bugün

orospu çocuğudur.
Pişmiş yemesini tavsiye ettiğimiz insandır. Ahtapotu canlı canlı yutan yaratıklara insan demesek daha iyi.
zengin piçtir.
(bkz: japon) (bkz: çin) olabilir
Selanik' gitmiştim ilk defa orada yedim. Kıtır kıtır ama benim damak tadına uymadı denemek lazım. Istakoz dünyanın en güzel yemeği tek geçerim.
insanoğlunun yiyebileceği şeyin sınırı olmadığını gösteren mevzudur. canlı diye tabir edilen her şey yenir mi lan.. bu ibne çinliler zaten envai çeşit börtüyü böceği yiyiyor japonlar desen denizden poseidon çıksa yerler. hep bu uzak doğulu lavuklar yüzünden zaten bunlar..
(bkz: denizden babam çıksa yerim) zihniyeti sonuçta ahtapot da yer deniz anasını da.
Bi sikimden haberi olmayan köylü zihniyetlilerin bok atmaya çalıştığı enfes yiyecek. Bi bitmediniz amk şu yer yüzünden kaybolsanız da rahatlasak.
ilk önce kafası ters çevirilir ayakları kesilir ve pişirilerek servis edilir. Şarapla güzel gider. Zengin yiyeceğidir. Herkesin bütçesi yetmeyecektir. Lüks lokantalarda bulunur.
insan yiyen ahtapottan bi farkı yoktur.
ağzının tadını bilen insandır. tadına bakmayıp 'iğrenç' diyenlere önerim, ön yargılı olmayın. ahtapotu sevmek için gerekenler;

- en az bir adet muhabbeti kıyak arkadaş.
- kişi sayısına göre rakı. tekirdağ
- haydari, babagannuş, humus, kavun, ezine ve bir iki çeşit zeytinyağlı.
- bol limon, maydanoz, sarımsak ve dereotlu ahtapot salatası.

rakı adabından keyfinden biraz anlayan insan vazgeçemez net.
ahtapotu pisirmesini de bilen insandir. denizdeki en lezzetli canli ahtapottur.
Lavaş yeşil soğan yiyenler tarafından linç edilmiş insandır.
Nimete burun kıvırmayan, önyargısız insandır.
Vantuzları biraz itici görünse de omega 3 yönünden zengin, düşük kalorili, sağlıklı ve lezzetli bir yiyecektir ahtapot.
Tutun tutun yiyin işte. Bir nevi derya danası.
benim..

ve cidden bayılırım..

kalamar dolması fln..

ulan yaz gelsede denize nazır rakı masamı süslese sevimli vantuzlu zibidi..
Lezzetli olmasına rağmen gerçekten bir ahtapotun sevimliliğini düşündüğünüzde içinizin almadığı şeudir ahtapot yemek.

En azından benim için öyle. Bazen sadece salatasını yiyorum ama içim kıyılıyor cidden.

Hani o yaz akşamlarını hatırlıyor musunuz? Her akşam en az 2-3 tane ahtapot karaya vururdu. insanlar alıp yemek isterken babanızla alır denize geri bırakırdınız.

Bırakmaz mıydınız? Biz hep bıraktık.

Bir kere denizatı yakalamıştık (yakalamak?) Da ona bile kıyamayıp kurutamadan geri bırakmıştık.
ahtapot da yengeç gibi lezzetli falan değildir aq. Özenti bir yemektir ve özentileri tokatlamak için servis edilir.
Ya denemek için yiyen, ya özenti ya da damak tadı bizimkinden epey farklılaşmış dayıdır.
şanslıdır.
giderek azalıyor bu lezzet deposu.
senede bir kere yiyin azalıyor hayvancıklar.
güncel Önemli Başlıklar