bugün

ailesinden hayatının kazığını yemiş insan.
her ne olursa olsun işi gücü rast gitmiyecek insandır...
(bkz: ergen tribi)
genellikle ergenlikte sık rastlanan bir durumdur. ancak kimisi gerçekten kalıcı olarak nefret eder ki bu insandan vatana, millete, kendine kısacası hiçbirşeye faydası dokunmaz. tabi sapık babaya sahip olanları bu durumun dışında tutuyorum.
ergen tribi ile alakasi olmayan durumdur.
anne ve babanın o kadar da süpersonik insanlar olmadığını belli bi yaştan sonra anlayan insan. abi, abla, kardeş falan filanla da arası kötüyse vay haline.*
götün tekidir. lamı cimi yok işte. göttür. löppe göttür hem de. *
yüzde 90 rakçıdır.
ergendir. beni anlamıyorsunuz, beni sevmiyorsunuz diye gezer ortalıkta. 3 5 seneye geçer.
ailesinin tavırları, düşünceleri yüzünden kişinin duyduğu histir. ama yine de bir düşün. belki her şey senin iyiliğin içindir. bende anlamazdan küçükken, hep dışarıdaki insanları sevdim ailemle hiç evde muhabbet etmezdim. onlarla bir yere gitmezdim. ama dışarıdan bir kazık yersin o zaman görürsün kim bu hayatta daha değerli. dışarıdaki insanlar her zaman senin yanında olmazlar bunu unutma. onların ailesi var ve onlar ailesine her ne olursa sevseler de nefret etseler de yanlarına gidecek ailelerinin. eğer dışarıdaki insanları aileden daha önemli görürsen saf ve enayi durumuna düşersin günümüz ergenlerinin bir çoğunun yaptığı gibi. bence onlar hep öncelikli olmalı. örnek verecek olursak; dışarıda diyelim futbol oynuyorsun kendi kendine sonra bir arkadaşın geliyor beraber oynuyorsunuz. böyle böyle arkadaşım diyorsun ama o arkadaşının asıl amacı zaman geçirmektir hani sever sayar ama asıl amacı budur. yani anlayacağın ebeveynlerimizin dediği gibi "akşam oldumu herkes evine." hesabı.

tabi beş parmağın beşi de bir değil orayı da söylemeliyim. herkesin ailesi farklı çünkü. içinde yaşanılanlar falan filan.
Okuduğum bi kitapda geçen olay;
Görücü usulü aşk - nejla aslan kurt.
Türleri şunlardır :

1: Ergen tribi (2-3 yıl )
2: itlik, uğursuzluk ( bırakana kadar)
3: Kendisinin hedeflerini yada düşüncelerini anlamayan bide anlamasa da tamam ama bu konuda güven duyduğunu göstermeme durumunda sevgi ile karışık nefretimsi bir tat ortaya çıkar .