bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    biraz hastayım ilaçlarım evde kalmış.
    3 -3 ... gisemy
  2. 2.
    işlerim yetişmedi evde çalışmam gerekiyor.
    1 -1 ... gisemy
  3. 3.
    eğer siz de erkekseniz şu güzel mi güzel espriyi yapma şansınız doğar:
    - kalsam sikersin lan beni.

tabii bayansanız da yapabilirsiniz bunu, neden olmasın.
    1 -1 ... sesli
  4. 4.
    -akşam bende kal
    +çalışıyorum yaa
    -orospusun kızım yaa
    +çalışıyorum dedim yaa
    5 -2 ... karamsar kelimeler
  5. 5.
    tamam ama kanepede sen yatacaksın.
    2 ... burke
  6. 6.
    -akşam bende kalsana hem sabah işe bırakırım yakın olur
    -yok ben eve gideyim daha banyo filan yapacağım.
    -e bende yaparsın ne olacak ki?
    -banyo sonrası mutlaka bornoz lazım
    -e var bende
    -ne renk
    -gri
    -olmaz pembe severim
    -alalım o zaman şu mağazadan
    -boşuna masrafa girmee ben en kalitelisini kullanırım
    -.....

-(iç ses) bu işi parasıyla yapsak daha ucuz olacaktı..
    3 -3 ... gisemy
  7. 7.
    ben bir kız olarak şahsen hep ''olur'' diyorum.. hiç kötü şeyler olmuyor merak etmeyin kızlar.. ben de kızım ya ondan diyorum.. ''olur'' diyin siz.. güvenin bana.. kızım ben de ne de olsa.. hep romantik romantik geçiyor o geceler.. hep ''olur'' diyin siz.. hepiniz.. anladınız? ''olur''

edit: sevgili kız kardeşim sen dahil değilsin bu gruba.. sen dersen olay çıkartırım.. geri kalan kızlar aynen devam.. hep birlikte ''olur'' diyoruz..
    10 -6 ... rapper ninja
  8. 8.
    kiz kisisi eger ki kalmak istemiyorsa;

-hayir kalmayacagim der

kiz kisisi eger ki kalmak istiyorsa

-evet kalacagim der.
    * *
    1 -2 ... karakuzusu
  9. 9.
    (bkz: aç dersen açarım)
    1 -1 ... notrinova
  10. 10.
    kalma durumlarının doğası düşünüldüğünde teklifin gelmesiyle beraber zaten rengi belli olan cevaptır.

şöyle oluyor,

bir yerde kalmak olayının dinamiğinin içinde bir ait olma duygusu vardır. yani kız ya da erkek bir arkadaşta kalınıyorsa*, zaten o kalma durumu böyle "allem ettim kallem ettim zorla kaldım"* ya da "şekilden şekile girdim bende kalsın* diye" tarzı bir doğada meydana gelen bir şey değildir. kalan ve kalınan kişi arasında şu konularla alakalı bilinç dışı, konuşulmayan bir ortaklık vardır;

1- kalma isteğinin varlığı
    2- kalma durumununa kişilerin bakışı

bu sebepten çoğu zaman kalan ve kalınan tarafların arasında bu duruma bağlı bir diyalog gelişmez, sadece kalma kararı dile getirilir.

ama eğer ortada bu 2 madde hakkında bir sorun varsa, yani atıyorum bir kişi diğerinin kalmak isteyip istemediğinden emin değilse yahut da biri diğerinin kalma durumunu uygun görüp görmediği konusunda tereddüt içindeyse o zaman zaten o iki kişinin arasındaki iletişim henüz bu tarz empatik durumları sağlayacak noktada değildir demektir ve bu durumda da kalmak ancak ortada mecburiyet falan varsa gerçekleşir.
    3 -1 ... euthanasia