1. 1.
    sürekli ailesini savunan, onları asla eleştirtmeyen, ailesinin her istediklerine harfi harfine uymaya çalışan sevgilidir. sürekli ailesini memnun etmeye çalışırken hayatındaki insanı kırdığını bilmez.
    2 -2 ... morhuzunlufirtina
  2. 2.
    bunlar sevgililerini iç güveysi yapmak için uğraşırlar.
    3 -1 ... morhuzunlufirtina
  3. 3.
    ileride evlilik gibi bir durum olduğunda ailesi onu birak dediginde, ayrilmanizi gerektirecek hic bir sebeb olmasa bile ailesini dinleyip sizi terk edecektir. (bkz: yaşadım ordan biliyorum)
    5 -1 ... bardock
  4. 4.
    buluşmaya annesiyle gelir. arkadaşımda gördüm böylesi var. evet.
    3 ... oytunkaran
  5. 5.
    kendinden önce annesinin tavlanması gereken sevgilidir.
    2 -1 ... hallelujahh
  6. 6.
    sözlük bu konuda çok doluyum. öyle kadınlar var ki neredeyse lafı "ya ailen ya ben" olayına getiriyor. yakın zamanda oktay kaynarca mesela bu sebepten dolayı ayrıldı, etrafımda tonla örneği var.

ya ulan sevgili hanım kardeşlerim; siz bu erkekleri ağaçta mı yetişiyor sanıyorsunuz. kimleri kimseleri yok mu zannediyorsunuz? kardeşiyle, ailesiyle vakit geçirmesin, onları hiç siklemesin, sürekli sizle vakit geçirsin sadece sizin lafınızıı dinlesin.

afedersiniz ama siktirin gidin ya. bu manyak karılar yüzündende annesini, babasını, kardeşini, ablasını boşlayan, onlarla bağını koparan erkeklerinde ta anasını avradını venedikte üç ay süren gizemli ve eğlencenin doruklarında rüya gibi bir tatile götüreyim.

nedir arkadaş ya. ailesine aşırı düşkünde olur, aile kavramı şimdiki veletlerde zaten fazla yok. anneleri babaları sıçıp sıçıp sokağa attıklarından kelli ailenin önemini bilmiyorlar.

godfather'da çok güzel bir sahne vardı.

frank sinatra'ya atıf yapılan bir karakter vardı baba'dan yardım istiyordu. ki zaten frank'in zamanında mafya ile ne kadar içli dışlı olduğu malum.

don vito şöyle bir ciddiyetle bakıyor ve lafını söylüyordu

don vito - "ailenle vakit geçiriyor musun"
    frank sinatra klonu - evet
    don vito - "Güzel, çünkü (Santino'ya bakarak) ailesiyle vakit geçirmeyen bir erkek, asla gerçek bir erkek sayılmaz!"

aile kavramı dünyanın en güzel şeyidir. zaten gerçekten iyi ve güvenilir olgun bir kadın size karşı asla ailenize düşkünsünüz diye çiğ bir tavır içine girmez.

aile güzel şeydir. bir anne, bir baba, bir kardeş, bir ablanız daha yok.

gittiler mi yerleri asla dolmuyor. kocaman bir boşluk gibi içinizde kalıyor yerleri. dünyayı koysanız içeri dolmuyor yerleri.

dedim ya; zaten olgunluğunu tamamlamış bir kadın size asla ailenize düşkünsünüz diye tavır yapmaz. ötekilerinede oktay baba gibi vurun tekmeyi. zaten hayır gelmez o gibilerden.

edit = düzeltme
    4 -3 ... honor
  7. 7.
    aile önemli bir şey değildir, aile herşeydir.

-Michael J. Fox
    5 -1 ... honor
  8. 8.
    zararsızdır zira bu hayatta annesine/babasına aşırı değer verip onları önemseyen kimse sevgilisine de aynı şefkatli duyguyu besleyecektir. önyargıya lüzum yok beyler bayanlar.
    1 -1 ... hapsurup
  9. 9.
    aileye düşkünlük iyidir lakin haddini aşmışsa bu, o kişinin birey olamadığını gösterir.
    3 ... morhuzunlufirtina
  10. 10.
    epeydir baya uzunca süredir sevgilim yok, ama sevgili ilişkisi yaşayacağım ilk kızda muhtemelen beni tanımlayış şekli bu başlıkta ki gibi olacaktır. swh. bundan benim hiç şikayetim olmaz. aileme düşkünüm evet. ve yine bir evet, günün birinde bir kızla yuva kurma aşamasına allahın izniyle gelirsem, eşim olacak kişiyle de başbaşa aile olayına girecek olmamı da biliyorum. ama tüm bunlar anneyi, babayı, kardeşi, abiyi, ablayı yok saymak anlamına gelmiyor ve gelmemeli kesinlikle. bu sayılanlar eşiniz olacak kişi içinde geçerli tabii. o yüzden ben , sevecek olduğum kızın fiziksel olarak hoşlanacağım kadar, karakter ve aile bağlarıyla olan tutumuna da çok önem veririm. sen kimsin derseniz, sıradan biriyim belki ama bu konuların önemli olduğunu hissettiğim için yazma gereği duydum.
    22 -2 ... en asaletli duygularin adami