1. 1.
  bir tv 8 spor spikeri.
  ... wolfshade
 2. 2.
  uzun yıllar trt'de radyoda özellikle galatasaray maçları anlattı durdu. daha sonra birkaç yıl meltem tv'de takıldı. bu sene ise tv8'de ingiltere ve italya lig maçlarını anlatmak için uğraşıyor.
  ilginç bir maç anlatış stili vardır bu abimizin; cümle içinde kelimeler arasında uzun es'ler verir ve her kelimeye yüklem vurgusu ekler. en meşhur laflarından birisi de; götürüyor, götürüyor, götürüyor...'dur.
  ... art ist
 3. 3.
  koca maçı tek futbolcu ismi söylemeden kapatma potansiyeline sahip spikerdir.
  -eveet aldı ordan, sağa döndüüü, orta gelirmi ordan geldiii eveeeet olmuyorr sayın seyirciler, olmuyor, olmuyor... *
  ... nearly insane man
 4. 4.
  demin izledigim arjantin - peru macindan nefret etmeme sebep olan igrenc tv 8 spikeri. futbolcularin adini bi tarafindan sallayip bize sunan yegane futbol spikeri. beni cupa amerika turnuvasini izlemekten sogutmus aptal kisilik. bu adama nasil mac sundururlar anlamak mumkun degil
  ... maxsimus17
 5. 5.
  tv 8'de maç anlatarak futbol severlere sinir krizleri geçirten yaşlı spiker.basketbolda avni küpeli neyse futbolda akın göksü o'dur.futbolcuların isimlerini söyleyemez,takımların isimlerini yanlış söyler,15 senedir manchester united'da oynayan gary neville'ı manchester city oyuncusu yapmıştır,berbattır.evet'le başlar evet'le bitirir cümlelerini.an itibariyle tv'8 de venezüella-peru maçını sunmaya çalışmaktadır.

  -evet liverpoll gole gidiyor bellamy bellamy evet evet bi pas atıyor ama ama çok evet çok kötü derken kuyt ve gol evet gol.
  ... the fakir
 6. 6.
  13 ekim 2007 moldova turkiye macinın spikeridir.

  hatırlıyorum da ortaokul yıllarımda öğretmenlerim "konuşurken aralarda 'eee', 'hmmm' gibi şeyler mırıldanma" derlerdi. görülüyor ki böyleleri spiker olabiliyormuş.

  pek çok pozisyonda hakemin kararlarını bile aktaramamıştır. örneğin rakip forvetin kaleci volkan'la karşı karşıya kaldığı anı heyecan içinde izlemiş, ofsaytı geç görmüştür. hadi onu da geçtim bazı pozisyonlarda "çok iyi pozisyon bulduk ama kaleci kurtardı" demiştir, oysa pozisyonda ya ofsayt vardır ya faul olmuştur. hatta bir ara ömer üründül bizzat "ofsayt verdi hakem" ya da "oyundan arda çıktı" diyerek " e be andaval ne biçim maç anlatıyorsun" mesajı vermiştir inceden.

  not: türkçeyi süper konuşuyorum, sözlüğün kızlarına selam ediyorum.
  ... falso
 7. 7.
  öncelikle: (bkz: mac izlerken spikerin konusmamasini istemek)

  şimdi akın göksu'yu eleştirirken bir yandan atv'nin maç yayıncılığına da bakmak lazım.
  adamlar dizilerden maç yayınlamayı unutmuşlar ellerinde doğru dürüst "spor spikeri" yok.
  bakmışlar kim boşta bu akşam. aaa akın abi bi maçımız var sunar mısın demişler.
  o da tabii ki ne zamandır maç anlatmıyodum iyi olur demiş ve gelmiştir.
  ... anthrax
 8. 8.
  su sıralar lig radyoda maç sunuyor akın abimiz.
  dinleyenlerini başarısız anlatımıyla kimi zaman güldürür, çoğu zaman kahreder ne yazık ki. gene de iyi adamdır, sesinde trt döneminden kalma bi samimiyet gizlidir sanki.
  1 ... faaruk
 9. 9.
  spor spikeri...
  bir galatasaray maçında oyuncu değişikliğini bizlere aktarmaya çalışmıştı.

  "...evet lucescu oyuncu değişiklikleri yaptı. serkant ve berkan oyuna girdi. maçın son bölümüne girerken galatasaray'ın ileri ikilisini serkant ve berkan ikilisi... ee özür diliyorum sayın seyirciler serkan aykut ve lucescu oyuna girdi... ee serkan ve berkant oyunda..."
  ... yhunuss
 10. 10.
  bu hafta sonu istanbuldaki kasımpaşa-eskişehirspor maçını trt radyosunda anlatan ııılı eeeli kült spiker. bu spikerin ayırtedici özelliği sürekli görüyoruz bakıyoruz seyrediyoruz diye eklemeler yapması ve ıı,ee,ve iiilemesi.. 'ıııı sol taraftan bir atak daha görüyoruz. şimdi bakıyoruz iii topu yenal aldı. sola doğru eeee bir pas seyrediyoruz...'
  ... kaptanozd