bugün

(bkz: baba buzu uzatır mısın)
Babam sarhoş olunca hep aynı anılarını anlatıyor. Babam diye bir şey demiyorum ama bir gün elime masaya vurup değiştir ulan şu plağı diyeceğim.
Genellikle alevi tanıdıklarımda gördüğüm aktivite. Her aile yapısı farklıdır ülkemizde. Bize garip gelen bir başkasına sıradan gelebilir.
Şahsen babam rakı şişesine oturturdu beni.
Bu aktivite bazılarımız için hayalin ötesinde ütopik bir olaydır.
Bazen ütopyalar bile yooğğaamına dedirtir bu da öyle bir şey en azından benim için.
Sigara içtikten sonra sakız çiğneyip öyle eve giden çoluk çocuğun kıskanıp bok attığı olay.
Medeniyetten ve nezaketten bihaber, içki içme adabından anlamayan zihniyetin anlayamayacağı güzelliktedir.

Tadı doyumsuzdur.
Hele o sofrada anne kişisinin şahane mezeleri, sevgiyle kenetlemiş aile bireyleri, fonda , müzeyyen senar " kırmızı gülün alı var" çalıyorsa, kadehler iyiliğe, gúzelliğe, sağlığa kalkıyorsa, bir de dostlar eşlik ediyorsa bu şahane muhabbete, baba kişisi bir şiir okuyuveriyorsa ansızın, herkes gülümseyerek dinliyorsa, dünya durmuştur, sevgi iliklerinize kadar işlemiştir o an.

Camı açıp tüm evrene duyurmak istersiniz, bu aile benim ailem, bu insanlar benim insanlarım diye...
içki içmek ne zamandır bir medeniyet ölçüsü oldu?

Aileyle içki içmek kimseyi medeni yapmaz. Sırf bu yüzden içiliyorsa içen kişiyi görgüsüz yapar.
Allah göstermesindir.
en son ben 15 yaşındayken babamla bira içip kızarmış tavuk yemiştik. yılbaşı akşamıydı sanırım. ahlaki ve dini meseleleri bir kenara bırakıyorum tadı da berbattı zaten. o günden sonra ağzıma bir kez alkol sürmedim ne ailemle ne dışarıda.
muhabbet mezesi olmazsa olmazıdır.
Alkolün verdiği keyfiyetin Aile bağlarını güçlendireceğini düşünmüyorum.
0:00 0:33
Güzel basliyor ama bizim baba da problem var sonunda kavga çikiyor.
Bundan sonra babama sen meyhane de iç diyecegim.
Rakı değil viski içmişliğim var..medeniyet ölçüsü değildir tabii ki, ama ahlaksızlık da değildir.. Size ne ulan, sizin sikik ahlaki yargılarınıza göre mi yaşayacağız, siz kimsiniz amk salyangozları
Yapılabilecek güzel bir aktivite olsa gerek,yaşamadım bilmiyorum.
kıymetlidir.
ailemle oturduğum rakı sofraları hep güzel, mutlu şeyler için kuruldu. hep şen şakrak başladık ve bitirdik sohbetleri. yeter ki keyfimiz yerinde olsun, artalım ama hiç eksilmeyelim dedirtir.
Ulan çatışmaları destekleyen başlık açınca nasılda çatışıyorlar.

Efsane ya.
güncel Önemli Başlıklar