bugün

gelecek postası'nın akşam basılan versiyonuna verilen ad.

(bkz: harry potter)
iki gazetenin birleşmesi sonucu yeni alacağı isim olabilir.
(bkz: posta)
(bkz: akşam)
8 mart 2023 çarşamba

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, millet ittifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’yi ziyaret edeceğini söyledi.

Binlerce kadın LGBTi+’lar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, yasaklanmasına rağmen ‘Feminist Gece Yürüyüşü’ için bir araya geldi.

Türkiye istanbul Sözleşmesi’nden çekildikten sonra en az 603 kadın öldürüldüğü açıklandı.

Tutuklu eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, iYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e açık mektup yayınladı.

CHP istanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hazırlanan iddianamede dört sekiz ay hapis cezası istendi.

Cumhurbaşkanı adaylığı hayali suya düşen hukukçu Ersan Şen’in yeni hedefi adalet bakanlığı.

Afet bölgelerinden Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya’da üniversiteye geçiş sınavına (YKS) yapılmayacak. Adaylar istedikleri illeri tercih edip sınava girebilecek.

Reuters, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın en sıkı destekçilerinin bile oy tercihini değiştirdiğini yazdı.

istanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun yönetimindeki istanbul Otomobilciler Esnaf Odası‘nın açtığı dava sonucunda ‘Martı TAG’ ve ‘Martı Motosiklet’ uygulaması ve internet sitesine erişim engeli getirildi.

Kahramanmaraş depremlerinin ardından 32 gün geçmesine rağmen, Hatay’da musluk suyu hala içilemiyor.

istanbul’da Kadıköy-Beşiktaş vapuruna ‘sahipsiz’ bir köpeğin bindiği gerekçesiyle kaptanın seferi yapmaması ve yolcuların inmesini istemesi nedeniyle inceleme başlatıldı.

Hatay’daki Özel Defne Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde unutulduğu için hayatını kaybeden hastalardan bazıları yakınlarına haber verilmeden defnedilmiş.

Düzce Üniversitesi’nde online derste depremzede öğrencisini azarlayan öğretim görevlisi görevden uzaklaştırıldı.
11 mart 2023 cumartesi

Ali Sunal, iktidarın deprem yönetimini açık ve sert sözlerle eleştirdi: “Bundan sonra normal olan tüm sorumlulardan birer vatandaş olarak hesap sormak.”

Galatasaray taraftarları, Kasımpaşa maçında “Yalan yalan yalan, dolan dolan dolan, 20 sene oldu istifa ulan” diye slogan attı.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Kısa vadede esnafın, sanayicinin, tüccarın, evi, dükkânı yıkılan insanın faiz borçlarının mutlaka silinmesi lazım” dedi.

Aksoy Araştırma’nın geçen hafta düzenlediği anketin sonuçlarına göre Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 11,2 puan önünde.

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 47 bin 975 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayıp Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı.

Fatih Portakal, Sözcü TV’yle anlaştığını duyurdu. 20 mart'ta ekranda olacak.

Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi’nin HDP’nin Hazine yardımı hesabındaki blokajı kaldırması hakkında “Mevcut yapısı bütünüyle tasfiye edilmeli” dedi.

Döviz talebini azaltmak isteyen Merkez Bankası, bankalardan döviz işlemlerinde alım satım fiyatı arasındaki farkın daha da açılmasını istedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın desteklediği bağımsız cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, “Zafer yakın, meşaleleri yakın” dedi.

Türkiye, yaptırım uygulanan malların Rusya’ya geçişini ‘sessiz sedasız’ durdurdu.
12 mart 2023 pazar

cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘muhafazakar kadınlar’a baskıcı her şeyden arındıklarını belirterek, “Kazanım ve özgürlüklerinizin yok edilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

CHP Genel Merkezi’nde ’emektar Şero’yla bir araya geldiğini belirten millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yaş mamayı lüks olmaktan çıkaracağını söyledi.

görsel

Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın AKP’den adaylık için çalışma yürüttüğü öne sürüldü.

