1. 1.
  Medyanın başı çektiği parçalanmadır. Bu parçalanma nasıl başladı? Bundan 30 sene önce hatta kendi açımdan 20 sene önceleri civarı amca, dayı, teyze, hala uzayıp giden bir sıralama vardı aile denildiğinde akla gelen. Sonra ne olduysa de nene anne baba ve çocuklar gelmeye başladı akla aile denildiğinde.
  aile yapısının adım adım parçalanması
  aile yapısının adım adım parçalanması
  aile yapısının adım adım parçalanması
  aile yapısının adım adım parçalanması
  Son derece sistematik işlendi aile parçalanması zihinlere. Sonraları de ve nene huzur evine yollandı anne baba ve çocuklardan oluşan aile yapısı işlendi zihinlere akraba aile sayılmaktan çıktı. Yakın zamana kadar çocuk saçma görülmeye başlandı daha doğrusu aşılandı ve kendi düşünceniz gibi bu mantığı savunur oldunuz. Şimdi ise evlilik tamamen değerini yitirir oldu evet 30 40 sene için ilmek ilmek işleyerek aile kavramı bitirilmeye başlandı. Kendimiz istedik evlenmemeyi özgür bireyler olmayı ayağı yapmasın kimse. Sistem size empoze etti ve siz de sistemi savunuyorsunuz.
  8 -9 ... ktm li aynasiz
 2. 2.
  ÇÜNKÜ ŞU AN KAPiTALiST DEViRDEYiZ. PARANIN GERÇEK EFENDiLERi NÜFUSUN ÇOK FAZLA OLDUĞU VE YENi iŞ SAHALARI YARATMAK BAKIMINDAN KADINI AiLENiN iÇERiSiNDEN ALIDI VE ONU SiSTEMiN BiR KÖLESi HALiNE GETiRDi.BÖYLECE KADIN ÇALIŞMADIĞI EV iŞLERiNDEN DOĞAN ALANLAR BOŞALDI VE BU ALANLARI KiM DOLDURACAK TABiKi DE ŞiRKETLER. AYNI ZAMANDA DÜNYA NUFUSU HER GEÇEN GÜN ARTMASI KIT KAYNAKLARIN EŞiT KALMASI VE PARANIN TEK ELDE TOPLANMASI GiBi SEBEPLERDEN ÖTÜRÜ PARAYA DUYULAN iHTiYAÇ ÇOK FAZLA ARTTI. ÜST DÜZEY KAPiTALiSLER DE BUNU ÖNGÖRDÜĞÜ iiÇiN NÜFUSU AZLATMA YOLUNA GiTTi. PEKi NUFUSUN AZALTILMASI NASIL TEŞViK EDiLCEK. KADINI AiLENiN iÇERiSiNDEN KOPARARAK iNSANLARIN ÇOCUK ÖZLEMiNi GiDERECEK HAYVANLARIN ÇOCUĞUN YERiNiN ALMASI SAĞLAMAK iÇiN BUNU POPULER HALE GETiREREK. GAVAT KEMALiSTLERDE OLTANUN UCUNDAKi YEM MiSALi BU POPULERiTENiN PEŞiNDEN GiDiYOR.

  EDiT :EĞER BUNUN ÜST DÜZEY KAPiTALiSTLER ELiYLE YAPILMADIĞINI DÜŞÜNÜYORSANIZ YENi DÜNYA DÜZENiNDE NÜFUSUN AZALTILMASI ROJELERiNE VE ROCKEFELLERiN KONUŞMALAINI OKUMALISINIZ. ÇÜNKÜ DÜZENiN BOZULMASINDAN VE iNSANLARIN AYAKLANMALARINDAN KORKUYORLAR.

  NOT: KOMUNiST DEĞiLiM. AMA LiBERAL DÜŞÜNCE YAPISIYLA YETiŞMiŞ OKUMUŞ EŞEKLERDEN DE DEĞiLiM.

  https://www.youtube.com/w...h?v=paRN34tX2rA&vl=de+
  2 ... rebel12
 3. 3.
  aile kavramı ayağa düştü tamam. ama bunun sebebi. birilerinin ilmek ilmek işlemesi değil.

  gelişen teknolojiler yüzünden insanın tahammül süresinin kısalması...

  (bkz: zaten tüm suç gizli güçlerin amk he)
  1 -3 ... uzay muhtari
 4. 4.
  şehirleşmenin kaçınılmaz sonucudur.
  2 ... monk of monkmountain
 5. 5.
  insanların akıllanmasıdır. aile kurup 3-4 kişi kıt kanaat geçinmeye uğraşacağıma kazandığımı tek başıma çatır çatır kendim yerim.
  -1 ... hastavilla
 6. 6.
  aile kavramı dediği nanenin bir sike yaramadığını anlamamış andavalların derdidir.

  senin aile yapısı dediğin şey erkeğin her boku yemeye hakkının olduğu kadının gık diyemediği çocukların her gün şiddete, ihmale maruz kalarak büyüdüğü osuruktan bir şeydi. o aile yapısından çıkan toplum bu işte. hırsızlığın, şiddetin, tacizin kol gezdiği, kimsenin güvende hissetmediği toplum.

  o yüzden höt zötü bırakın aq.
  2 -3 ... system error
 7. 7.
  O kapitalizmdendir.
  ... cunku ask yazilgandir
 8. 8.
  Bekaret beyindedirciler yüzündendir.
  2 ... bakma bana oyle sevgilim var
 9. 9.
  içilen sigara bile faydalı gösterildi yetmedi sigara içen kadın özgürdür dendi. Çalışan kadın profili çoook büyük bir olaymış gibi gösterildi yıllarca. Teknoloji sebeplerden biri olabilir ama insanların yemesi içmesi saç kesimi bile medya tarafından belirlenirken aileyi medyanın dışında tutmak fazla iyimser olur. insanların zaten evet bu tür olaylara medya sebep oluyor denmesi garip olurdu. Ayrıca gotüyle okuyanlar akraba kavramının büyük aile kavramının bittiğini söylerken adam erkek baskısından bahsediyor.
  2 -1 ... ktm li aynasiz
 10. 10.
  ÖNEMLi OLAN HEP REKLAMDI POPULERiTEYDi. ÇÜNKÜ iNSAN SU MiSALiDiR. NERENiN iÇERiSiNE KOYARSANIZ ONU NE TÜR REKLAMLARLA HABERLERE POPULARiTEYE MARUZ BIRAKIRSANIZ KENDiSiNE DAYATILAN MODEL BiÇiMiNDE DÜŞÜNMEYE BAŞLAR. TEKNOLOJiDE BU DÜŞÜNCENiN REKLAMIN iDEOLOJiLERiN KOLAY BiÇiMDE VE DAHA ÇOK KiŞiYE ULAŞMASINI SAĞLADI.
  2 ... rebel12