bugün

Son günlerde tüyler ürpertici haberler görüyoruz mesela istanbul Fatih'te dörtkardeş Siyanür ile intihar etmişti ekonomik sıkıntılardan dolayı intiharın gerçekleştirildiği söyleniyor haber linkini aşağıya bırakıyorum.

https://www.sozcu.com.tr/...am-dolu-detaylar-5437980/

"Benzer bir haber Antalya'dan geldi 4 kişilik bir aile ekonomik sıkıntılardan dolayı toplu intihar ettiler çok acı verici olaylar dinlerken bile çok üzülüyorum düşüncelere dalıyorum Sözcü'nün haberini aşağıya bırakıyorum.

Türkiye, istanbul Fatih'teki Yetişkin Kardeşler vakasının şokunu yaşarken, kan donduran bir haber bu kez Antalya'dan geldi. Sekiz katlı bir apartmanın en üst katında oturan ikisi çocuk dört kişi ölü bulundu. Evdeki cesetlerin Selim Şimşek (36), eşi Sultan Şimşek (38) ile çocukları Ceren (9) ve Ali Çınar Şimşek'e (5) ait olduğu tespit edildi. Şimşek ailesinin siyanür nedeniyle öldükleri üzerine duruluyor. Cansız bedenlerinin bulunduğu daireye ilk giren üç polis memuru ile üç sağlık görevlisi ve site yöneticisi kokudan etkilenince hastaneye kaldırıldı. Yapılan incelemede evde siyanür bulgusuna rastlandı."

-sözcü gazetesi

https://www.sozcu.com.tr/...inde-olu-bulundu-5440102/
görsel
Şüphesiz ki yoksulluktan olan intiharlardır. Olsun 81 bin 250 tl maaş alsın reizimiz.
Çok üzülüyorum.

Çocuklarının elinden tutmuş biçimde bulmuşlar ya o adamı, içim parçalandı.

Çözülebilir miydi?

Belki.

Ama bu ülkenin umutsuzluğu bu tip vakaları daha çok görmemize vesile olacak.
Başka bir şey var gibi duruyor.

Hiç bir şeyi olmayan insan nasıl ve.neden siyanür içerek ölsün. Bu başka bir olayı gizliyor olabilir. Birileri bir şeyleri kapatmak için yapıyor da olabilir.
aile içi intihar değil. önce digerlerini katledip sonra intihar etti. algınızı sevsinler.
artacağına dair endişelerim var.

zira 19-20 senedir

bu kütleyi sürekli kandırdılar

durun susun

size din devleti kuracaz,

islam devleti kuracaz

osssmanlıyı guracazzzz.

kiminiz vezir

kiminiz nazır

kiminiz başkan

kiminiz başbakan olacak vs vs vs

bilirsin işte, denizde kum biter

bu dinci de yalan bitmez.

20 senenin sonunda

çoğu geri dönüp bakıyor ki,

kendisi bir adım gitmemiş

ama partinin büyük başları

hemde bunların sırtından

çalarak, soyarak

sonuçta milyar dolarlık servetler yapmış.

karşı tarafa da, sürekli küfür hakaret yağdırıyorlardı.

kendileriyle aynı kafada olmayanlara

ne dini ? ne diyaneti ?

söylemedikleri şey kalmıyordu

yağmur gibi yağdırıyorlardı.

sonuçta karşı tarafın

bunlar hakkında söylediklerinin

hiç de yalan falan olmadığını da gördüler.

sürekli ; evlere hacizler, icralar yağıyor

öbür taraf da ise hırsız köpekler semirdikçe semiriyor.

benim evde elektrik kesik donuyorum

ama ağalar zırhlı makam arabalarına

binip şehit olmak istiyorum falan diyor,

yoksulun çocuğuna ''şehitlik ne güzel şey la''

falan diyor ama kendi çocuğunu askere de göndermiyor.

