1. 1.
  hayatta ilk vurgunu en güvendiklerinden yemiştir. sonrası hep aynı zaten.
  2 ... monalisanin ifadesiz yuzu
 2. 2.
  Bu ben. Pisman mıyım? Yoo.
  3 ... huzursuzkek
 3. 3.
  inanılmaz resmiyizdir.
  askerde gibi.

  bunun böyle olmaması gerekiyor.
  çocuklarım ve eşim umarım birbirine rahat rahat seviyorum diyebilecek ve sarılabilecekler.
  sadece gülsünler istiyorum.

  olduklarında.
  2 -1 ... mavi gozlu kizlari severim
 4. 4.
  Bazen özeniyorum böyle insanlara ne yalan söyleyeyim.. ben annemin halasını ziyaret edemedim diye bile üzülüyorum, insanların kendi halalarından haberi yok.*

  Çekirdek aile olmak mis gibi diye düşünsem de etrafıma bakınca aile bağlarımın bu denli sıkı olmasının diğer insanlarla olan ilişkilerime çokça faydası olduğunu gördüm. Nerede ne söylemem ve nasıl davranmam gerektiği hususunda hayli iyi eğitilmişim bu açıdan; Çocukla çocuk, yaşlıyla yaşlı olmayı öğrendim. Sosyal açıdan oldukça duyarlı büyümüşüz, kendi yaşıtlarıma bakınca bunu fark ediyorum ve hoşuma gidiyor doğrusu.

  Yine de, 'zehir, her şeyin fazlasıdır' demişler. Dedemin yengesinin kız kardeşinin yeğeni nişanlandı aramayı unuttum, öteki yeğeni işe başladı kutlamadım, babamın kuzeni ameliyat oldu geçmiş olsun demedim, yok öbürüne başın sağ olsun demedim diye sürekli bir döngü içerisinde vicdan azabı çekiyorum. Çekirdek aileye özlemle..
  12 -1 ... elisabethvogler
 5. 5.
  kendi ayakları üzerinde daha erken durmaya başlayacak olan insandır.

  bir yönden şanslı bir yönden şanssızdır.

  arkasında duran bir dağa güvenerek yaşayamaz,

  ama erken olgunlaşır.
  ... modeste
 6. 6.
  Aslında aileye karşı çok titiz ve kutsal düşüncesi yaklaşımı olacak bir insanım
  Ne var ki sülale yrram gibi. Uğraştım ama hiçbiri adam değil adam gibi ilişki kuramadım.
  5 -1 ... astrazen
 7. 7.
  biri başlıkta beni tarif etmiş ama aynı zamanda yarama tuz basmış. benim hayatım bugüne kadar hep hayalimdekinden çok uzak bir hayat oldu. uçuk kaçık hayallerim yoktu. ablalarımla mağaza mağaza gezmeyi, dedikodu yapmayı, fal bakıp eğlenmeyi, teyzemle oturup sohbet edebilmeyi, amcamı baba yarısı bilebilmeyi isterdim. olmadı. ailede herkes dışarıya sevimli görünme meraklısı olunca maalesef hayallerim boğazımda düğümlü kaldı. en yakınlarım, çocukluğumdan beri aramıza taş duvarlar ördü. şimdi de o taş duvarları yıkmamı istiyorlar, evet kendi ördükleri duvarı benim yıkmamı istiyorlar, ama ben o duvarları yıkmak yerine dikenli tellerle sağlamlaştırıyorum. zamanında beni yok sayan her kim varsa, bana yaklaşmaya çalıştıkça canı acıyor şimdi.
  2 ... murebbeyemeyenmurebbiye
 8. 8.
  Bizzat yaşamış biri olarak anne baba kardes harici akrabalar dan uzağım uzağız. Her başarını her yükselişini çekemeyip kendi yapamadığı için hazmedemeyip düşman tavrı takınan hısım akraba hiç olmasın çekirdek aile candır.
  1 ... single gun
 9. 9.
  Maalesef bu benim hayatım.Bunlardan sonra bir aile Nasıl olmalı üzerine insan kendini kafa yorarken buluyor.Ailenin aslında ne kadar değerli bir kurum olduğunu öğreniyorsun.Bütün beklentilerini kendi kuracağın aile üzerine umuyorsun.Şansın varsa hayattan yaralarını sarmak için gereken insanları bulmayı diliyorsun.Şu var ailesi olmayan yada aile bağları zayıf insanlar hayatta en az 3-0 geriden başlamış insanlardır.Kalan hayatında bu yenilgiyi telafi etmek üzerine çalışıyorsun.Amin.
  2 ... hersey cok guzel olacak
 10. 10.
  Düşmana gerek yok, allah kardeşi yarattı diyip geçen insandır.
  2 ... nagam