Memleket Partisi, cumhurbaşkanı adayının parti üyelerinin oyuyla genel başkan Muharrem ince olduğunu açıkladı.

izmir depreminin ardından Bayraklı’da kurulan konteynerkente yerleştirilen depremzedeler bir hafta içinde konteynerleri boşaltmak zorunda. Kalıcı konut sorunu hâlâ çözülemeyen depremzedeler, duruma tepkili.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim sürecinde kullanacağı iki kozun mehmet şimşek ve putin olduğunu yazdı.

AKP, milletvekili listesinin en az yarısını yenileyecek.

Hatay’a giden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adıyaman’da olduğu gibi burada da ‘eksiklikler’ nedeniyle ‘helallik’ istedi.

CHP, geçiş sürecinin yol haritasındaki tüm maddelerin uygulanacağı vurguladı.

Depremzedeleri hukuki hakları konusunda bilgilendirmek için Adıyaman’a giden bir grup gönüllü avukat, AFAD yetkilileri tarafından “Valilik talimatı var” denilerek çadır kentlere alınmadı.

Erdoğan’ın fiyatlarını ‘uygun’ bularak övdüğü Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde geçen yıl 169 lira olan Ramazan kolisi bu yıl 320 liraya çıktı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), seçimlere girme yeterliliğine sahip 36 siyasi partiye ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Ahbap’a 46 milyon liraya çadır satmasını “Atatürk’ün emriyle ismet Paşa da sattı” sözleriyle savundu.

Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, depremlerin vurduğu bölgede ileriki yıllarda 7 ve üzeri şiddetindeki sarsıntıların yaşanacağını belirterek buradaki çalışmalar konusunda iktidarı uyardı. Görür “Bu bölgede alışıla gelmiş ihale, müteahhit ve klasik inşaat yapımıyla sorunlarla baş edemeyiz” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 il için ‘turuncu’, 33 il için de ‘sarı kod’lu uyarı yaptı. Bu illerde kuvvetli yağış ve rüzgar bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının 4 Haziran’da yapılacağını duyurdu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre Adana’nın Saimbeyli ilçesinde saat 15:31’de 4.4 büyüklüğünde bir deprem oldu.
13 mart 2023 pazartesi

Türkiye işçi Partisi (TiP) Genel Başkanı Erkan Baş, ”Madem güveniyorsunuz kendinize, 15 Mayıs’ta uçuşları iptal edelim” dedi.

Deprem bölgesindeki eksiklik ve yetersizlikleri dile getirenlere ‘tasmalı itler‘ diyen Tuğrul Selmanoğlu’na AKP’nin yurt dışı seçim kampanyasında üst düzey görev verildi.

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın ‘danışmanı’ Ferhat Aydoğan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’i ‘ziyaret’ ettiğine ilişkin görüntü paylaştı.

MetroPOLL Araştırma’nın anketine göre sadece dört kişiden biri deprem vergisinin amacına uygun kullanıldığını düşünüyor. 10 AKP’li seçmenden de sadece altısı bu görüşte.

Türkiye 2022’de elektrik üretimi için kömür ithalatını iki katına çıkardı. Fatura 5,3 milyar dolar. Bu tüm zamanların en yüksek kömür ithalatı olarak kayda geçti. Türkiye’nin bir numaralı kömür tedarikçisi Rusya.

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, cumhur ittifakıyla parlamento seçimlerine de ortak girme konusunda prensipte anlaştıklarını duyurdu.

Kırıkhan kaymakamının, kamu görevlilerine erdoğan mitingine katılmaları için emir verdiği ortaya çıktı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, seçim takviminin başlangıç tarihinin 18 Mart olarak belirlendiğini bildirdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bir sene önce, 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’la ilgili “Cinsiyetçi, faşist ve feminist bir kanundur”

Türkiye işçi Partisi (TiP) Hatay Milletvekili Barış Atay, depremzedeler için yurttaşlardan yardım isteyen içişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya kendi sözleriyle yüklendi: “Devleti aciz göstermeye çalışan bu tür insanlara itibar etmeyiniz!”

Adıyaman Mimarlar Odası Temsilcisi Fevzi Dost, depremzedeler için inşa edilecek konutların maliyetinin çok üzerinde ihale edildiğini söyledi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ölenlerin sayısı 48 bin 448’e çıktı

Jeolog Prof. Dr. Okan Tüysüz'e göre istanbul depreminin en çok vuracağı sekiz ilçe: Adalar, Avcılar
Bakırköy, Kartal, Pendik, Tuzla, Zeytinburnu, Beylikdüzü.

