bugün

insanı deli eder.

yaklaşık 2-3 aydır üstümüze yeni birileri taşındı. işin komik yanı, evlerin bitişik olduğu bir yerde yaşıyorum ve üstümüzdeki kişiler yan apartmanın sakinleri. (çünkü normal şartlar altında en üst kattaki ev biziz)

her neyse, bu önemli değil. 2-3 aydır devamlı kavga, devamlı bağırışlar. ilk etapta ne olduğunu anlamamıştım. sürekli farklı insanların sesleri geldiği için ve kavgalardan birinde adamın teki "seninle aynı eve çıktığımdan beri ananı sikeyim" (?) gibi bir hakaret ettiği için ilk etapta öğrenci evi sandım.

sonra gecenin bir vakti bir tane kadının şiddetli ağlama sesini duydum. başka bir kadın "allah belanızı versin!" diye bağırdı. yine anlam veremedim ama sürekli farklı erkekler ve kadınların sesi çıkıyordu. "lan" dedim, "üst katta yasadışı bir faaliyet mi var acaba!"

ciddi ciddi bunu düşünmeye başladım. çünkü en fazla sesinden de yaşlı olduğu anlaşılan bir kadının sesi çıkıyordu ve kadın sürekli birilerine küfür ediyordu. o kadının da malum "satış temsilcisi" olabileceği ihtimali üzerinde durdum. ama arada çok da müşteri gibi durmayan erkek sesleri de geliyordu.

şimdi de başka bir kadın bağırıyor "sen gel beni döv, onlara sinirlen, gel beni döv! şerefsiz! ananı sikeyim!" diye. bunun üzerine "acaba sorunlu ve kalabalık bir aile mi yaşıyor." diye düşündüm.

başlığa "aile trajedisi" yazsam da bundan pek emin değilim. işin çok acayip yanı hep gece kavga etmeleri. saat gece 3, 4, 5 vs.

yan konşulara gidip "size de geliyor mu? duruma göre polise neyin gidelim" demeyi düşünüyorum.

ulan ne hayatlar var amk. halime şükrediyorum bunları görünce. uykumun da anasını sikiyorlar, o ayrı. *