1. 1.
  sanılsa bile doğru türev olsa bile şarj bitene kadardır.
  ... birakilmaktan yapilma bir adam
 2. 2.
  Bir çocuğun harika bir telefon kullanıcısı olması zeka göstergesi değildir. Arkadaş edinmesi ve oyun kurması zeka göstergesidir.

  Bak ablası nasıl da biliyor, bak ablası her oyunu kendi açar indirir.. Gibi ifadeler ile asosyal çocuğu övmeyin artık.

  Bir çocuğa yapılacak en büyük kötülük ona vakit ayırmayıp telefon, tablet ile susturmaktır. Ayy napalım durmuyor diyen andavalara ise sözüm, kimse sizi zorlamadı bakmayacağım çocuğu dünyaya getirmeyeceksin o zaman.
  Her saniye onunla olamazsın, evet. Bunun için de o çocuğun sosyal zekasını ve iletişim yeteneğini geliştirmek için destek olup gerekeni yapacaksın ki çocuk sen yokken oyun kursun, birileriyle iletişim kursun.

  Yeni moda biyolojik anne-baba müsvetteleri taktiği; ver telefonu, sustur çocuğu. Hayır madem yapıyorsun bunu, be andaval bir de çocuğum zeki;telefonu biliyor diye bana övünme.
  Nasılsın diyorum bakıyor çocuk. Elbisen çok yakışmış, tokalarının rengi de çok güzel üzerindeki ne çiçek mi diyorum bakıyor çocuklar. içim acıyor be, bomboş bakan gözlerine. Hakkınız yok buna. O çocukla ilgilenmeyeceksen, getirme dünyaya.
  6 -1 ... oyretmenim
 3. 3.
  Böyle bir saçmalıkta vardır mesela çocuğu başından def etmek için verir annesi ve babası telefonu sonra oyun indirince çocuğum çok akıllı birde çocuğun sorun çözmeye karşı olan yeteneğini köreltiyosun yani başka hiçbir şey değil.
  2 ... golatanslimani