Geçen hafta yayımlanan anketleri derleyen uluslararası haber ajansı Reuters, millet ittifakının adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan karşısında 10 puan ileride olduğunu yazdı.

Seçim güvenliği için 601 bin 251 güvenlik personeli, 73 helikopter, sekiz uçak, 61 iHA, 6 bin 708 zırhlı muharebe aracı, 754 TOMA, 244 bot/gemi eşlik edecek.

Türkiye, Avrupa Birliği (AB) ve ABD’nin yaptırım uyguladığı ürünlerin Rusya’ya geçişini ‘aniden’ durdurdu.

Ekşi Sözlük yönetimi, kullanıcılar için yeni kurallar getirdi. Buna göre, başlık açma gereklilikleri sıkılaştırıldı.

(bkz: https://www.diken.com.tr/aksam-postasi-13-mart-2023/)
Tam saatleridir.
15 Mart 2023 çarşamba

Adıyaman ve Şanlıurfa’da sağanak yağmur sonrası oluşan selde toplam 14 kişi hayatını kaybetti.

Kılıçdaroğlu: "iktidarımızda protesto suç olmayacak, sükunetle eğileceğiz" dedi.

Selin vurduğu Şanlıurfa’da suyun çekilmesi için pompanın değil kepçenin kullanılması öfkeye neden oldu.

‘Afet Yeniden imar Fonunun Kurulması ile Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Önce vatanım ve milletim diyen herkesle işbirliği yapmanın yollarını arayacağız” dedi.

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu cumartesi günü saat 13:00’te HDP’yi ziyaret edecek.

iYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin 13’üncü cumhurbaşkanının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacağını söyledi.

Kapatma davası için 11 Nisan’da sözlü savunmya hazırlanan HDP, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) bir kez daha başvurarak kararın seçim sonrasına bırakılmasını istedi.

isveç Başbakanı Ulf Kristersson, ülkesinin NATO üyeliğiyle ilgili umudunu Türkiye’deki genel seçimler sonrasına bıraktı.

Devrimci işçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DiSK) bağlı Birleşik Metal-iş Sendikası’nın (BiSAM) verilerine göre açlık sınırı şubatta 9 bin 234 lira, yoksulluk sınırıysa 31 bin 939 liraya çıktı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, AKP’li trollerin sosyal medyada Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem ince’yi destekleyen tweet’ler atarak ‘gazladığını’ yazdı.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Merkezi yönetim bütçe giderleri 389,4 milyar lira, bütçe gelirleri 218,8 milyar lira olarak açıklandı. Böylelikle bütçe dengesi şubatta 170,6 milyar lira açık verdi. Bu, 2006’dan bu yana en yüksek aylık açık.

Dün oynanan liselerarası futbol maçında Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencilerinin Ulus Özel Musevi Lisesi öğrencilerine karşı Nazi selamı verildiği görüldü.

(bkz: https://www.diken.com.tr/aksam-postasi-15-mart-2023/)
Serbest çağrışım.

Akşam ajansı yada gün sonu ajansı başlıklarını açsan daha doğru olur hanss.

Swh...
orjinali öyle olduğu için dokunmuyorum. eskiden posta gazetesinin sloganıydı: "size bir posta yeter" swh

(bkz: https://www.diken.com.tr/aksam-postasi-15-mart-2023/)
Posta diyince pis pis şeyler geldi aklıma.
Gazete tabi.
Sabah, öğle ve akşam postaları olarak üçe ayrılan postalar birliğidir.
16 Mart 2023 perşembe

Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu’yla birlikte depremde Adıyaman’da yıkılan isias Otel’de hayatını kaybeden Kıbrıslı sporcuların ailelerini ziyaret etti.

AKP’nin seçim beyannamesinde mevcut ekonomi politikalarından geri adım atmaya hazırlandığı öğrenildi. (bkz: https://www.diken.com.tr/...ik-modelinden-vazgeciyor/)

Sevilla ile UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş maçında karşılaşan Fenerbahçe, istediği sonucu elde edemedi.

