bugün

Aileden olduğu kabul edilen, kan bağı olan ya da olmayan bir fert ölünce, bir daha konuşulamayacak, görülmeyecek olduğu için o kişinin ölümüne ağlamaktır.
bencilliktir. o kişinin dünyada bir daha asla acı çekmeyeceğini görmezden gelmek, bilinçaltında sırf bir süreliğine sizden uzak kalmasın diye onun daha güzel bir yere gidişine ağlamaktır. zaten ailenizden kabul ettiyseniz zaten iyi biridir ve öldükten sonra iyi bir yere gitmeyi hakketmiştir. gülün dans edin de demiyorum, sadece üzülmeyin diyorum. o yanınızda bir yerde sizi bekliyor zaten. ha eğer dini görüşünüz bunu desteklemiyorsa o zaman ağlayın, bir şey demiyorum. ama bilin ki o şu an gittiği yerde daha mutlu.
insanın doğasıdır bu. sevdiği bir şeyi bir daha göremeyeceğini bilmek üzer insanı ve tepki verir bazıları sadece susar bazıları da ağlar.
Çoğunlukla o insan adına değil kendi adına üzülünce yapılan durum. Onu bir daha göremeyeceğine üzülünür. Fakat esas üzünülmesi gereken konu o kişinin kafasındaki geleceği yerine getiremeyecek olmasıdır.