1. 1.
  ülke islamda islam diye tutturan, kadınları toplumdan yapabildikleri kadar soyutlayan, saçma sapan kurallar koyan insanlar tarafından ele geçirildi. özgür düşünen insanlar kafir veya dış mihrak olarak ilan edilip onlara ana bacı sövülüyor.

  pkk sempatizanları bir o kadar arttı, diyarbakırda pkk şehitliği açıldı. teröristler yol kesip kimlik kontrolü yapacak seviyeye geldi.

  birçok anti emperyalist komutan, darbeci zihniyetle bir tutularak içeriye atıldı. böylece güçlü ordumuzun üst kademesi deaktif edildi.

  solcular genel manada günah keçisi ilan edildi. her kötülüğün ardından solcular ve sosyalistler aranmaya başladı.
  ları

  ülkenin yarısı bugün atatürke sövecek kadar yoldan çıkmış durumda. ne istediklerini bilmeyen insanlarla dolu memleket. yani demokrasi diye çıldıran ak partililer, monarşik bir sistem için bir tarafını yırtıyor. insanların ne istediği belli değil.

  milli bilinç yok edildi. bugün onlarca parti, yüzlerce sivil kuruluş "mısır" diye bağırıyorken, doğru düzgün 1 parti bile "doğu türkistan" demiyor. yıllardır bu böyle.

  hazine gittikçe geriliyor. 2002 yılının başında 129 milyar dolar olan borcumuzun imf ye olan 29 milyar doları silindi, ancak tam 330 milyar dolar dış borç elde edildi. hükümet bu borçları pisliği halının altında saklar gibi saklıyor. ancak gün geçtikçe borçlarımız büyüyor ve birgün elimizde çok kötü patlayacak.

  insanlar yoldan çıkmış durumda. bugün sırf yol vermediği için öldürülen onlarca insan bulabilirsiniz. veya içkiyi bahane ederek yapılan onlarca taciz ve tecavüzü görebilirsiniz. sosyal kültür günden güne çöküyor.

  eğitim seviyesi ve kültürel birikim çok düşük. evet, belki üniversite okuyan genç sayısı ortalama düzeyde. ancak önemli olan üniversite okumak değil kültürel seviyeyi yükseltebilmektir. bugün yüzbinlerce üniversite mezunu küba füze krizini, sovyetler birliğini, barbarossa harekatını, amerikan emperyalizminin sonuçlarını bilmiyor, bunlara bön bön bakıyor.

  çok çok gerideyiz. ayrıca suriyeli mülteciler çıktı başımıza. hatayda yaşayan arkadaşım hergün kavgaların çıktığını söylüyor. bu kişilik(siz)ler türk kızlarına "orospu" diyerek onlara sarkıyorlar. büfe vb yerlerde yemek yiyip parayı vermeden kaçıyorlar ve onlarca türk gencine sataşıyorlar. herşeyi geçtim halkımızın %50 si bunun devamını istiyor ve esada karşı türkiyenin savaşa girmesi için dua ediyor.

  kısacası bunlar saymakla bitmez. 2 gram aklı olan varsa bu ülkeden kaçar gider.

  işte bu yüzden sabrediyorum. 3 yıl sonra basıp gideceğim bir daha dönmemek üzere.
  11 -7 ... yoldas kozlov
 2. 2.
  ayrıca dikkat edilmeyen bir başlığa daha imza atmıştır yazarımız.
  2 ... yoldas kozlov
 3. 3.
  "Ülkesini yaşanmaz bulanlar onu yaşanmaz kılanlardır, çünkü onlar ülkesinden kaçanlardır." -Cemil Meriç

  Kalıp ülken için çaba göstermek varken, amaan ne haliniz varsa görün be, demek ne zamandan beri adamlık sayılır oldu?
  3 -4 ... zirdelisair
 4. 4.
  hala kal ve mücadele et edebiyatı yapanlar var. çok merak ediyorum; bugüne kadar, bu ülkeyi bu rezil hale sokmuş bir insana bunları ispatlayan var mı aranızda? yok. zira önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur der einstein.

  "21. yy gibi bireyselleşmiş bir yüzyılda atasına söven bir haine harcayacağım boş yılları kendime harcamam çok daha mantıklı olacaktır." -yoldas kozlov.
  2 -2 ... yoldas kozlov
 5. 5.
  (bkz: işine gelmeyince ülkesini aşağılayan adam)
  -1 ... scrikss
 6. 6.
  türkiye'nin gerçeğidir.
  2 ... kanayan kanatlarla geldim
 7. 7.
  dünyada yaşanacak ideal bir yer olmadığından habersiz insan beyanıdır.
  kanada derler mesela yukarıda sayılan insan tiplerinin her türlüsü var.
  iskandinav ülkeleri dersen yine aynı. özgür özgür sapıklıklar, ensest almış başını gidiyor, teröristler de propagandalarını rahatça yapabiliyor falan.
  velhasıl kelam kötü insanlar dünyanın her yerinde. fakirlik, cahillik, canilik de dünyanın her yerindeyken mesele insanın nasıl olduğudur, yaşadığı yerin değil.
  -1 ... seramascos
 8. 8.
  hala ülkeyi aşağılamak diyenler var ya... gülüyorum. hala türkiyede doğup büyüdüğü halde türkçeyi anlama zorluğu yaşayan insanlar var.
  1 ... yoldas kozlov
 9. 9.
  eylül ayında avrupa yerleşecek olmamla desteklediğim başlık.

  ha, '' akıllı '' kelimesini sahiplenip kendi mi bir yerlere koyacak değilim ama en azından, '' insan gibi insan '' olarak, bu ülkede boğuluyorum.
  1 ... the1jacket
 10. 10.
  bunu söyleyen kişiler getirmiş ülkeyi bu hale... söze bak söze. bugüne kadar kimsenin inancına karışmamış, hiçbir komutanı mahkemeye verip hapse girmesini sağlamamış, hiçbir zaman teröristleri desteklememiş, hiçbir zaman yobaz görüşe alkış tutmamış bir insana yapılan ithama bak. helal olsun. işte bu tablonun en bariz göstergesi. size yakışanda budur çocuklar. helal olsun !
  ... yoldas kozlov