Bloomberg’ün haberine göre ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün Türkiye’nin kendi hava savunma sistemlerini yaptığını hatırlatarak “S-300’lere, S-400’lere ihtiyacımız yok. Onlara ihtiyacı ortadan kaldırıyoruz. Bu bizim görevimiz” dedi.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, hükümetinin kaçak göçle mücadelede daha fazla kararlılıkla mücadele edeceğini belirterek, oturma izni olmayanların süratle sınır dışı edilmeye başlandığını söyledi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la ancak Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki bütün birliklerini geri çekmeye hazır olması ve Suriye iç savaşından önceki durumun yeniden sağlanması durumunda görüşeceğini söyledi.

AKP Meclis grubu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesine dair grup kararı aldı.

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, düzenledikleri son ankette millet ittifakı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhur ittifakı adayı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 5 puan önünde çıktığını açıkladı.

Bankacılık sektörünün büyüklüğü bir yılda 10 yıl önceki seviyelere indi.

Oyuncu Mehmet Aslantuğ, TRT1 ekranlarında yayınlanan ‘Yürek Çıkmazı’ dizisi kadrosundan çıkarıldığını duyurdu. Aslantuğ, “Sual eden tavrımızdan rahatsız oldular” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem ince’nin finans uzmanı Prof. Özgür Demirtaş, gazeteciler Nevşin Mengü, Fatih Portakal ve ismail Saymaz’la arası açıldı.

Selin etkili olduğu Şanlıurfa’da su basan Abide Köprülü Kavşağı ve alt geçidinde iki kişinin daha cesedi bulundu.

Aralık 2022’de pasaport için başvuran yurttaşlar üç aydır beklediklerini söyleyerek içişleri Bakanlığı’na sitem ediyor.

(bkz: https://www.diken.com.tr/aksam-postasi-16-mart-2023/)
17 mart 2023 cuma

Öldürülen Diyarbakır baro başkanı Tahir Elçi’nin eşi ve Tahir Elçi insan Hakları Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Türkan Elçi CHP’ye katıldı.

Uluslararası Ceza Mahkemesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkında Ukrayna’da işlenen savaş suçlarını gerekçe göstererek tutuklama emri çıkardı.

ORC Araştırma’nın anketine göre millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilk turda cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanıyor. Ankete göre CHP birinci parti.

Tutuklu eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘yok’larını sıraladı: “Bu kadar ‘yok’ların varken aday olamazsın.” (bkz: https://www.diken.com.tr/...in-varken-aday-olamazsin/)

Mansur Yavaş, depremler sonrası hasar alan Hatay Havalimanı’nın onarımında iGA firmasının ABB’nin ismini silerek ‘çalışmayı üstlendiğini’ söyledi.

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’yle Ankara’da ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, NATO üyeliğine ilişkin Meclis’teki onay sürecini başlatmaya karar verdiklerini söyledi.

Almanya merkezli yayın kuruluşu Deutsche Welle’nin Türkçe servisi (DW Türkçe), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çalışma lisansını uzatmadığı için Türkiye’deki ofisini kapatıyor.

MetroPOLL Araştırma’nın sahibi Özer Sencar’ın AKP’nin Hür Dava Partisi’yle (HÜDA-PAR) ittifakına anlam veremediğini belirttiği haber sansürlendi.

Ekonomi başdanışmanı Yiğit Bulut, Reuters haber ajansının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘yeni ekonomi modeli’nden vazgeçeceğine dair haberini yalanladı.

Dün millet ittifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu lehine çekilebileceğini söyleyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem ince, bugün ‘kesinlikle’ aday olacağını söyledi.

adıyaman'da 70 kişiye mezar olan sitenin müteahhidi Kızılay şube başkanı çıktı.

Cumhurbaşkanlığına göre 6 Şubat’ta meydana gelen iki depremin Türkiye ekonomisi üzerindeki toplam yükü 2 trilyon lira, yani yaklaşık 104 milyar dolar.

istanbul il Milli Eğitim Müdürlüğü, liseler arası futbol müsabakasında Üsküdar Amerikan Lisesi futbol takımı oyuncularının, Ulus Özel Musevi Lisesi oyuncularına karşı topluca ‘Nazi selamı’ vermesi hakkında soruşturma başlattı.

