arkadaşlar bir araya gelir. uzun, uzun yapılasıdır. ardından da mis gibi çay içilir. sohbet edilir. çok yenilmezse akşam rahat uyunur, kabus görülmez.

  (bkz: mide doluyken yatmak)
  -1 ... fotokopini cektir git
 6. 6.
  tüm ailenin sofrada olduğu ve hafif yenmesi gerekirken mutlaka abartılan en ağır yemeklerin yendiği saattir.
  2 ... eageans
 7. 7.
  üstad cemal süreya'nın affına sığınarak:

  yemek yemek üzerine ne düşünürsün bilmem
  ama tek başına yenen akşam yemeğinin
  mutsuzlukla bir ilgisi olmalı...

  cümleten zafiyet olsun !
  4 ... nickless cage
 8. 8.
  önemi herkes için ayrı olan yemektir. bir başkadır akşam yemekleri. kimilerine mutluluk verir, kimilerineyse üzüntü. bazı insanların akıllarına eski günleri getirir. çünkü; önemi büyüktür akşam yemeklerinin. bazı insanlara ailenin önemini hatırlatır. bazı insanlaraysa bir sevgiliyi hatırlatır. bir sürü şey.

  eğer sevdikleriniz yanınızdaysa ki yanınızda illa birinin olması gerekmez yalnızlığın tadı da başkadır, kısacası sofrada kendinizi mutlu hissediyorsanız o akşam yemeğinin tadını çıkarın derim.
  2 ... cinayetsebebi
 9. 9.
  (bkz: henüz değil)
  ... sonuctahepimizatiz
 10. 10.
  önünüze hazır gelmesinin kıymetini kaybedene kadar anlayamayacağınız.
  ... newman