1. 1.
    Tasarruf. Mesela starbucksta kahvemi grande alırken şu an tall alıyorum böyle şeyler önemli.
    6 -7 ... ibne unicorn
  2. 2.
    Bizde "aileye yuk olmak" gibi sacma bir dusunce olmadigi icin herhangi bir fedakarlik da yok.

Aile bu ya ne demek yuk olmak?

"Aileye destek olmak adina" deseniz anlarim da "aileye yuk olmamak adinayi" anlamam.
    5 -10 ... when i was a child
  3. 3.
    Hem okuyup hem çalışmak? 2 senedir kendilerinden harçlık almıyorum. Helal olsun'lar bana geliyor.
    11 ... bilemedim ki ben de
  4. 4.
    Aile evladı yük olarak görecekse neden dünyaya getirmiştir acaba?
    3 -3 ... cileksultan
  5. 5.
    yaşın kaç olduguna baglı olarak değişkenlik gösterebilecek durum.Günümüz şartlarında onsekızini geçmiş bir bireyin zaten kendi ayakları üstünde durması gerekiyor.
    -1 ... fernandosucre
  6. 6.
    Bir ifadesizlik.

Baslik "yuk olmamak" ama anlatilmak istenen "ama ben oyle demek istemedim ki üüü" oyle demek istemediyseniz o zaman basligi "aileye destek olmak icin yapilanlar" olarak acacaksiniz.

"Yuk olmamak" olarak acarsaniz aile sizi yuk gormus de siz de yuk olmak istememissiniz manasina gelir. anlamini bilmiyorsaniz bos bos acitasyon da yapmayin o zaman.

Bir de kalkip benim calismadigimi, ayaklarimin uzerinde durmadigimi soyleyecek kadar haddini asmis zavallilar var. Ne biliyorsunuz da bos bos konusuyorsunuz siz?
    2 -4 ... when i was a child
  7. 7.
    Özel üniversitede okumayı reddetmek. Ay resmen ne fedakarlıklar yapıyorum.
    2 ... lalunalaluna
  8. 8.
    Şehir dışında istediğin bölüm gelmesine rağmen ailenin yanında okuyup istediğin bölüm ile çift anadal yapmak için geceni gündüzüne katman ve bu yetmezmiş gibi ya olmazsa korkusu yaşamak.
    3 ... casper520
  9. 9.
    Üniversite yerleştirme puanım batıdaki her yere gelmesine rağmen ailemin yaninda okumam dersane paranı kendim vermem bunlara rağmen babama bir arabamı alsak mı dediğimde baba parası mı yiyecen demesi.
    4 ... locke