AKP, kabinedeki 11 bakanı deprem bölgesindeki illerde milletvekili listelerinin birinci sırasından aday göstererek destek kazanma peşinde.

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘emriyle’ milletvekili olmak için görevinden istifa ettiğini söyledi.

(bkz: https://www.diken.com.tr/aksam-postasi-17-mart-2023/)
Neyse bilgi girdisiymiş... akşam osbiri değil.
Eskiden çoğu gazetenin bir sonraki günün gazetesi bir önceki akşam çıkardı ona akşam postası denirdi.Ey gidi ey!
19 Mart 2023 pazar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kesin Hesap Komisyonu kuracağız. Başkanı ana muhalefetten olacak. Yani iktidar sahipleri gelecek, TBMM’de hesabını verecek” dedi.

Komedyen Şahan Gökbakar, kendisini canlandırdığı ‘Recep ivedik’ karakteriyle hedef alan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a yanıt verdi: “Eğer gerçekte olsa ve senin afette çadır sattığını duysaydı var ya offf!!”

Ayhan Bilgen, şimdi AKP milletvekilliği yolunda. Eski HDP vekilinin AKP’den aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, ‘Türkiye Tek Yürek’ kampanyasında yatırılmayan 41 milyar lirayı kamu bankalarının yatırmadığını yazdı.

Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa eden Adıyaman’ın eski valisi Mahmut Çuhadar, depremle ilgili bir şiir yazarak sosyal medyadan paylaştı.

istanbul Valiliği, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) istanbul’daki Nevruz kutlamasında 224 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.
Bi dahaki sefere.
görsel
22 Mart 2023 çarşamba

Cumhurbaşkanı Tayyip Edoğan, depremin etkilediği 11 ilde bir yılda 650 bin konutu inşa ederek, hak sahiplerine teslim edeceklerini söyledi.

en düşük emekli maaşı 7500 tl oldu.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti’yle seçime gireceğiz” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçime girmeye hak kazanan cumhurbaşkanı adaylarının ilk gün aldığı imza sayısını açıkladı. Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem ince için 28 bin 235 imza atıldı.

Çevre, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremden etkilenen 11 ilde 46 bin 327 konutun yapım sürecinin başladığını söyledi.

Emek ve özgürlük ittifakı, cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayacağını açıkladı.

Avrasya Araştırma’nın son anketine göre ‘millet ittifakı’nın adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimleri yüzde 53,5 puanla kazanıyor.

iYi Parti istanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, HDP, partisinin ittifak ortağı CHP ve genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: “CHP’nin yaşadığı bu ‘Kazanabiliriz’ duygusunun en büyük mimarı olan bir partiye üç günde 25 yıllık küfür edildi.”

Anayasa Mahkemesi (AYM), HDP’nin kapatma davasında sözlü savunmayı seçim sonrasını bırakma talebini reddetti.

iYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kadına şiddetele mücadeleyi hedefleyen kanunu savunduğu için parti tabanı tarafından hedef gösterilen AKP Grup Başkan Vekili Özlem Zengin’e ‘amasız, fakatsız’ desteğini duyurdu.

iYi Partili Koray Aydın, cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem ince’ye ‘cumhurbaşkanı yardımcısı görevinin teklif edilebileceğini’ söyledi:

Eski futbolcu Hatayspor Antrenör Yardımcısı Gökhan Zan, iYi Parti’ye katıldı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), tutuklu eski HDP lideri Selahattin Demirtaş’ın kitabının tanıtımını yapan Halk TV’ye beş kez program durdurma cezası verdi. Tele1 ve FOX TV’ye de para cezası kesildi.

istanbul Büyükşehir Belediyesi (iBB) Ekrem imamoğlu, “Gençleri daha fazla mağdur etmeyin üniversiteleri açın” dedi.

Uzmanlar, ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararında ‘güvercin’ bir tavır takınmasının altında yükselişi devam ettireceğini belirtti.

Erdoğan HÜDA-PAR’ı aklayıp paklayıp kucakladı: Tamamen milli ve yerli bir yapı.
özet:

22 mart 2023 çarşamba

şak şak şak.. şak şak şak şak.