1. 1.
  üniversite hazırlık döneminde kendimi motive etme şeklimdi. doğu batı nere tutsa yazar giderim kurtulurum şurdan, okul bitincede bekar evine kapağı attığım an kralım diyordum.açıkçası pekte pişman değilim.(burada sosyal mesaj olması gerekiyordu.)
  1 ... sakirt dede
 2. 2.
  ailenin bi sike benzemediginin kanıtidir. (bende o kafayla kaçmıştim) yalnızım ama kafam rahat.
  2 ... yalnizinsan
 3. 3.
  Bi çok arkadaşim istiyor ben ise tam tersine ayrilmamak için kardeşlerime olan aileme olan bagimdan dolayi gidemiyorum gotumde yemiyor açikçasi dukkan birda babamin yardima ihtiyaci var universiteyi de yakinda yakaladim kocaeli universitesi taamaam.
  ... proyorum
 4. 4.
  büyük insan olmanın ilk adımı sanırım. ne kadar tarihin seyrini değiştirmiş adam varsa hepsi genç yaşlarda ailesinin yanından ayrılmış.
  30 yaşında annesi kahvaltıya uyandırıyor diye mızmızlanan adamın dünya tarihine etkisi ne olabilir zaten.
  1 -1 ... casusbelli
 5. 5.
  yerinde bir karardır. aile olgusunun ne kadar boktan birşey olduğunu kavramıştır çiceği burnunda gencimiz onlarla aynı evde uzun zaman yaşadıktan sonra. sonra ailenin en güzel tarafı ne biliyormusun sayın pozantı köyü ahalisi? kadın ve erkekleri en yakından 7/24 saat gözlemleyebilirsiniz. ailede 'yapay' dürüstlük, sıcaklık olgusundan tabi buna ebeveynin çocuğu aptal sanmasınıda katabilirz. be kocamanlar herşeyi serer gözler önüne. yapılan kavgalar, çocuğun üzerinde oynanan manipülasyonlar (hassktr manipülasyon dedm) ana babanın girdiği şirin roller etc. mesela kadının çok iyi bir oyuncu olduğunu ilk annenizden görerek farkedersiniz aptal bir anakuzusu değilseniz. çocuk jüri heyeti görevi görebilir, anne babaya karşı babada anneye karşı doldurmya ıkınır çocuğu. ama dalyarraklar bilmezki çocuk ikisinide ruhunun derinliklerine kadar görebiliyor. insanlar yaşları ilerdikçe aptallaşır. insansa doğarak zekası zirvede başlar.

  baskı ve boyun eğme eğitimi ' anne baba haklıdır' mottosuyla verilir çocuğa. sonrada ödül ceza olaylarıda olabilir annenin o akşam yemek yapmaması yada 'şerafettin niye böyle dvrnysn oğlm ühühühü ' gibisinden.

  çocuğun doğduktan sonra belli bir süre destekleyici stüna ihtiyacı olur, bak aile demedim. hayvan gibi oklarla dikaktini çekerim. ama ailenin çocuğa hiçbir zaman ihtiyacı olmaz. siklerinde bile değildir çocuk aslında çünkü keyfine göre 'evlatlıktan reddebilir'. düşününce ne kadar aptal kafalara giriyorlar nostalji yaşadım mk. neyse devam ediyorum ama asıl söylemek istediğim şu;

  This is my game, do you think u can beat me in my game?
  3 ... cunku ben kotuyum
 6. 6.
  üniversite öğrencisi olmaya hak kazandığım halde corona yüzünden hala ailemden kurtulamadığım durum. *
  3 ... piraziz
 7. 7.
  Gayet mantıklı bir gerekçe ve yararlı bir sonuç. Fakat sürtmeye değil harbi okumaya gidin. Hayat sizin hayatınız, bir işe yarasın.
  4 ... gibigibisanki
 8. 8.
  Lan herkes ailesinden bezmis. Ben de bir tek benimkiler bozuk zannediyordum.

  Evet, aile boktan bir sey. Universite ile beraber yuvadan ucmak lazim.yoksa yavsak bir baba, sorunlu bir anne, size dogustan dusman bir abi musfettesi hayatinizi s*kmeye devam eder.
  2 -1 ... cumshot on the face
 9. 9.
  Geçenlerde babam yatan kyk kredimi çekmek istedi. Bu arada 2-3 yıldır annemin eski montunu giyiyorum(o yenisini aldığından beri kendine) ve çok eksik kıyafetlerim vardı. Vermek istemediğini benim ona ihtiyacım olduğunu söyledim.
  Günlerdir hâlâ bunu konusuyor ara ara tribini yapıyor.
  Tamam bizim 15 bin lira çalışmayan iş yeri kiramız var sıkıntıdayız biliyorum ama biz sıkıntıdayken onun 2-3 günde bir 70 lik rakı bitirmesi,beni en son parayı almak için sıkıştırdığı zamandan 1 saat sonra dolaptan viski çıkarması ne bileyim döve döve öldüresim geliyor amk.
  Adamın içkisine gelince para var bana mont ayakkabı gibi bazı ihtiyaçlara gelince paramız yok muhabbeti artık beni agresiflestiriyor.
  3 ... astrazen
 10. 10.
  Heleki pandemi vurduysa kötü. En güzel yıllarım üniversite yıllarımdı. Üzücü oldu benim içinde.
  1 ... deneyenadam