sonuç olarak i bu it köpek sürüsünün

kendisine hiç bir şey vermeyeceğinden de

artık iyice de emin olunca

kaçınılmaz son

maalesef.
Zengin gucciden giyinip arkadaşlarıyla laklak yapar, diğer tarafta ghettoda intihar ederler. Artık nereye geldik diye düşünmeyin, cehennemi de aramayın.
Belli ki zincirleme reaksiyon bu 2. Toplu intihar vakası. Maalesef insanların direnç sistemi de dini inancından gelen tahammül seviyesi de eskisi kadar güçlü değil. ilkinde kız kardeşin maaşına haciz gelmişti. 2. Sinde baba uzun süredir işsizmiş. Yani istedikleri kadar olayı farklı yönlere (akit) çekmeye çalışsalar da ana mesele tamamen duygusal. Ekonomik sebepler etken unsur gibi görünüyor. Esas korkutucu olanı bundan sonra ne olacak? Ya başka insanlar da buna benzer nedenlerle bu şekilde bir ölümü kendilerine bir kaçış bir kurtuluş görerek aynı şekilde davranırlarsa ne olur? Düşünmek dahi istemiyor insan..

Sayın çok sevgili çok saygıdeğer büyüklerimiz bir çözüm üretirler. Hiç merak etmeyin. Siyanür satışları yasaklanır. Alımı satımı erişimi kullanımı v.b. hepsi. Böylece mesele kendiliğinden ve kökünden halledilir..
Dilenirsin yine o çocukları doyurursun. Ülkemizde herşey cok güzel demiyoruz , herkes maddi sıkıntıda bu da bir gerçek. Yalniz 9 ve 5 yaşındaki o çocuklara, o kadına yazık değil mi. Hiç bakmıyorsan yurda ver. Resmen cinayet eğer ki baba plânladıysa bu işi. Geçim sıkıntısı bir intihar sebebi olamaz. Olmamalı . Utanacak kişiler utanirmi bu olaydan ,hayır, yarın unutulur gider.
Evde cinnet geçiren çıkıyor habere, sözlükçüler durur mu tabi basıyor siyaseti.
vaktinde öngörüp yakın çevreme de söylediğim sosyal bozulmaların sonucudur..

devamı gelecek.

bakkalı versek 3 güne batıracak adamlara ülke teslim ederseniz insanları yaşamak istemeyecek hallere getirirler..

dedik biz bunları hep..
Herkes mutsuz çünkü mutlu olmaya yetecek para yok.
O çocukların suçu ne idi..

Tamam ekonomin kötü ..
O iki ufak çocuk senden sevgiden başka bir şey istemiyor ki..

Ne diye onları da sürükledin be adam...

Yazık ..
(bkz: itibardan tasarruf olmaz)
Haberi okudum ve şaşkınım. açıkçası yavrucaklar için gözyaşlarımı tutamadım.

biri 9, diğeri 2,5 yaşında iki evladım var. Uzun süre işsiz kaldım (1 sene - eşim esnaf ve işleri tamamen durmuş olduğu bir dönemdi). Eşim de ben de çaresiz olduğumuzu düşündüğümüz anları yaşadık.

Hatta itiraf etmek gerekirse kendi adıma ölümü düşündüğüm de oldu. Ama beni tutan evlatlarımın varlığının verdiği umuttu.

hele hele onları öldürmeyi hiç aklıma getirmedim. Onların saçının teline bir şey olsa mahvolurum. bir gülücüklerine, tek bir nefeslerine kurban olurum onların. ben nasıl kıyarım?

o çocukların doğmasına sen sebep oldun. yaşamalarını da sen sağlayacaksın. kuşlar bile yuvadan uçana kadar yavruları için bunu becerebiliyorsa dünyada düşünme yetisine sahip olan tek canlı olan insan ırkı bunu başaramaz mı?

bu ne büyük bir vebal?
görsel

https://www.google.com/am...eleri-istenmis-99416/amp/
Geçen hafta başlığı ben açmıştım o günkü başlığın konusu #42392528 aile intiharı. Biri istanbulda diğeri Antalyada olan ekonomik sebepli aile intiharları. Çok üzücü. Özellikle Antalyadaki intihar vakası. Ölen küçük cansız bedenler. Haberi okurken göz yaşlarımı tutamamıştım.

Bugün sabah benzer bir olay yaşanmış. Yine çocuklu bir aile. Ekonomik sıkıntılar. Siyanür. Cansız çocuk bedenleri. Yok olan aileler.

görsel

Bu olaydan kim sorumlu? Ekonomik sıkıntılar olduğu belli. Günde saraya 4.5 milyon tl harcanırken ( sayıştay raporu bu arada) açlıktan fakirlikten intihar eden ailelerin haberlerini görüyoruz. Sizcede birşeylerin değişmesi gerekmiyor mu?