bugün

ailesi olan kız, insandır, ailesi olmayan da insandır. görüldüğü gibi, hak ettikleri muamele aynıdır. insan hakları her birey için geçerlidir.
ailesi olmayan kız sevgilisinde babasını arar gibi bir duyum aldım.mantıklı davranıştır aslında düşününce.
ailesi olmayan kız yoktur. ailesini kaybetmiş olan kız vardır, ailesi tarafından terkedilmiş kız vardır, evini terketmiş kız vardır. sonuçta her kızın bir ailesi vardır.

toplum başka şehirde okuyan kız öğrencilere, annesi babası boşanmışlara "ailesi olmayan kız" muamelesi yapmaktadır. burda onun bunun çocuğu olan kız değil, ona bu muameleyi yapan toplumdur. arda turan söylediklerinde haklıdır, sadece cümle düşüktür.
Siz ne yaşadınız amk? Bu nasıl başlık? Nasıl versus?
Çok konuşuyorsunuz çok düşünüyorsunuz yarın bir gün çocuk sahibi oldunuz ve öldünüz veyahut ayrildiniz oldu ya hayat bu, bu gün geçti yarın ne olacağımız belli değil sizin kızlarınız da aynı sözlere maruz kalacak dünyanın binbir türlü hali var ailesi olmayan her kız bir değil onlar bu dünya da ailesiz kalmak istememişlerdir ben istemezdim. Çocuk yaşta omuzlarıma tonla yük binmiş oldu onların yokluğunu gördüm burada duygu sömürüsü falan yapmıyorum adam gibi konuşun milletin dedikodusunu da yapmayın. Ailesi olan kadınları vs. Kızları da çok gördüm evet tırnağı kırıldığı için ortaliğı velveleye vereni mi dersin hadsizlik edip milleti ezeni mi ben kimin kızıyım sen biliyor musun diyeni mi? niyetim burada ne ailesi olanları eleştirmek değil ki dünyanın en şanslı insanları onlar, ne de farklı bir şey ama kusurabakmayın ailesi olmayan insanlara da sürekli laf söyleyip durmayın.
dünyanın en zor şeyi be,kimsesiz olmak. çok acı verici. neyse ki bir hatam olmadı bu güne kadar. 20 ye kadar yaşadık buna da şükür.