1. 1.
  bir sözlüğün sonunun geldiğinin alenen göstergesi olan durum. 2012 yılını hatırlıyorum da akşamları 1000 online yazar sayısına gelinirdi, 1060 filan gördüğüm olurdu. şimdi bakıyorsun, aynı yazarlar, farklı farklı niklerle gelip çarkı döndürmeye çalışıyor. sözlük onca güzel yazarı basiretsiz bir yönetim yüzünden kaybetti. siyasi propaganda yapmak için kullanılan eski nesil hesaplardan sonra burası patladı. ondan sonra da gün yüzü görmedi. 360 ne lan. çok çok az bu sayı. yazdığın başlık saniyeler içinde sol çerçeveden kaybolurdu. şimdilerde dakikalarca entry bekliyor.
  6 ... yikanmak istemeyen cocuk
 2. 2.
  Cenaze namazi kilinsa da artik bosuna gelmesek.
  1 ... high voltage
 3. 3.
  (bkz: sözlük bitmis)
  1 ... karton toplayan cocuk
 4. 4.
  Asıl dikkat çekilmesi gereken daha önemli noktalar var. Özellikle istatistik parametreleri.

  1- başlık başına düşen entry sayısı azalıyor.
  2- eskiden 250-300 oylama yapmadan giremediğiniz 'en çok oylama yapan yazarlar' listesine şimdi 70-80 oylama ile girebiliyorsunuz.
  3- 10 artı oy alan entry 'dünün beğenilenleri' listesine giriyor. 1 sene önce bunun 2 katını alsan giremezdin o listeye.
  4- aylara göre girilen entryler aşağı yukarı aynı. Eğer hala sözlüğü sikliyorsa zall'ı yanıltan nokta da bu. Şöyle; diyelim aylık entry ortalamamız 140 bin... eskiden bu 140 bin entryi 500 yazar giriyorsa şu an 100 yazar giriyor. Dakika başı entry sıçan malum bir tayfa bu sayıyı o ortalamada tutuyor. Ama dakika başı entry sıçan tayfaya müdahale edilmemesi nedeniyle her gün 2'şer, 3'er yazarlar sözlüğü bırakıyor. herkes gidince o tayfa da gidecek, midelerini bulandıracak insan bulamadıklarında gider Çünkü o ergenler.

  Sözlüğün kötü gidişatına dair 10 ayrı maddede 100 ayrı sebep daha sayabilirim. Ama mevzu şu; sözlüğün en temel problemi zall'dır. Önemsemediği gibi, önemseyen insanların fikir, Öneri ve heveslerine de ket vurmakta. işin kötüsü; bu gidişata biraz daha müsaade edilirse o noktadan sonra devrim de yapsak, sözlüğü tepeden tırnağa yenilesek de gidenleri geri getiremeyiz, bomboş içerikle hiçbir Yeni üyeyi de kazandıramayız.

  Yani ne derseniz deyin zall tarafından önemsenmeyeceğinden iyisi mi siz bu gidişata şahit olmaya devam edin, o Da bir şeydir. Şunu her zaman dedim; zall çok iyi bir yazılımcıdır ama orta düzeyde bile sosyal medya uzmanı değildir. Çünkü sosyal medya uzmanı kod yazmakla, Twitter'da yazılımla sahte takipçi atmakla, Google'dan reklam alıp sikko seo'lar kasmakla olunmaz.

  Peki Uludağ sözlük'ün yeri neden dolmuyor, neden hala 2. Sırada? Çünkü henüz sosyal medyadan anlayan, 40-50 bin lira parayı masaya koyup sözlük girişimciliği yapan birisi çıkmadığı için. Yapabildikleri tek şey klon sözlük kurmak olduğu için. Çıksın şöyle sağlam babayiğit bir girişimci görün bakalım maksimum kaç ayda ekşi'nin ardından 2. Sıraya yerleşir.

  Aman neyse. Her seferinde bu konularda uzun yazmayacağım deyip uzun yazıyorum amk. Zall bu Entrye denk gelirse zaten en fazla 2 paragraf okuyup bırakır. Kendi kendimize çalıp söylüyoruz.
  6 -1 ... alkolik oldum
 5. 5.
  bilen bilir geçen sene ve ondan önceki sene bu vakitlerde 700 800 online bulunurdu.
  açılan bir başlık saniyeler içerisinde aşağılara doğru kayar giderdi.
  ne zaman ki sapık, pedofil, vatan haini troller türedi bu sayı zamanla düştü.
  bakın 12. nesillerin önü açıldı daha piyasada yoklar.
  kim girerki buraya. zallın sikinde değilse benim hiç değil.
  umarım gündüz vakti 10 15 online kadar düşer burada forum muhabbeti yaparız amk.
  ... kafam bir milyon