1. 1.
    Katıldığımdır..

En son kavga ettik kendisi ile.

Hiç bir yetkisi yok...
    2 -1 ... gezdimgordumyenildim
  2. 2.
    acil doktorlarından daha fazla işe yaradıklarını düşünüyorum. teşekkürler.

e: ne çok şikayetçi varmış bu insanlardan. bir tek ben mi aile hekimimden memnunum.
    3 -6 ... son feci kedi
  3. 3.
    ilaçların israf edilmesine yarıyor. gidip kullanmadan tarihinin geçip çöpe atılacak milyonlarca antibiyotik, ağrı kesici, kas gevşetici falan yazdırmaya yarıyor.
    3 -1 ... serdarsl06
  4. 4.
    BiR SOru.
    Yaşlı teyzelerimize ve amcalarımıza düzenli ilaç yazıyorlar. Başka da bir halta yaramazlar. Bir şikayet için gittiğinizde Ota boka 'hastaneye git' derler, o halde sen neden varsın?
    3 -2 ... alkolik oldum
  5. 5.
    ilaç yazdırmak için kullanıyorum ben kendilerini.
    2 -1 ... true
  6. 6.
    iyi para kazanıyorlar ama ne işe yaradıklarını ben de tam çözemedim.
    -1 ... kazangap
  7. 7.
    Aile özlemini gideriyor.
    ... judas
  8. 8.
    gebe takibi, yeni doğmuş çocukların aşı takibi, bitmiş ama kullanmaya devam etmeniz gereken ilaçların reçete edilmesi. tüberküloz gibi hastalıklarda ilaçları alıp almadığınızın takibi, gezici Hekimlik hizmeti sayesinde evde bakılan yaşlı yatalak engelli hastaların evlerinde kontrolleri, düzenli kontrol gerektiren kan tetkiklerinin yapılması ve kontrol edilmesi, sigara gibi kötü alışkanlıkların bırakılması için takibi, üsye, kabızlık, ishal, gibi 1. basamak tedavi gerektiren hastalıkların tedavisi(acile bunlar için gidip acil doktorları bir işe yaramıyor diyen cahillere şiddetle tavsiye edilir. burun akıntısı acil değildir, kimse senin burun akıntını acilde tedavi etmek durumunda değil.), yara bakımı ve pansumanı, gerekli durumlarda primer suturasyon, çevre temizliği, obezite vb. konularda halkı bilinçlendirmek... diye uzar gider.
    7 ... barrack27
  9. 9.
    Hastahane özellikle acil servislerde yığılmaları önlemek amaçlı adeta "sivil toplum" kuruluşu. Ha bu amaçla mı kullanılıyor; yada kullanılıyor mu, açıkçası bilmiyorum; eşim ve ben gerektikçe ziyaret ediyoruz.
    -1 ... maszn
  10. 10.
    sözlük yazarı sikmeye yarıyor olabilir.
    -2 ... abhartach lynch