1. 1.
    dünyadan soyutlanan ruhum akşamın gelişini yeniden kutluyor. yaşamak, bu kalabalıkların içinde, o kadar zor ki. biraz daha nefes almak için katlandığımız her şeyi bir kenara bırakıp güneşe son bir kez daha bakıyoruz. loop'a alınmış şarkıların ve uzaklarda kalmış hayallerin arasında yeni bir dünya yaratıyoruz. öncesi ve sonrası olmayan, karanlık bir dünya için koşan ruhumuza yalvarıyoruz. dursun ve bir kez daha elimizi tutsun istiyoruz. ruhumuz bizden kaçıp gidiyor. aynalar yalan söylüyor ve güneş yine kayboluyor. kutlu gece bir kez daha bizi selamlıyor. yeni bir başlangıç olsa gerek bu. derin bir uykudan uyanış gibi geliyor kulağa. karmaşık ama bir o kadar da basit bir dünyaydı burası.

    kulağa anlamsız geliyor bazı ifadeler. paramparça olan bir kaya gibi. toz duman olmuş, yok olmuş ve varlığı bir kez daha hayallerin ardında kalmış.
    şimdi sonlu bir hayatın arsız gülümsemesini görüyoruz. duyduklarımız ve duyacaklarımız, yaşadıklarımızın sinyallerini veriyor ve bu sesler hayatın anlamsız günlerini tekrar canlandırıyor.
    ne yapmalı? bilmiyorum. gökyüzü mor bulutlar ile dolmuşken bana söyleyecek bir şey kalmıyor.
    -1 ... bay polar